Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,704 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,672,643,973.00 3,704 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,131 2019-07-01 2019-07-02 38410140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page punonjes me kontrate Qershor 2019, plan 18 / fakt 7, Listpagese Qershor 2019, Urdher pagese Qershor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,038,684 2019-07-01 2019-07-02 37810140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Qershor 2019, nr.punonjesve plan 149 fakt 30, listpagese e bankes Qershor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 66,884 2019-07-01 2019-07-02 38310140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page punonjes me kontrate Qershor 2019, plan 18 / fakt 6, Listpagese Qershor 2019, Urdher pagese Qershor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTEO 2018 Tirane 5,700 2019-06-26 2019-06-28 36310140012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Materiale te tjera, brave doreze dere, UP nr. 289 dt 9.5.19, UP nr.301 dt 13.5.19, pv. KPVV dt 3.6.19, ft nr 16, serial 73015927, pv marrjes dorezim dt 3.6.19, fh nr 55 dt 3.6.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2019-06-26 2019-06-28 36810140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, autorizim nr 1853/4 dt 28.5.19, listepagese dietave dt 24.06.2019, listepagese e bankes dt 24.06.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,580 2019-06-26 2019-06-28 37110140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Rimbursim shpenzim celulari, detajim limit per vitin 2019, nr 220/2 prot dt 19.02.19, ft nr 279401707 dt 1.6.19, ft 320032469, listepagese dt 24.6.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 38,237 2019-06-26 2019-06-28 36110140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Maj 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 14.06.19, ft nr 279401918, 279401908....
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GRIFIN ALBANIA Tirane 84,000 2019-06-26 2019-06-28 36210140012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Drejtesise Sherbim Dizinfektimi ambjentesh, detyrim i prapambetur, ditar ne 10529, UP nr 306 dt 17.5.19, pv prok KPVV dt 17.5.19, ft 385 serial 46266285. pv. marrjes ne dorezim sherbimi dt 24.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 15,000 2019-06-26 2019-06-28 36610140012019 Kancelari Min Drejtesise Kartevizita, up nr 4574/1 dt 7.6.19, pv KPVV dt 7.6.19, pv m.dorezim dt 7.6.19, ft nr 108 dt 7.6.19 serial 76624579, fh nr 66 dt 7.6.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 104,550 2019-06-26 2019-06-28 37410140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 4616/1 dt 10.6.19, urdher prokurimi nr 339/1 dt 10.6.19, ftese ofert nr 4616/6 dt 10.6.19 njoft.fituesi dt 11.6.19, ft nr 886 serial 76518736
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 20,946 2019-06-26 2019-06-28 36510140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise Sherbim larje makine Maj 19, Kontrat ne vazhdim nr 1848 dt 26.2.19, ft nr 14 serial 74003914 pasqyra e larjes se automjeteve 6.5.19-5.6.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,000 2019-06-26 2019-06-28 37010140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, autorizim nr 1853/4 dt 28.5.19, Autorizim nr 4362 dt 30.5.19 listepagese dietave dt 24.06.2019, listepagese e bankes dt 24.06.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 490,200 2019-06-26 2019-06-28 37610140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 4705/1 dt 13.6.19, urdher prokurimi nr 342/1 dt 14.6.19, ftese ofert nr 4705/6 dt 14.6.19 njoft.fituesi dt 14.6.19, ft nr 905 serial 76518755
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2019-06-26 2019-06-28 36910140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, autorizim nr 1853/4 dt 28.5.19, Urdher Ministri nr 261 dt 26.4.19 listepagese dietave dt 24.06.2019, listepagese e bankes dt 24.06.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOKOL RROKAJ Tirane 57,600 2019-06-26 2019-06-28 36710140012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Drejtesise Sherbim larje tapetash, UP. nr 315 dt 27.5.19, ft ofert 4299/2 dt 27.5.19, shpall fituesi dt 28.5.19, ft 376 serial 76679280, pv verbal. m.dorezim dt 12.6.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 116,560 2019-06-26 2019-06-28 37310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 4452/1 dt 3.6.19, urdher prokurimi nr 337 dt 3.6.19, ftese ofert nr 4452/4 dt 3.6.19 njoft.fituesi dt 3.6.19, ft nr 736 serial 77251766
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 432,250 2019-06-26 2019-06-28 37210140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 4448/1 dt 3.6.19, urdher prokurimi nr 336 dt 3.6.19, ftese ofert nr 4448/4 dt 3.6.19 njoft.fituesi dt 3.6.19, ft nr 863 serial 76518712
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 321,360 2019-06-26 2019-06-28 37510140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 4616/1 dt 10.6.19, urdher prokurimi nr 339 dt 10.6.19, ftese ofert nr 4616/4 dt 10.6.19 njoft.fituesi dt 11.6.19, ft nr 885 serial 76518735
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,784 2019-06-14 2019-06-18 35110140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete maj 2019, fature nr.707/s dt.24.05.2019 serial 61410381
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ina Kajtazi Tirane 2,600 2019-06-13 2019-06-18 33710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 25serial 12455076
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 95,060 2019-06-13 2019-06-18 34110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 10 serial 75717260
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 17,600 2019-06-14 2019-06-18 35210140012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise siguracion TPL. UP nr.312 dt.23.05.19, ftese per oferte nr.4227/2 dt.23.05.19, shpallje APP dt.24.05.19, fature nr.729 dt.27.05.2019 serial 73758529
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 130,200 2019-06-14 2019-06-18 34910140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 4151/1 dt 20.05.19; UP nr.309 dt.20.05.19, ftese per oferte nr.4151/4 dt.20.05.19, shpallje APP dt.20.05.19, fature nr.770 dt.20.05.19 serial 76518620
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 8,930 2019-06-13 2019-06-18 34410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 31 serial 12859332
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 30,940 2019-06-13 2019-06-18 34610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 95 serial 13498167
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 583,778 2019-06-14 2019-06-18 35510140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise shpenz. energji elektrike maj 2019, kontrate nr. C-110816,fature nr.295250504 dt.31.05.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elda Bylyku Tirane 20,800 2019-06-13 2019-06-18 33510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 34 serial 64570746
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alda Hoxha Tirane 143,500 2019-06-13 2019-06-18 33210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 6 serial 13212706
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Klaudja Dinaj Tirane 14,300 2019-06-13 2019-06-18 33810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 12 serial 12642904
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 55,543 2019-06-14 2019-06-18 35710140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni maj 2019, fature nr.727611933 dt.31.05.2019, nr klienti 310001696716, fature nr. 727524954 dt.31.05.2019 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 590,200 2019-06-13 2019-06-18 33110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 21 serial 8531221
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Vjola Goda Tirane 31,200 2019-06-13 2019-06-18 34510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 14 serial 62558435
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA KOLMARKU Tirane 17,960 2019-06-13 2019-06-18 33010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 9 serial 11352059
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 34,920 2019-06-14 2019-06-18 35610140012019 Uje Min Drejtesise shpenzim uje maj 2019. Kontrate nr.4-D-159080-1, fature nr.1905-159080-1-1 dt.31.05.2019 serial 295372376
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MBROJTJA DHE SHPĖTIMI NGA ZJARRI Tirane 15,120 2019-06-14 2019-06-18 35310140012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim rimbushje fikse zjarri. UP nr.311 dt.23.05.19, ftese per oferte nr.4153/2 dt.23.05.19, shpallje APP dt.24.05.19, fature nr.41 dt.29.05.2019 serial 69480491, PV marrje dorezim dt.29.05.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 37,810 2019-06-13 2019-06-18 34310140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 23 serial 13168676
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 74,500 2019-06-14 2019-06-18 35010140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 4067/1 dt 20.05.19; UP nr.313 dt.23.05.19, ftese per oferte nr.4067/5 dt.20.05.19, shpallje APP dt.23.05.19, fature nr.792 dt.24.05.19 serial 76518642
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MANIELA SOTA Tirane 39,390 2019-06-13 2019-06-18 34010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 26 serial 73870923
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 154,830 2019-06-13 2019-06-18 33910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Janar 2019, Urdher Ministri nr.264 dt 30.4.2019, Ft nr 39 dt 11.06.2019, serial 9361192
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 55,900 2019-06-13 2019-06-18 33410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 264 dt 30.04.2019, ft nr 13 serial 13936015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave