Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,160 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,463,903,252.00 3,160 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,965,909 2018-12-26 2018-12-28 72010140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Agim Bega,Ven Gjyka Admin Apel nr 31 dt 17.01.2018,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 26.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BASHA & I Tirane 2,118,932 2018-12-20 2018-12-26 71110140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Natasha Laska, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 1580 dt 17.4.18, Urdher Ministri nr 11040/10 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2018-12-18 2018-12-21 69110140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , aut 1/11 dt 1.11.18, nr 7/11 dt 7.11.18, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,000 2018-12-18 2018-12-21 69410140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,Urdher 5542/16 dt 23.11.2018, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,600 2018-12-18 2018-12-21 68810140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik Nentor 2018, fature nr. 726638055, dt 30.11.2018, nr klientit 310001696716, kont 4.11.16, ft nr 726579294 dt 30.11.18,nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,500 2018-12-18 2018-12-21 70510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, Urdher nr 23/11 dt 23.11.2018, Urdher 5542/16 dt 23.11.2018, Urdher 5542/13 dt 29.10.2018, bordero dt 18.12.2018, listpag bankes 18.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 18,000 2018-12-18 2018-12-21 69710140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , Pritje percjellje, UP 12140/1 dt 7.12.18, ft ofert 12140/2 dt 07.12.18, klasifik perf dt 11.12.18, ft nr.254931955 dt 11.12.18, fh 92 dt 11.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2018-12-18 2018-12-21 69310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,Urdher 5542/17 dt 23.11.2018, Urdher 5542/14 dt 29.10.18, Urdher 5542/15 dt 8.11.18, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERION LEKLOTI Tirane 12,000 2018-12-18 2018-12-21 70310140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Drejtesise, Up nr 11587/1 dt 19.11.2018, pv prokurimi nen 100mije dt 24.11.18, pv marrjes dorezim 26.11.18, ft 12 dt 26.11.18, serial 63396766
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 57,239 2018-12-18 2018-12-21 69010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji Nentor 2018. Kontrate nr.7912 dt.12.07.2018,permbledhese dt 17.12.2018, ft seri 279243745, 279243735, 279243730, 279243748, 279243747, 279218104, 279243740, 279243518, .. dt.01.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-12-18 2018-12-21 70610140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , aut 30/10 dt 30.10.18, nr 23/11 dt 23.11.18, bordero dt 18.12.18, listpagese bankes dt 18.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-12-19 2018-12-21 70810140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS Nentor, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.331 dt.03.12.18 serial 69139560, PV marrje dorezim sherbimi dt.12.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 131,000 2018-12-18 2018-12-21 69810140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise, Autorizim nr 11917 dt 26.11.2018, urdher prok nr 11917/2 dt 27.11.18, ftese ofert 11917/3 dt 27.11.18, njoft fit dt 27.11.18, ft nr 1742 dt 27.11.18 serial 71120592
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,000 2018-12-18 2018-12-21 69510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher 5542/17 dt 23.11.2018, Urdher 5542 / 13 dt 29.10.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , urdher nr 5542/15 dt 8.11.18, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,500 2018-12-18 2018-12-21 69210140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,Urdher 5542/11 dt 27.9.2018, Urdher 5542/13 dt 23.11.18, Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 274,050 2018-12-18 2018-12-21 70010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, Bilete Avioni Aut nr 10701 dt 22.10.18, up nr 10701/2 dt 7.11.18, ft ofert 10701/3 dt 7.11.18, njoft fit 08.11.18, ft nr 274 seri 71132038
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,400 2018-12-18 2018-12-21 70410140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, Rimbursim celulari, Ft nr 261775621 dt 1.12.18, listp bank dt 18.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 325,853 2018-12-18 2018-12-21 68910140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise, Energji Elektrike Nentor 2018 , Kontrate C-110816, Ft nr.303624750, dt 30.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 153,216 2018-12-18 2018-12-21 69610140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni. Autorizim nr.10207 dt 9.10.2018, UP 10207/2 dt 9.10.2018, ftese per ofert nr. 10207/3dt 9.10.18, njoft fituesi 9.10.2018, fature nr 273 dt.14.12.2018 serial 71132037
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MILITARY SYSTEM SUPPLY COMPANY Tirane 72,000 2018-12-19 2018-12-21 70210140012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min. Drejtesise , Materiale , UP nr 12282/1 date 13.12.2018, pv prokurimi nen 100mije, pv m.dorezim dt 14.12.18, ft nr 340 dt 14.12.18, serial 67258712, fh 96 dt 14.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,390 2018-12-19 2018-12-21 70710140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise pagesa, rimbursim celulari G.Deva, ft nr 279224651, listpagese dt 19.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-12-14 2018-12-18 68010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Shtator 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft nr 224069842, pv dt 02.10.18,detyrim i prapambetur ditar 17649
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-12-14 2018-12-18 68210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Nentor 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft nr 224070507, pv dt 26.11.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-12-14 2018-12-18 68110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Tetor 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft nr 224070178, pv dt 31.10.18,detyrim i prapambetur dt 31.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 82,104 2018-12-14 2018-12-18 67410140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi i ngrohjes dhe ventilimit. UP 3977/1 dt.18.04.18, njoftim fituesi dt.19.04.18, kontrate 4329/2 dt.04.06.18, PV dorez 19.11.2018, fat 239 dt.19.11.18 serial 65085536
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,632 2018-12-13 2018-12-17 68610140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, Abonimi Shtypi i shkruar, kontrat nr 91 prot 5.1.18 ft 602 serial 61410614
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 232,552 2018-12-13 2018-12-17 68710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Nentor 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, ft nr 5086 seri 61417486 ft nr 5536 serial 6149736
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 63,680 2018-12-13 2018-12-17 67810140012018 Uje Min Drejtesise shpenzim uje nentor 2018. Kontrate ne vazhdim nr.4-D-159080-1, fature nr.1811-159080-1-1 dt.27.11.2018 serial 263868374
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-12-13 2018-12-17 68510140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni E.Gjonaj Nentor 2018, ft seri 261765495, kodi abonentit 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,016 2018-12-13 2018-12-17 67710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 260/s serial 61410174
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 10,500 2018-12-13 2018-12-17 67510140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Kartevizita, up nr 11585/1 dt 19.11.18, pv dt 23.11.18 kpvv, pv m.dorezim dt 23.11.18, ft 246 seri 69334720, fh nr 91 dt 23.11.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 192,800 2018-12-13 2018-12-17 67910140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise Blerje gazoil , kontra nr.4201/1 dt 4.9.17 vazhdim, um kmdorezim nr 4201/2 dt 4.9.17, pv mdorezim dt 20.11.18, ft nr 215 seri 60847823, fh nr 89 dt 20.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 79,016 2018-12-13 2018-12-17 67610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirembajtje e sistemit te ashensoreve. Kontrate ne vazhdim nr.4330.4 dt.16.05.2018, situacion sherbimesh dt.16.11.2018, PV marrje ne dorezim dt.16.11.2018, fature nr.238 dt.16.11.2018 serial 65085535
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TDR GROUP Tirane 742,844 2018-12-11 2018-12-14 67010140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Kristo Mertiri, vendim gjyk.Apelit tir nr86 dt 26.9.2012, urdher ministri nr 11040/12 dt 30.10.2018, bordero 19.11.2018, ft nr 151 dt 4.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENIRJETA ZISI Tirane 2,499,835 2018-12-11 2018-12-14 66910140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Vasilika Hysi, vendim gjyk.Apelit tir nr 1448 dt 5.4.2016, urdher ministri nr 11040/9 dt 30.10.2018, bordero 23.11.2018, ft nr 252 dt 4.12.2018 serial 67811705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 33,550 2018-12-11 2018-12-14 67310140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , Pritje percjellje delegacion i huaj-dreke zyrtare, Urdher nr. 11533/2 dt13.11.2018, proces verbal folml 4/1 kbvv dt 13.11.18, ft nr 703 serial 71108419
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 598,320 2018-12-11 2018-12-14 67110140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Servete Neza, vendim gjyk.Apelit tir nr 2969 dt 27.6.2017, urdher ministri nr 11040/11 dt 30.10.2018, bordero 07.12.2018, ft nr 67 dt 3.12.2018 serial 65906706
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-12-12 2018-12-14 67210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.315 serial 55559794, PV marrje dorezim sherbimi dt.13.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 450,724 2018-12-06 2018-12-07 66810140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise, Energji Elektrike Fature Sistemuese periudhe 31.8.18-5.10.2018, det.prapambetur ditar nr 17349, , Kontrate C-110816, Ft nr.290246362, form.ankese 946082 dt 28.4.17, forml.ankes 1224169 dt 24.10.18, fo.ank 1224120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2018-12-06 2018-12-07 66610140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim i KKT, Nentor 2018, E.Gjonaj, shkrese nr 2820/3 dt 22.11.18, listprez e anet. te KKT dt 20.11.18, listpag e bankes dt 05.12.18, bordero shperblimi dt 05.12.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave