Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,989 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,417,660,520.00 2,989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 502,050 2018-07-06 2018-07-10 40010140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.13 dt.15.12.2017 serial 8531213
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-07-03 2018-07-10 39710140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni E.Gjonaj, muaji Maj 2018, kod.abonentit 2388316251, serial 238498671
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 412,867 2018-07-02 2018-07-03 38910140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji qershor 2018, Listpagese bankes 02.07.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,070,616 2018-07-02 2018-07-03 39010140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji qershor 2018, Listpagese bankes dt.02.07.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 107
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,220,761 2018-07-02 2018-07-03 39210140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji qershor 2018, Listpagese bankes dt.02.07.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 51,393 2018-07-02 2018-07-03 39110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga punonjes me kontrate muaji Qershor 2018 Listpagese bankes dt.02.07.2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 15, vkm nr 60 dt 31.01.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,883 2018-07-02 2018-07-03 39410140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji qershor 2018, Listpagese bankes dt.02.07.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-07-02 2018-07-03 39510140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji qershor 2018, Listpagese bankes dt.02.07.2018 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,184,484 2018-07-02 2018-07-03 38710140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Qershor2018, Listpagese bankes dt.02.07.2018 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 233,280 2018-07-02 2018-07-03 39310140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga punonjes me kontrate qershor 2018 Listpagese bankes dt.02.07.2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 15, vkm nr 60 dt 31.1.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 116,840 2018-07-02 2018-07-03 38810140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga punonjes me kontrate muaji Qershor 2018 Listpagese bankes dt.02.07.2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 15, vkm nr 60 dt 31.01.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,899 2018-06-27 2018-06-29 37710140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzime celulari E.Kokona,E.Ibrahimi Maj 2018, ft seri 00000002278378837, ft seri 00000002278378878, kodi abonentit 54433422, kod abon. 54433427
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,979,038 2018-06-28 2018-06-29 38510140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Nentor 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 27.06.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,500 2018-06-28 2018-06-29 38210140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, Listp.bankes dt 27.6.18, bordero dt 27.6.2018, um nr 4194 dt 16.4.18, um 5542/6 dt 11.6.18, um 6185 dt 29.5.18, um 5542/1 dt 18.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,872,941 2018-06-28 2018-06-29 38610140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Dhjetor 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 27.06.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 8338
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,000 2018-06-28 2018-06-29 38310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, Listp.bankes dt 27.6.18, bordero dt 27.6.18, Aut. nr 15/5 dt 15.5.18, Aut nr 18/5 dt 18.5.18, aut 28/5 dt 28.5.18, aut 25/5 dt 25.5.18 aut 14/6 dt 14.6.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,500 2018-06-28 2018-06-29 38010140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, T.Gogu, listpag.bankes dt 27.6.18, bordero 27.06.2018, um 2999 dt dt 12.3.18, um 4194 dt 12.3.18, um 5435 dt 14.5.18, um 5542/6 dt 11.6.18, um 6185 dt 11.6.18, um 5542/1 dt 18.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 82,500 2018-06-28 2018-06-29 37910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, Listp.bankes dt 27.6.18, bordero dt 27.6.2018, aut. nr 21/5 dt 21.5.18, aut 30/5 dt 30.5.18, aut 28/5 dt 28.5.18, aut 10/4 dt 10.4.18, aut 11/6 dt 11.6.18, aut 23/4 dt 23.4.18, aut 20/6 dt 20.6.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,847,245 2018-06-28 2018-06-29 38410140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Tetor 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 27.06.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,000 2018-06-28 2018-06-29 38110140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, e.kukunja, listpag.bankes dt 27.6.18, bordero 27.06.2018, u.ministri nr 5542 dt 25.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 24,000 2018-06-28 2018-06-29 37810140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise, pritje percjellje, UP nen 100.000 lek nr 4913/10 dt 16.5.2018, PV.m dorezim dt 21.5.18, fh nr 43 dt 21.5.18, ft nr 10 serial 53967725
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,071,561 2018-06-20 2018-06-25 37310140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Shtator 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 19.6.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-06-20 2018-06-25 363101400120181 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Maj 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr 1262 seri 57484572, pv m.dorezim dt 18.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 81,132 2018-06-21 2018-06-25 37010140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi i ngrohjes dhe ventilimit. UP 3977/1 dt.18.04.18, njoftim fituesi dt.19.04.18, kontrate 4329/2 dt.04.06.18, PV dorez 06.06.2018, fat 61 dt.06.06.18 serial 58474308
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-06-21 2018-06-25 37510140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Maj 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 5 seri 14007705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,168,716 2018-06-20 2018-06-25 37210140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Gusht 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 19.6.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 12,011 2018-06-20 2018-06-25 36110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj,A. Lamce, Maj 2018 kodi aponenti 54433438, ft seri 0000000227837898, ft seri 000000022783789228 kod ab. 54433432
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,263 2018-06-20 2018-06-25 36010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise sherbim telefonik, Maj 2018, ft seri 725645541 ft seri 725706417,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PLEJAD Tirane 67,500 2018-06-20 2018-06-25 368110140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , blerje librash, up nr 4913/9 dt 16.5.2018, pv.m dorezim dt 25.5.18, fh nr 46 dt 25.5.18, ft nr 7 seri 62270757
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 35,200 2018-06-21 2018-06-25 37410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , Bileta Avioni, autorizim nr 6160 dt 29.5.18, up nr 6160/3 dt 30.5.18, ft ofert nr 6160/4 dt 30.5.18, njf dt 30.5.18, ft nr 259 serial 59048448
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 531,959 2018-06-20 2018-06-25 36210140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.22.05.2018, ft nr. 66 dt 22.5.18 serial 57175966, fh 44 dt 22.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FREDI-A Tirane 57,600 2018-06-20 2018-06-25 36910140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min. Drejtesise , sherbim mirmbajtje gjeneratori, kont vazhd. nr 4329/2 dt 4.6.18, pv.m.dorezim dt 12.06.2018, fh nr 7 dt 12.6.18, ft nr 141 dt 12.6.18, seri 59506730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,000 2018-06-20 2018-06-25 36710140012018 Kancelari Min. Drejtesise , kartevizita, up nr 6286/1 dt 1.6.18, pv.m dorezim dt 1.6.18, fh nr 48 dt 1.6.18, ft nr 106 ser 58781476
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,958,791 2018-06-20 2018-06-25 37110140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi, Korrik 2017, Urdher Ministri nr 6210 dt 30.5.18, listp.bankes dt 19.6.2018, Detyrim i prapambetur Ditar nr 7245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 254,775 2018-06-20 2018-06-25 36510140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Maj 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, ft dt 26.5.2018 serial 58060304
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-06-21 2018-06-25 36610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Maj 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 105 dt.01.06.2018 serial 60774008, pv realizimi 05.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 384,000 2018-06-20 2018-06-25 36410140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje e riknostruksionit te ambjenteve te Kolegjit te Apelit te Vetingut. UP 1/33 dt.28.03.2018, kontrate nr 1/37 dt 30.3.18, raport permb dt 12.6.18, ft nr33 seri 45064496
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 437,458 2018-06-19 2018-06-21 35210140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise Energji Elektrike MAJ 2018, ft seri 253197100
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 7,948 2018-06-18 2018-06-21 35010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni E.Gjonaj, Janar 2018, detyr i prapambetur ditar nr 7731, kod ab. 544334, ft seri 00000002277368359 dt 1.2.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 3,678,840 2018-06-20 2018-06-21 34910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise blerje paisje zyre per komisionin e apelimit vettingut, up nr 3 dt 12.3.18, ft negocim nr 3/2 dt 16.3.18, kontr dt 28.3.16, pv.m dorz dt 16.4,18, ft 1643 seri 62059243, fh nr 32 dt 16.4.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave