Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-12-26 2017-12-29 54910140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise mirmbajtje sistemit ICMIS Shtator 2017, Kont. nr.1766/14 dt 05.11.2017, Ft nr.1270 dt 05.10.2017, seri 45272467, pv dt. 20.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 451,706 2017-12-27 2017-12-29 541101400012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Gusht 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419741, ft seri 28419742, pv dt 3.11.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2017-12-26 2017-12-29 54410140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Shtator 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419749, ft seri 28419750, pv dt 3.11.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 336,460 2017-12-20 2017-12-28 49910140012017 Elektricitet 1014001 Ministria e Drejtesise energji Nentor 2017. Fature 246030560 dt.30.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,000 2017-12-22 2017-12-28 53310140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit E.Gjonaj, nr.seri 54165214)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 726,000 2017-12-22 2017-12-28 53710140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersi ne sherbimin civil P.Bakiu vendim nr.7431/1 dt.11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2017-12-22 2017-12-28 53510140012017 Sherbime te tjera Min Drejtesise shperblimi i KKT List.prezenca e KKT dt 9.12.2017 dhe dt 12.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2017-12-20 2017-12-28 52510140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise shperblim i menjehershem per ndarjen nga jeta te punonjesit Y.Perona, UM nr.6689/1 dt.9.11.2017 Shkr. MF nr.16683/1 dt.11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 47,000 2017-12-20 2017-12-28 52910140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bilete Avioni UM. nr6510/2 dt 9.11.2017, UP nr.6510/3 dt 15.11.2017, FT nr 128 dt. 21.11.2017 (54223579)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDI HAMO Tirane 114,000 2017-12-20 2017-12-28 51510140012017 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min. Drejtesise Goma makine UP nr.6515/1 dt 21.11.2017 ft seri 49254962 fh 90 dt 22.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2017-12-20 2017-12-28 52610140012017 Sherbime te tjera Min. Drejtesise Shperblim i KKT, shkres nr 2596/3 dt 18.10.2017, List prezenc anet. kkt dt.16.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,199 2017-12-20 2017-12-28 495101400120017 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzim cel. Teuta Vodo ft. nr ser.00000002276886351, dt.01.12.2017, kodi.abonen 54433421
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,458 2017-12-20 2017-12-28 51810140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim cel. Elira Kokona Ft. dt .01.12.2017, seri 00000002276886369, kodi abonentit 54433422
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 1,558,924 2017-12-20 2017-12-28 52210140012017 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise karburant per automjete, kont nr.4700/2 dt.01.08.2017 FT seri. 53627982 FH.nr 91 dt 25.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,500 2017-12-22 2017-12-28 53410140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit A.Bazaj dhe T.Vodaj, UM 6687 dt 8.11.2017, UM 6096 dt 12.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 56,280 2017-12-22 2017-12-28 53110140012017 Uje Min Drejtesise shpenzim Uji Nentor 2017, ft. 1709-159080-1-1 dt.28.09.2017, seri 4652914
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI Tirane 6,000 2017-12-20 2017-12-28 52010140012017 Kancelari Min. Drejtesise kartevizita UP nr.5547/1 dt.18.09.2017, FT seria 50079308, FH nr 69 dt.19.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,000 2017-12-20 2017-12-28 52410140012017 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise dieta brenda vendit Nezir Hoxha, Aut.nr 6782/1 dt 13.11.2017, UM nr 6782 dt 13.11.2017 Aut. nr 06/12 dt .6.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,426 2017-12-22 2017-12-28 53210140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise shperblim i menjehershem F.Agolli, shkrese nr.123001/1 dt 9.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 56,820 2017-12-20 2017-12-27 52310140012017 Uje Min. Drejtesise shpenzim uji Nentor 2017, FT seria 5156720
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FATMIR ALI KORRIKU Tirane 7,000 2017-12-20 2017-12-27 52110140012017 Sherbime te tjera Min. Drejtesise kurore me lule, up.nr 6681/1 dt 08.11.2017, FT seri 54087735
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 289,774 2017-12-20 2017-12-26 51610140012017 Elektricitet 1014001 Ministria e Drejtesise energji Tetor 2017. Fature 244765059 dt.31.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,712 2017-12-18 2017-12-20 50010140012017 Libra dhe publikime profesionale Min. Drejtesise ABONIME Dhjetor 2017, ft. nr 691 dt 12.12.2017 ser. 50284963 kontr sherb nr 8007/2 dt 05.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,947,600 2017-12-18 2017-12-20 51210140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersine ne sherb.civil vendim nr 7434/1 dt 11.12.2017, vendim nr. 7273/1 dt 11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,500 2017-12-15 2017-12-20 49310140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit (Rovena Husa), Prog Angazhimi nr.6271/2dt 23.10.2017,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-12-18 2017-12-20 47610140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise .lik permisimi sistemi ICMIS seri 45272380 dt 05.09.2017, kont n vazhd nr 1766/14 dt 05.11.2015 vazhdim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,992 2017-12-18 2017-12-20 49810140012017 Libra dhe publikime profesionale Min. Drejtesise ABONIME Nentor 2017, ft. nr 657 dt 07.12.2017 ser. 50284929 kontr sherb nr 8007/2 dt 05.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 58,800 2017-12-18 2017-12-20 50710140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim dhe sherbim auto AA392PI, UP. 1483/1 dt 09.03.2017 , ft nr.226138338 dt.09.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 16,371 2017-12-18 2017-12-20 50410140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min. Drejtesise Sigurim TPL TR01562T, UP 1255/2 dt.21.02.2017, Ft.27227 dt 12.12.2017 seri.200682224
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 98,424 2017-12-18 2017-12-20 50510140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim dhe sherbim auto TR0165Z, UP. 1483/1 dt 09.03.2017 , ft nr.226138481 dt.05.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,301,520 2017-12-18 2017-12-20 51310140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersine ne sherb.civil vendim nr. 7272/1 dt.11.12.2017, vendim nr.7432/1 dt 11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 39,204 2017-12-18 2017-12-20 51010140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim dhe sherbim auto TR5466L, UP. 1483/1 dt 09.03.2017 , ft nr.226138325 dt.07.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,340 2017-12-18 2017-12-20 50110140012017 Libra dhe publikime profesionale Min. Drejtesise ABONIME Dhjetor 2017-Gazeta Mapo, ft. nr 692 dt 12.12.2017 ser. 50284964 kontr sherb nr 8007/2 dt 05.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 86 2017-12-18 2017-12-20 49610140012017 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzim telefoni fat. nr 724804908, dt 30.09.2017, Nr. klient 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-12-18 2017-12-20 47710140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise .lik permisimi sistemi ICMIS FT nr.1215 dt 07.08.2017, kont n vazhd nr 1766/14 dt 05.11.2015 vazhdim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2017-12-18 2017-12-20 49110140012017 Sherbime te tjera Min Drejtesise shperblim i komisionit te Licensimit te ndermjetesve , PV nr.54 dt 10.05.2017, PV nr55 dt 26.05.2017 , PV 56 dt 05.07.2017 UM nr 2342 dt 6.4.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2017-12-18 2017-12-20 47810140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise .lik mirmbatj sistemi ICMIS seri 45272336 dt 24.07.2017, kont n vazhd nr 473/4 dt 24.03.2017 vazhd
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,900 2017-12-18 2017-12-20 49710140012017 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpz. celulari Etilda Gjonaj ft. nr 238345432 dt.01.12.2017 nr. rregj abon. 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2017-12-15 2017-12-20 47910140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise .lik mirmbatj sistemi ICMIS seri 45272372 dt 24.08.2017, kont n vazhd nr 473/4 dt 24.03.2017 vazhd
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 18,408 2017-12-18 2017-12-20 50210140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min. Drejtesise Sigurim TPL AA392PI, UP 1255/2 dt.21.2017, Ft.26766 dt 30.11.2017 seri.200681763
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave