Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2018-01-30 2018-01-31 560110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise mirmbajtje e sist. "HA" tetor 2017, kont 855/8 dt 26.4.17, um 855/9 2.5.17, pv 15.11.17, serial 44663459
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 721,200 2018-01-30 2018-01-31 586110140012017 Sherbime te tjera Min. Drejtesise shkr 7170/2 dt 7.12.17, kont 7170/4 12.12.17, akt marr dor 13.12.17, ft serial 38472679
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-01-30 2018-01-31 618110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Nentor 2017, kont 473/4 dt.24.3.17, um 473/5 27.03.17, pv 27.12.17, serial 45272118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,216,350 2018-01-30 2018-01-31 619110140012017 Organizatat nderkombetare te tjera Min. Drejtesise kontribut zyra nderl. e sek RAI, Urdher 560 dt.15.01.18, vkm 540 dt 22.8.2007, kursi 1 euro / 134.9 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 105,584 2018-01-30 2018-01-31 572110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bileta avioni, UM 6511/3 dt 3.11.17 , PV 3.11.17, serial 51147659
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-01-30 2018-01-31 546110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS, kont 473/4 dt.24.3.17, um 473/5 27.03.17, pv 4.12.17, serial 45272457
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 98,420 2018-01-30 2018-01-31 574110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilet avioni , um 4811 /1 dt 4.8.17, up 4811/2 dt 18.8.17, njf dt 22.8.17, pv nr1 dt 22.8.17, ft serial 52889432
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 18,790,800 2018-01-30 2018-01-31 550110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise sistemi elektronik High Avaibiliti, kontr 855/8 dt 26.04.2017, UM nr 855/9 dt.2.5.17, ft seri 44663452, fh nr 40 dt.24.5.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI Tirane 19,500 2018-01-30 2018-01-31 584110140012017 Kancelari Min. Drejtesise kartevizita, up 6400/1 dt 13.12.17, pv 13.12.17, ft serial 55280260, fh 98 dt 13.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-01-30 2018-01-31 543110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise perm zhvillim RNSH, kont 6492/7 dt 1.12.16, um 6497/8 dt 1.12.16, pv 3.11.2017 ft serial 28419741, 28419742
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 300,612 2018-01-30 2018-01-31 581110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise blerje UPS, UP 22 dt 23.5.2017, kont 6470/2 dt 17.11.17, pv dorez 7.12.17, fh 96 dt 7.12.17, seri ft 33851017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 134,304 2018-01-30 2018-01-31 554110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim auto, tr1562t, kont 1510/7 12.5.17, serial 226138588,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 300,000 2018-01-30 2018-01-31 551110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise trjanim high ivabiliti, kont 855/8 dt 26.4.17, UM 855/9 dt 2.5.17, pv dt 25.7.17, ft serial 44663455
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NATASHA VASKA Tirane 235,200 2018-01-30 2018-01-31 570110140012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min. Drejtesise materiale hidraulike, up 5889/2 dt 20.12.17, pv 26.12.17, fh dt 26.12.17, serial 45634772
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ISMAIL ALUSHANI Tirane 55,000 2018-01-30 2018-01-31 569110140012017 Kancelari Min. Drejtesise kancelari, up 6682/1 dt 22.12.17, pv 5 dt 22.12.17, fh dt 22.12.17, serial 1146242
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 360,000 2018-01-30 2018-01-31 578110140012017 Kancelari Min. Drejtesise blerje tonerash, up 5691/1 dt 25.9.17, njf 4.10.17, pv dor 9.10.17, fh 9.10.17, serial ft 49782843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 3,636,000 2018-01-30 2018-01-31 576110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min. Drejtesise permisim zhvillim RNSH, kont 6492/7 dt 1.12.16, UM 6492/8 1.12.2016, pv dorz 9.01.2017, fh 28.12.2016, serial ft 28124579
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 37,536,000 2018-01-30 2018-01-31 611110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise blerje pasisje TIK dhe paisje te tjera mobilim zyrash per KLP, UP 3/2 dt.04.12.17, UM 3/11 dt 7.12.17, raport 3 dt 12.12.17, njf dt 12.12.17, kont nr 3/15 dt 15.12.17, PV dorezim dt .29.12.17, ft 56999272,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 603,520 2018-01-30 2018-01-31 568110140012017 Kancelari Min. Drejtesise UP 7692/1 dt 15.12.2017 ,pv 1,,2 dt 19.12.17, pv dorz dt 20.12.17 fh dt 20.12.17, serial 57000794
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 64,722 2018-01-30 2018-01-31 571110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise Bileta avioni, UM 7436 dt 5.12.17 UP 7436/1 dt 5.12.17 serial ft 54223658
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 30,000 2018-01-30 2018-01-31 613110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise hotel, um 6109/1 13.10.17 ft 13.10.17, serial ft 54223559
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 460,320 2018-01-30 2018-01-31 580110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - fotokopje Min. Drejtesise blerje fotokopje, UP nr. 22 dt 23.05.2017, UM 6832/2 dt 4.12.2017, kont 6358/1 dt 17.11.2017, ft serial 51551125
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 79,992 2018-01-30 2018-01-31 553110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim auto. kont 1510/7 dt 12.5.17, pv 1, 2, 3 serial ft 226138589
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.L.M. Tirane 462,480 2018-01-30 2018-01-31 558110140012017 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Min. Drejtesise blerje materiale pastrimi, UP 4682/1 dt 22.8.17, fh 56, 57, 58 dt 24.8.17, ft serial 41810624, 41810625, 41810626,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GRIFIN ALBANIA Tirane 41,880 2018-01-30 2018-01-31 566110140012017 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min. Drejtesise dizifektimi i zyrave, Up 5867/3 4.12.17, pv nr 1 dt. 6.12.17, serial ft 46242886
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 400,000 2018-01-30 2018-01-31 565110140012017 Kancelari Min. Drejtesise kancelari, up 5818 15.12.17 pv 1 dt 19.12.17, fh nr.100 dt 20.12.17, serial 57000795, 57000796
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 214,734 2018-01-30 2018-01-31 591110140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postar, ft 4892 dt 26.12.17 serial 58057492
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DOPPLER-AL Tirane 298,800 2018-01-30 2018-01-31 592110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Min. Drejtesise mirmbajt ashensori, up 1598/1 16.03.2017, kont 1598/2 20.03.17, pv 28.12.17, serial ft 43593782
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2018-01-30 2018-01-31 559110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise mirmbajtje e sist. "HA" gusht 2017, kont 855/8 dt 26.4.17, um 855/9 2.5.17, pv 8.9.17, serial 44663457
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2018-01-30 2018-01-31 562110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise mirmbajtje e sist. "HA" shtator 2017, kont 855/8 dt 26.4.17, um 855/9 2.5.17, pv 9.10.17, serial 44663458
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NOART Tirane 332,160 2018-01-30 2018-01-31 563110140012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min. Drejtesise blerje mat.elektrike up. 5738/1 dt 19.12.17, pv dt 22.12.17, fh dt 22.12.17, serial 55747465
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 255,000 2018-01-30 2018-01-31 587110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilet avioni dhe hotel, up 4475/13 28.917, ft ofert 28.9.17, njf 2.10.17, ft serial 54223539
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 56,950 2018-01-30 2018-01-31 583110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, um 7208/2 dt 7.12.17, up 7208/3 dt 8.12.17, njf 12.12.17, serial ft 51147673
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 451,706 2018-01-30 2018-01-31 541110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH, kon 6492/7 dt 1.12.2016, um 6492/8 1.12.16, pv dt 8.9.2017, serial ft 28419735, 28419730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 68,076 2018-01-30 2018-01-31 555110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim auto. kont 1510/7 dt 12.5.17, pv 1, 2, 3 serial ft 226138597, tr4136m , aa543rp
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 102,000 2018-01-30 2018-01-31 573110140012017 Sherbime te tjera Min. Drejtesise sherbim sis.audio up. 7082/1 dt 23.11.17, pv 23.11.17, pv.30.11.17, serial ft 51147545
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 597,600 2018-01-30 2018-01-31 561110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise mirmbajtje e sist. "HA" nentor-dhjetor 2017, kont 855/8 dt 26.4.17, um 855/9 2.5.17, pv 28.12.17, serial 44663462,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 99,144 2018-01-30 2018-01-31 582110140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise blerje printeri, up 22 dt 23.5.17, kont 6832 dt 4.12.17, pv dorez 22.12.17, fh 103 dt 21.12.17, ft serial 56853794
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 165,000 2018-01-30 2018-01-31 614110140012017 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilet avioni dhe hotel, um 5545 dt 19.9.17, up 5545/2 dt 21.9.17, serial ft 54223538
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2018-01-30 2018-01-31 548110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise zhvillim perm ICMIS, kont 1766/14 dt 5.11.2015, UM 1766/15 dt 6.11.2015 pv 20.12.17, serial ft 45272499
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave