Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,460 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,542,342,683.00 3,460 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 29,000 2019-04-24 2019-04-26 19810140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 08, nr. 12
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 72,000 2019-04-24 2019-04-26 18210140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje percjellje, urdher nr 216 dt 21.3.19, shkrese nr 2619/1 dt 25.3.19, ft nr 71 serial 64824618
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBDESIGN PSP Tirane 96,000 2019-04-24 2019-04-26 18510140012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Materiale te personalizuara, Urdher Prokurimi format 4/1 dt 21.3.19, PV m.dorezim dt 9.4.19, ft nr 303 dt 9.4.2019 serial 67523353 fh nr 36 dt 9.4.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 8,000 2019-04-24 2019-04-26 17910140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min.Drejtesise Pritje percjellje UP nr 219 dt 25.3.19, pv prok f.4/1 dt 25.3.19, pv m.dorezim dt 25.3.19, ft nr 73 serial 69006279 fh 29 dt 25.3.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 183,037 2019-04-24 2019-04-26 20010140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 248, nr. 1118 , nr 1073
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 35,016 2019-04-24 2019-04-26 19310140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 75,683 2019-04-24 2019-04-26 19010140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, Ft serial 261266257, 261244143 ....
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 605,479 2019-04-24 2019-04-26 19710140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 523, nr 502, nr 1321,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alfa Services shpk Tirane 37,500 2019-04-19 2019-04-24 17310140012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Shpenzime Materiale te tjera - karte aksesi, Urdher prokurimi nr 200 dt 13.03.19, pv prok 4/1 dt 20.03.2019, ft 56 seria 71561006, pv m.dorez dt 20.3.19, fh 7 dt 20.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,922 2019-04-19 2019-04-24 17210140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj,Mars 2019 nr.rregj abonent 2388316251, ft nr 282052448 dt 01.04.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 203,388 2019-04-19 2019-04-24 17010140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Posta Mars 2019 kont 91/1 dt 5.1.18, ft nr 1349 seria 67986149, ft 1449 seria 67986199
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 42,060 2019-04-19 2019-04-24 16810140012019 Uje Min Drejtesise shpenz UJI Mars 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 ft nr 1903-159080-1-1 dt 29.03.2019, nr serial 264927809
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 121,085 2019-04-19 2019-04-24 17510140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 2427 dt 13.03.19, u.prokurimi nr 206 prot dt 15.03.2019, ft ofert 2427/3 dt 15.3.19, njof.fit dt 15.03.19, ft nr 424 dt 21.03.19, seri 73660024
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 59,435 2019-04-19 2019-04-24 17110140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni Mars 2019, ft 727269076, nr klienti 310001696716, ft nr 727196110 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 14,400 2019-04-19 2019-04-24 17810140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise sherbime te tjera, up nr 2618/2 dt 21.3.19, pv 21.3.19, pv 22.03.2019, ft 17 seria 65609821
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG SH.A Tirane 105,000 2019-04-19 2019-04-24 17610140012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise Siguracion TPL dhe kasko, UP nr 211 dt 19.3.19, ft ofert 2332/3 dt 19.3.19, njoft fit 21.3.19, ft 173 dt 21.03.2019, seria 65058573, pv dt 21.3.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 474,021 2019-04-19 2019-04-24 16710140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Mars 2019, kontrate nr C-110816, ft nr 292773597
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,016 2019-04-19 2019-04-24 16910140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Poste sekrete Mars 2019 ft nr 57/s seria 61410326
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 56,250 2019-04-19 2019-04-24 17710140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 2426 dt 15.03.19, u.prokurimi nr 210 prot dt 18.03.2019, ft ofert 2426/3 dt 18.3.19, njof.fit dt 18.03.19, ft nr 431 dt 22.03.19, seri 73660031
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lorenc Baro Tirane 13,260 2019-04-17 2019-04-23 15410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 14 seri 65600514
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 47,732 2019-04-16 2019-04-19 15610140012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Blerje Materiale Elektronike (pagese e anulluar me kerkese thesari) UP 179 dt 4.3.19, Proces Verb KPVV dt 5.3.19, ft seri 71340349, pv.marrj dorez dt 5.3.19, fh nr 16/1 dt 5.3.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2019-04-16 2019-04-18 15910140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje det.prapambetur ditar nr 27190, up nr 1842/2 dt 26.2.19, pv prok 4/1 dt 26.2.19, pv m.dorez dt 26.2.19, ft nr 47 seria 69006253, fh 15 dt 26.02.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Mihali Tirane 6,435 2019-04-16 2019-04-18 14510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 28 seria 12448480
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Natasha Shehu Tirane 39,000 2019-04-16 2019-04-18 14310140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 14 seria 63837365
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shaniko Ademi Tirane 243,560 2019-04-16 2019-04-18 13710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 9 seria 13198209
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,009,042 2019-04-16 2019-04-18 13210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar-Qershor 2018, Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, listpagese e bankes dt 11.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 132,046 2019-04-16 2019-04-18 13910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 637 seria 62731308
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMELDA HODAJ Tirane 172,750 2019-04-16 2019-04-18 14210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 36 seria 10923837
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aishe Shyti Tirane 194,020 2019-04-16 2019-04-18 15310140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 2 seria 73846702
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Annamaria Xhuli Tirane 122,250 2019-04-16 2019-04-18 15210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 64296816
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elda Bylyku Tirane 65,909 2019-04-16 2019-04-18 14710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 61 seria 64570711
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 24,000 2019-04-16 2019-04-18 15710140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise sherbime te tjera -sistem audio, detyrim i prapambetur ditar 27190, up nr 2070/2 dt 4.3.19, pv prok. f.f/1 dt 4.3.19, pv m.dorezim dt 4.3.19, ft 14 seri 65609818
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 14,400 2019-04-16 2019-04-18 15810140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise sherbime te tjera -sistem audio, detyrim i prapambetur ditar 27190, up nr 2069/2 dt 4.3.19, pv prok. f.4/1 dt 5.3.19, pv m.dorezim dt 6.3.19, ft 15 seri 65609819
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Mihali Tirane 27,950 2019-04-16 2019-04-18 14410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 26 seria 12448478
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 379,390 2019-04-16 2019-04-18 15510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 22 seria 54622522
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PETRO MALA Tirane 435,677 2019-04-16 2019-04-18 13810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 23 seria 66808873
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 70,090 2019-04-16 2019-04-18 14110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 10 seria 12859310
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elis Shepllo Tirane 24,500 2019-04-16 2019-04-18 16010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 34 seria 62886239
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VALENTINA VOKRRI Tirane 18,980 2019-04-16 2019-04-18 13510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 13 seria 13750263
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Klaudja Dinaj Tirane 6,607 2019-04-16 2019-04-18 13410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 1 seria 12642911
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave