Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,902 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,728,474,859.00 3,902 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-08-29 2019-08-30 53710140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirembajtje e sistemit dixhital te arkives se MD,Maj 2019, Kontrate ne vazhdim nr 6721/11 date 7.12.2016 , PV Marrjes dorezim dt 16.08.2019, ft nr 29 serial 72498779
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 5,529,649 2019-08-29 2019-08-30 54310140012019 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Min Drejtesise cngurtesim garanci punimesh. Kontrate nr.1/10 dt.11.12.2017, kontrate nr.2/17 dt.11.05.2018, Akt kolaudimi dt.24.05.2018, dt.25.06.2018, Urdher nr.377,378 dt.17.07.2019, certifikate perfundimtare marrje ne dorezim dt.20.08.20
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2019-08-29 2019-08-30 54010140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi ALBIS, korrik 2019, Kontrate ne vazhdim nr 7260/13 dt 9.2.17, urdher 867 dt 3.8.18, ft nr 484 dt.01.08.2019 serial 69139713;PV sherbimi dt.08.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-08-29 2019-08-30 53810140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirembajtje e sistemit dixhital te arkives se MD,qershor 2019, Kontrate ne vazhdim nr 6721/11 date 7.12.2016 , PV Marrjes dorezim dt 16.08.2019, ft nr 31 serial 72498781
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 65,500 2019-08-22 2019-08-28 53410140012019 Udhetim jashte shtetit Min.Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 4644/3 dt 21.07.2019, U.P. nr 369 dt 26.07.2019, ft ofert 4644/4 dt 26.07.2019, njoft.fituesi dt 26.07.2019, ft nr 229 serial 75274943
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 55,362 2019-08-22 2019-08-28 53110140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni korrik 2019, ft 727861549 nr klienti 310001696716, ft nr 727864395 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 240,438 2019-08-22 2019-08-28 53210140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Posta korrik 2019 kont 91/1 dt 5.1.18, ft nr 3362 serial 74490062, ft 3612 serial 74490212
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 46,498 2019-08-22 2019-08-28 52810140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari korrik 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 21.08.2019, ft nr 279457212;279457202;2794571960...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Armelina Lila Tirane 7,020 2019-08-22 2019-08-28 53510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.07 dt.20.08.2019 serial 44569456
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 55,730 2019-08-22 2019-08-28 53010140012019 Uje Min Drejtesise shpenzim uji korrik 2019. Kontrate nr.4-D-159080-1, fature nr.1907-159080-1-1 dt.31.07.2019 serial 265828946
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 15,400 2019-08-22 2019-08-28 53610140012019 Shpenzime per honorare Min.Drejtesise Sherbim perkthimi prill 2019, UM nr 393 dt 30.07.2019, fature nr 34 serial 13168687
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 770,276 2019-08-22 2019-08-28 52910140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Korrik 2019, Kontrate nr. C - 110816, Ft nr 297870123 dt 31.07.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,088 2019-08-22 2019-08-28 53310140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise posta sekrete korrik 2019, fature nr.156/s dt.25.07.2019 serial 61410431
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,300 2019-08-22 2019-08-28 52710140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj, nr.rregj abonent 2388316251, fature nr.282144136 d 01.08.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Antonino Doda Tirane 19,110 2019-08-20 2019-08-22 50210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.2 dt.15.08.2019 serial 14014805
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 33,870 2019-08-20 2019-08-22 50410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.127 dt.14.08.2019 serial 13498206
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 70,200 2019-08-20 2019-08-22 51810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.46 dt.07.08.2019 serial 9361199
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,394,909 2019-08-20 2019-08-22 49610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019, perkthyes me listpagese. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, listpagese dt.14.08.2019, tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA GOGAJ(L12531404M) Tirane 22,600 2019-08-20 2019-08-22 50110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.436 dt.12.08.2019 serial 26788136
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rovena Marku Tirane 27,060 2019-08-20 2019-08-22 50810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.6 dt.14.08.2019 serial 71599556
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 36,000 2019-08-20 2019-08-22 52310140012019 Shpenzime gjyqesore Min Drejtesise tarife permbarimore ekzekutim vendim gjyqi kreditore S.Nezaj. Vendim GJAA nr.4072 dt.24.11.2016, Urdher ministri nr.110408 dt.30.10.2018, fature nr.29 serial 32187144
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDLIRA HYSA Tirane 9,880 2019-08-20 2019-08-22 51210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.100 dt.09.08.2019 serial 1140449
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,094 2019-08-20 2019-08-22 49510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji janar 2019. Urdher Ministri nr.264 dt.30.04.2019, listpagese dt.16.08.2019, tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 16,930 2019-08-20 2019-08-22 51410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.36 dt.08.08.2019 serial 14047018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 1,700 2019-08-20 2019-08-22 51510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.12 dt.14.08.2019 serial 75717264
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALTIN KODRA Tirane 4,160 2019-08-20 2019-08-22 50010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi mars 2019. Urdher nr.353 dt.28.06.2019, fature nr.006 dt.14.08.2019 serial 77316406
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,829 2019-08-20 2019-08-22 49810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019, perkthyes me listpagese. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, listpagese dt.14.08.2019, tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 74,145 2019-08-20 2019-08-22 49910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019, perkthyes me listpagese. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, listpagese dt.14.08.2019, tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 48,554 2019-08-20 2019-08-22 50910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.13 dt.13.08.2019 serial 62537535
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 78,000 2019-08-20 2019-08-22 52010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.16 dt.09.08.2019 serial 13936019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 294 2019-08-20 2019-08-22 52210140012019 Shpenzime per honorare Sherbim perkthimi viti 2018 ( diference). Urdher nr.12791 dt.26.12.2018, fature nr.739 dt.17.07.2019 serial 77279160
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 9,360 2019-08-20 2019-08-22 51110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.44 dt.09.08.2019 serial 12073245
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Fabio Prevazi Tirane 16,200 2019-08-20 2019-08-22 50510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi mars 2019. Urdher nr.353 dt.28.06.2019, fature nr.01 dt.01.08.2019 serial 13436051
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AlbaLanguage Tirane 37,180 2019-08-20 2019-08-22 50610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.17 dt.14.08.2019 serial 12148467
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 10,530 2019-08-20 2019-08-22 50710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.37 dt.13.08.2019 serial 12859338
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 119,433 2019-08-20 2019-08-22 52410140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 5645/1 dt 29.07.2019, U.P. nr 391 dt 29.07.2019, ftese per oferte 5645/4 dt 29.07.2019, njoft fit 29.07.2019, fature nr 887 dt.29.07.2019 serial 77251567
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-08-21 2019-08-22 52510140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje e sist High Availability korrik 2019, kontr. nr 855/8 dt 26.4.17, raport dt 28.07.19, fature nr.39 serial 44663489, pv m.dorezim dt 06.08.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sadedin Limani Tirane 31,100 2019-08-20 2019-08-22 51610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.9 dt.08.08.2019 serial 13227259
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,966 2019-08-20 2019-08-22 49710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019, perkthyes me listpagese. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, listpagese dt.14.08.2019, tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMELDA HODAJ Tirane 25,900 2019-08-20 2019-08-22 51710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi prill 2019. Urdher nr.393 dt.30.07.2019, fature nr.40 dt.09.08.2019 serial 10923841
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave