Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,989 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,417,660,520.00 2,989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 23,612 2018-08-03 2018-08-08 49310140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS hostim, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 18,996 2018-08-03 2018-08-08 48810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime Pritje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 70,271 2018-08-03 2018-08-08 47410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirmbajtje e sistemit te ashensorit, up 433/1 dt 30.04.2018, ft ofert 4330/2 dt 30.4.18, vl.app 2.5.18, kont 4330/4 dt 16.5.18, urdh 4330/5 29.5.18, pvm.dorz 13.7.18, situac dt 13.7.18, ft 79 seri 58474326
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 299,880 2018-08-03 2018-08-08 48010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni, aut 7867 dt 11.7.18, U.Prok. nr 7867/1 dt 11.07.2018, ftes per oferte nr.7867/2 dt 11.07.2018, vleresim perf APP dt.11.07.2018,fature nr.452 dt.23.07.2018 seri 65405142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 7,140 2018-08-03 2018-08-08 47610140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje, Urdher nr.7966 dt.16.07.2018, UP 7966/3 dt.16.07.2018, PV KPBV dt.16.07.2018, PV marrje ne dorezim dt.17.07.2018,Fature 442 dt.17.07.2018 serial 62351596
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,000 2018-08-03 2018-08-08 50110140012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher 7527 dt.04.07.2018, Shkresa MF 13682/1 dt.30.07.2018, Listpagesa dt.03.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENO BARJAMI Tirane 3,166 2018-08-03 2018-08-08 48410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Printim-Fotokopje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROSSMANN-LALA Tirane 4,361 2018-08-03 2018-08-08 48710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 667 2018-08-03 2018-08-08 49210140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Toner, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 14,400 2018-08-03 2018-08-08 50310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise Kolaudimi i punimeve per rikonstruksioni i hyrjes kryesre te kolegjit te apelit, urdher prok 6 dt 4.5.18, njf 19.6.18, kontra kolaudimi 6/10 dt 20.06.2018, ft 152 seri 21278614, raport grupit te punes zbatim kontrat 3.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 1,650 2018-08-03 2018-08-08 49110140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Uje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALKET KETA Tirane 9,166 2018-08-03 2018-08-08 49610140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH Projekti Euralius V, marrveshje kuader IPA, kontrate grant nr.CRIS IPA 2018 395-806 Shkrese dt.20.07.2018 fature dt.06.07.2018 serial 6341533
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 116,840 2018-08-01 2018-08-02 466110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji korrik 2018, punonjes me kontrate, vkm 60 dt 31.1.18, punonjes plan 17/ fakt 12, vkm 277 dt 16.5.18, punonjes plan 13 / fakt 13, listpag bankes dt 31.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,200,621 2018-08-01 2018-08-02 46810140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Korrik 2018, Listpagese bankes dt.31.07.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,248,286 2018-08-01 2018-08-02 47010140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Korrik 2018, Listpagese bankes dt.31.07.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 482,673 2018-08-01 2018-08-02 46710140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Korrik 2018, Listpagese bankes 01.08.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-08-01 2018-08-02 47310140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji korrik 2018, Listpagese bankes dt.31.07.2018 2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 107,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 371,691 2018-08-01 2018-08-02 47110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga korrik 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.31.07.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 12, vkm 60 dt.31.01.2018, plan 17/ fakt 12 vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 309,716 2018-08-01 2018-08-02 46910140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga korrik 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.31.07.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 12, vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 8,992,035 2018-07-31 2018-08-02 45510140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria e Drejtesise, rikonstrk i K.A dhe KP hyrja nga bulevardi, up 2/7 dt 27.4.18, njf 2/16 dt 11.518, kontr. 2/17 dt 11.5.18, situac 12.5.18, ft nr 66 serial 47642016 lik.pjeosor, urdher gr.punes 2/21 dt 11.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 596,457 2018-07-30 2018-08-01 46410140012018 Kancelari Min Drejtesise materiale kancelarie. Marrveshje kuader M.B. nr.2/20, 2/21 27.04.18, autorizim MB nr. 2/27,2/29 dt.03.05.18, kontrate nr.6326/8 dt.28.06.18, Pv marrje dorezim 06.07.18, fat.228949526,22894953 dt.05.07.18, FH 51,52 dt.06.07.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ATELIER 4" Tirane 120,000 2018-07-26 2018-07-30 45610140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje e punimeve te hyrjes kryesore te Kolegjit te Apelit . UP nr.4 dt.27.04.2018, kontrate nr 4/9 dt 11.05.2018, fature nr.45 dt.27.06.2018 serial 58662608 raport permb dt 16.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 71,280 2018-07-27 2018-07-30 46210140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje.Urdher Ministri 6685 dt 1306.2018, pv sherbimi 28.06.2018, ft nr 68 serial 43095419
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 21,900 2018-07-27 2018-07-30 45810140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim - Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit, te tjera, aut nr 18/5 dt 18.5.18, 22/6 dt 22.6.18, 29/6 dt 29.6.18, 18/7 dt 18.7.18, 8/6 dt 8.6.18, 14/6 dt 14.6.18, pv emergj dt 24.4.18 ft 480 dt 20.4.18, fh 32 dt 20.4.18,borddieta dt26.7.18,list 26.7
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-07-25 2018-07-30 454101400120181 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Qershor 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft nr 1308 seri 57484517, pv m.dorezim dt 24.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,500 2018-06-27 2018-07-30 45710140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Autorizim nr 15/5 dt 15.5.2018, bordero dietash 26.07.2018, listpagese bankes 26.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,000 2018-07-27 2018-07-30 45910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit, um 5542/8 dt 29.6.18, autor 8219 dt 23.7.18, aut 29/6 dt 29.6.18, bordero 26.7.2018, listp dt 26.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 705,594 2018-07-27 2018-07-30 46110140012018 Kancelari Min Drejtesise Blerje leter A 3 , A4, Autoriz 2/31 dt 03.05.2018, kontrat nr 6326/7 dt 28.6.18 , pv.marrjes dorezim 4.7.18, ft nr 6951560742, fh nr 50 dt 4.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 84,000 2018-07-25 2018-07-27 45310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte detyrim i prapambetur prill-maj 2018 ( ditari nr.10007)2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224068202 dt.30.04.18, pv dt 30.04.18;fat.224068513 dt.30.05.18, pv dt.30.05.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-07-25 2018-07-27 45110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Qershor 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224068837 dt.30.06.18, pv dt 30.06.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 50,900 2018-07-23 2018-07-26 44910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni dhe sigurim shendeti, aut nr 6930/1 dr 19.6.18, udher prok. 6930/3 dt 19.6.18, ftes per ofert 6930/3 dt 19.6.18, njf 30.05.18, ft nr 5769 serial 62833669
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 16,250 2018-07-23 2018-07-26 45210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete transporti udhetimi jashte vendit, autorizim nr 6725/1 dt 18.6.18, up 6725/5 dt 19.6.18, pv kpk dt 19.6.18, ft nr 293 serial 62759232
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 56,229 2018-07-23 2018-07-26 45010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit, Qershor 2018, permbledhese dt 23.7.18, ft seri 2278635319, 2278635210, 2278635152, 2278635160, 2278635251, 2278635228, 2278635277, 2278635202, 22786335194, 2278635269, 2278378936,limiti det
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-07-17 2018-07-18 44510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Qershor 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 113 dt.02.07.2018 serial 60774016, pv realizimi 10.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 63,870 2018-07-13 2018-07-18 43910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6243/8 dt 18.06.2018, ftes per oferte nr.6243/9 dt 18.06.2018, vleresim perf APP dt.18.06.2018,fature nr.282 dt.22.06.2018 seri 62759221
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 419,000 2018-07-13 2018-07-18 44210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 5916/3 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr59161/4 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.18 dt.26.06.2018 seri 63902068
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 271,360 2018-07-13 2018-07-18 44110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6243/4 dt 14.06.2018, ftes per oferte nr.6243/5 dt 14.06.2018, vleresim perf APP dt.14.06.2018,fature nr.384 dt.26.06.2018 seri 58086922
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 240,000 2018-07-13 2018-07-18 44810140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje. Urdher prok 226/2 dt.23.05.2018, PV form 4/1 dt.23.05.2018, Proces verbal sherbimi dt.20.06.2018, Fature nr.79 dt.20.06.2018 serial 64824854
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 505,200 2018-07-13 2018-07-18 44310140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 6725/3 dt 18.06.2018, ftes per oferte nr.6725/4 dt 18.06.2018, vleresim perf APP dt.18.06.2018,fature nr.286 dt.27.06.2018 seri 62759225
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 204,200 2018-07-13 2018-07-18 44410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni U.Prok. nr 5911/3 dt 21.06.2018, ftes per oferte nr.5911/4 dt 21.06.2018, vleresim perf APP dt.21.06.2018,fature nr.310 dt.06.07.2018 seri 62759249
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave