Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EUROSIG SHA Tirane 19,726 2017-12-18 2017-12-20 50310140012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min. Drejtesise Sigurim TPL AA0165Z, UP 1255/2 dt.21.02.2017, Ft.26308 dt 30.10.2017 seri.200681305
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,055,480 2017-12-18 2017-12-20 51110140012017 Shtesa page te tjera Min Drejtesise demshperblim per vjetersine ne sherb.civil vendim nr.7433/2 dt 14.12.2017, vendim nr 7435/1 dt.11.12.2017, vendim nr.7274/1 dt.11.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 27,000 2017-12-18 2017-12-20 50610140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim dhe sherbim auto AA392PI, UP. 1483/1 dt 09.03.2017 , ft nr.226138474 dt.04.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 90,828 2017-12-18 2017-12-20 50810140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim dhe sherbim auto TR0165Z, UP. 1483/1 dt 09.03.2017 , ft nr.226138337 dt.09.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 49,680 2017-12-18 2017-12-20 50910140012017 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min. Drejtesise riparim dhe sherbim auto TR1561T, UP. 1483/1 dt 09.03.2017 , ft nr.226138326 dt.07.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,880 2017-12-15 2017-12-18 48810140012017 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Furnizime dhe materiale te tj zyre dhe te pergjith, FT nr 15 dt 18.09.2017 (10209265), FT nr.60 dt.60 dt. 11.09.2017 (8897866), FT19 dt22.9.2017 (11545114), FT 160 dt.13.09.2017(46805990),FT 369 dt.13.9.17 FT 942 dt 2.10.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 48,000 2017-12-15 2017-12-18 48910140012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min. Drejtesise shpenzime te tjera materiale
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,320 2017-12-15 2017-12-18 49010140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim postes sekrete ft nr 242/5 dt 24.11.2017 seri 50284558
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,500 2017-12-15 2017-12-18 49210140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit (Artan Bulku), Prog. Angazhimi nr.6271/2 dt 23.10.2017, List Bankes dt 15.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 159,500 2017-12-14 2017-12-15 47410140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit (Rovena Husa), Prog Angazhimi nr.3230/4 dt 17.05.2017, Prog Angazhimi nr. 3230/6 dt 01.06.2017, Prog Angazhimi nr. 5811/2 dt 02.10.2017, listp dt 14.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2017-12-14 2017-12-15 48010140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit Gojart Laci, Urdher Ministri nr.6782 dt 13.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,500 2017-12-14 2017-12-15 47210140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit (Artan Bulku), Prog. Angazhimi nr.3230/4 dt 17.05.2017, Prog. Angazhimi nr.3230/6 dt. 01.06.2017, Prog Angazhimi nr.5811/2 dt.02.10.2017, List Bankes dt 14.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,500 2017-12-14 2017-12-15 47310140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit Tomorr Kapllani, Prog Angazhimi nr.3230/4 dt 17.05.2017, Prog Angazhimi nr. 3230/6 dt. 01.06.2017, Prog Angazhimi nr. 5811/2 dt 02.10.2017, Listp Bankes dt .14.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,000 2017-12-14 2017-12-15 47510140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit Periand Teta, Autorizim nr. 5605 dt. 17.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 258,294 2017-12-14 2017-12-15 48210140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim poste muaji Nentor 2017, fature nr.5464 dt 26.11.2017 serial 50285664
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000 2017-12-14 2017-12-15 48110140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit (Entela Muha), Urdher Ministri nr.6782 dt 13.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,807,176 2017-12-06 2017-12-11 46010140012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, listpagesa e bankes dt.06.11.2017,pun plan 146/ fakt 122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,959 2017-12-07 2017-12-11 47110140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, listpagesa e bankes Nentor 2017,pun plan146/122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 918,172 2017-12-06 2017-12-11 46110140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero dt 06.12.2017, listpagesa e bankes dt.06.12.2017,pun plan 146/ fakt 122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 981,774 2017-12-06 2017-12-11 46310140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero dt 06.12.2017, listpagesa e bankes dt.06.12.2017,pun plan 146/fakt 122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,279,556 2017-12-06 2017-12-11 46210140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, listpagesa e bankes Nentor 2017,pun plan146/122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,740 2017-12-06 2017-12-11 46610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, punonjes me kontrate, vkm nr.7 dt 16.1.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 44,165 2017-12-06 2017-12-11 46910140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, listpagesa e bankes Nentor 2017, pumonjes me kontrate , VKM nr 7 dt 16.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,988 2017-12-07 2017-12-11 47010140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, listpagesa e bankes Nentor 2017,pun plan 146/fakt 122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 51,697 2017-12-06 2017-12-11 46510140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero dt Nentor, listpagesa e bankes dt.Nentor,pun plan146/122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 20,475 2017-12-06 2017-12-11 46410140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor 2017, listpagesa e bankes Nentor 2017,pun plan146/122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,118 2017-12-06 2017-12-11 46810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero Nentor, listpagesa Nentor, pumonjes me kontrate , VKM nr 7 dt 16.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 87,056 2017-12-06 2017-12-11 46710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Nentor 2017. Bordero nentor 2017, listpagesa e bankes Nentor 2017,pun me kontrate , vkm nr.7 dt 16.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A R S A L D Tirane 36,240 2017-12-05 2017-12-06 45710140012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min. Drejtesise Riparime Elektrike, fat. nr 47 dt 14.09.2017, proc. verbal dt 14.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALLGLLAS Tirane 35,112 2017-12-05 2017-12-06 45810140012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min. Drejtesise Riparim sherbim dritare, UP nr.5712 dt.26.09.2017, proces verbal dt.26.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2017-12-05 2017-12-06 45910140012017 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Kolaudim mjeti ( AA392PI, TR1562T), Autor. nr 30/11 dt.30.11.2017, fat nr.2022TR2 dt 04.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 670,208 2017-11-24 2017-12-04 45310140012017 Te tjera transferta tek individet Min. Drejtesise shperblim i menjehershem shkres MF nr.12483/1 dt 12.10.2017, nr 12483/2 dt 27.10.2017, bordero dt.24.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,414 2017-11-24 2017-12-04 45410140012017 Te tjera transferta tek individet Min. Drejtesise shperblim i menjehershem, shkre MF nr.123001/1 dt.09.10.2017, bordero dt.24.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 147,438 2017-11-24 2017-12-04 45610140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim poste muaji shtator 2017, fature nr.4620 dt 26.09.2017 serial 50294620
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 289,248 2017-11-24 2017-12-04 45510140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise sherbim poste (muaji gusht 2017) fat. nr 4211 dt.26.08.2017 seria (50283811)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 750 2017-11-20 2017-11-23 42010140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH Euralius, Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.26245, dt 24.07.2017, nr serial 51168465
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 19,504 2017-11-20 2017-11-23 42110140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - Shpenzime telefoni . Kontrate grant nr.2014/346-900, fature dt. 01.08.2017 NR.00000002078916158
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 300 2017-11-20 2017-11-23 42510140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH Euralius Uje , Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.27784, dt 12.09.2017, nr serial 51169784
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 12,217 2017-11-20 2017-11-23 42210140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH Euralius Host dhe mirmbajtje suport, Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.13, dt 04.09.2017, nr serial 46714413
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,060 2017-11-20 2017-11-23 44810140012017 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Kontrrolli teknik vjetor AA543RP, Komision bankar, Fat. nr 1778TR2 dt.30.10.2017 (50723387) Autoriz nr 18/10 prot. dt 18.10.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave