Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,460 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,542,342,683.00 3,460 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 4,584 2019-05-08 2019-05-14 22610140012019 Paga baze Min Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor Hamza Tola, Brodero Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-05-08 2019-05-14 22810140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim Shpz.Transporti T.Gogu, Ligji nr.10160 dt 15.10.2009, listp e bankes dt 7.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2019-05-08 2019-05-14 22710140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim Shpz.Transporti Ligji nr.10160 dt 15.10.2009, listp e bankes dt 7.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2019-05-08 2019-05-14 22510140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,752 2019-05-02 2019-05-03 21710140012019 Paga baze - Paga e grupit Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 1, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 596,651 2019-05-02 2019-05-03 21510140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 8, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,132,694 2019-05-02 2019-05-03 21810140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 55, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,076,004 2019-05-02 2019-05-03 21610140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 33, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,031,644 2019-05-02 2019-05-03 21910140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 31, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,253 2019-05-02 2019-05-03 22210140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page Prill 2019, punonjes me kontrate, plan 18 / fakt 1, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 225,591 2019-05-02 2019-05-03 22010140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page Prill 2019, punonjes me kontrate, plan 18 / fakt 6, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 243,435 2019-05-02 2019-05-03 22110140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page Prill 2019, punonjes me kontrate, plan 18 / fakt 6, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2019-04-30 2019-05-02 20610140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi ALBIS, mars 2019, Kontr vazhdim nr 7260/13 dt 9.2.2017, fature nr. 405 dt.08.04.2019 serial 69139634; PV marrje ne dorezim dt.10.04.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2019-04-30 2019-05-02 21010140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 2415 dt 13.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 20,947 2019-04-25 2019-05-02 20510140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise sherbim larje automjetesh. U.Prok nr.31 dt.29.01.2019, Ftese oferte nr.630/3 dt.29.01.2019, Klasifikim APP dt.04.02.19, kontrate nr.1848 dt.26.02.2019, Fature nr.6 dt.01.04.2019 serial 74003906
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 5,500 2019-04-30 2019-05-02 20810140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, UM nr 2415 dt 13.03.2019, Listpagese dt 25.04.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 12,461 2019-04-30 2019-05-02 21410140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari, Mars 2019, T.Vodo, kod abonent 54433421, serial 00000002793480621
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,245,000 2019-04-30 2019-05-02 21310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Paradhenie per shpenzim dhe dieta jashte vendit, Autorizim nr 2670/1 date 25.3.19, auto. nr 3021/1 dt 4.4.19, kursi preferencial 1 Euro = 124.5 leke, shuma 10.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,160 2019-04-30 2019-05-02 21110140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 2415 dt 13.03.2019, autorizim nr 1177/4 dt 9.4.2019, listpagese dt 25.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,500 2019-04-30 2019-05-02 20710140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 17 dt 22.01.2019, UM nr 43 dt 4.2.2019 listpagese dt 25.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2019-04-30 2019-05-02 20910140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 2415 dt 13.03.2019, listpagese dt 25.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,627,798 2019-04-30 2019-05-02 21210140012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare Min Drejtesise Kontribut vjetor per Gjykaten Nderkombetare Penale per vitin 2019, Urdher Ministri nr 256 dt 23.04.2019, shuma 21.104 Euro, kursi 1 euro = 124.5 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 16,409 2019-04-24 2019-04-30 19210140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, Ft nr 55 serial 70555699 ft nr 532 serial 70555953
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 7,900 2019-04-24 2019-04-26 20210140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft 259712093
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 30,743 2019-04-24 2019-04-26 19610140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 90,970 2019-04-24 2019-04-26 18910140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 26, nr. 19 , nr 17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 3,000 2019-04-24 2019-04-26 19110140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, Ft serial 254886569, 254953037, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 33,516 2019-04-24 2019-04-26 18610140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Mars 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 23.04.19, ft nr 279348077, 279348067, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 20,194 2019-04-24 2019-04-26 20110140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft 260992198, 260989897
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MAGRIP BANA Tirane 31,500 2019-04-24 2019-04-26 19510140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 331, 071,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,872,100 2019-04-24 2019-04-26 10140012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare Min Drejtesise Kontribut vjetor per pjesmarrjen ne programin e BE, Ligji nr 11/2017, debit note nr 3241901054 dt 17.1.19, Urdher Ministri 246 dt 11.4.2019, shuma 38974 euro, kursi preferencial dt 19.4.19, kursi 1Euro /125 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 428,880 2019-04-24 2019-04-26 18310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 3021/1 dt 4.4.19, u.prokurimi nr 238 prot dt 4.4.2019, ft ofert 3021/4 dt 4.4.19, njof.fit dt 5.4.19, ft nr 532 dt 5.4.19, seri 73660132
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 50,625 2019-04-24 2019-04-26 18010140012019 Udhetim jashte shtetit Min.Drejtesise Bilete Avioni, Aut nr 1638/1 dt 22.2.19, UP nr 188 dt 8.3.19, ft ofert 1638/5 dt 8.3.19, njoft fit. 8.3.19, ft 543 serail 71132414
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 752,109 2019-04-24 2019-04-26 17410140012019 Karburant dhe vaj Min Drejtesise karburant per automjetet. Kontrate ne vazhdim nr.4700/2 dt.01.08.2017, Fature nr.100 dt.20.03.2019 serial 68640400, PV marrje ne dorezim dt.20.03.2019, Flete hyrje nr.26 dt.20.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 5,000 2019-04-24 2019-04-26 18410140012019 Kancelari Min Drejtesise Kartevizita, up nr 2940/1 dt 5.4.2019 pv.prok dt 8.4.19, pv.marrjes dorez dt 8.4.19, ft nr 80 serail 72681327, fh nr 33 dt 8.4.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 8,000 2019-04-24 2019-04-26 18110140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje Urdher 216 dt 21.3.19, up 220 dt 25.3.19, pv prok 4/1 28.3.19, pv marrjes dorz. 28.3.19 ft 81 serial 69006287, fh nr 32 dt 28.3.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALLFA Tirane 500 2019-04-24 2019-04-26 20310140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft 416 serial 74662101
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 15,542 2019-04-24 2019-04-26 19910140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft D1029, D0565, D0326, D4984
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Kube Studios Tirane 12,010 2019-04-24 2019-04-26 20410140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19,ft 711
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,900 2019-04-24 2019-04-26 18710140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim tel , ft nr 282061627 dt 01.04.2019,ft nr 279347842 dt 1.4.2019, listpagese dt 23.04.2019
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave