Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,160 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,463,903,252.00 3,160 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFRATECH Tirane 33,734 2019-01-10 2019-01-15 78910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise kolaudim punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/24 dt.24.12.18, ftese per oferte 4668/25 dt.24.12.18,kontr.4468/28 dt.27.12.18,fat.73 dt.28.12.18 serial 68420873
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 120,960 2019-01-10 2019-01-15 79210140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje UPS. Shkrese AKSHI nr.6088 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5808 dt.23.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 06.12.18, Fat.2415 dt.06.12.18 serial 62174072,FH nr.92 dt.06.12.18,Kolaud.21.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Clean World Professional Tirane 168,000 2019-01-14 2019-01-15 79810140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Drejtesise Larje Fasades se jashteme te Ministrise, UP 11589/1 dt 20.11.2018, ft ofert 11589/2 dt 12.12.18, klasifik perfundimt app dt 14.12.18, proc.verbal dt 26.12.18, ft nr 2 serial 70160252
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) T & P SH P K Tirane 266,666 2019-01-14 2019-01-15 79710140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise Materiale Elektrike dhe Hidraulike, UP 12422/1 dt 24.12.2018, ft ofert 12422/2 dt 24.12.18, klasif.perfundimt app dt 25.12.18, pv marrjes dorezim dt 28.12.18, ft nr 27 serial 66214027, fh nr 105 dt 28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 581,352 2018-12-28 2019-01-15 72810140012018 Shpenzime per honorare MIn Drejtesise sherbim perkthimi Urdher min 12791 dt 26.12.18 fat 12 dt 24.12.2018 seria 62537512
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 36,000 2019-01-14 2019-01-15 80810140012018 Shpenzime gjyqesore Min Drejtesise tarife permbarimore ekzekutimi vendim gjyqi Afroviti Gurra, Vendim Gjykat Apelit nr 2722 dt 29.06.18, ft 1513 dt 26.12.18 serial 72278513
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EURONDERTIMI 2000 Tirane 8,341,670 2019-01-10 2019-01-15 78710140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise situac.perf. "Pershtatje emergjente e ambjenteve MD", kontr.vazhd.nr.4468/13 dt.06.08.18, situac.perf.27.12.18, akt kolaud.27.12.18, certifikat dorez.28.12.18, fat.705 dt.28.12.18 serial 43402074 e
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 71,520 2019-01-10 2019-01-15 79310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje skanera. Shkrese AKSHI nr.6128 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5930 dt.26.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 15.11.18, Fat.nr.06 dt.15.11.18 serial 58928323,FH nr.88 dt.15.11.18,Kolaud.26.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 66,570 2019-01-03 2019-01-15 73410140012018 Shpenzime per honorare MIn Drejtesise Urdher Ministri 12791 dt 26.12.2018 Fat 15 dt 30.04.2018 seria 12442714
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 547,848 2019-01-14 2019-01-15 79410140012018 Kancelari Min Drejtesise, Materiale Kancelarie, Marrveshje kuader nr 2/23 dt 27.4.18, nr 2/24 dt 27.4.18, up 12138/1 dt 13.12.18, njoft fit nr 12523/4 dt 19.12.18, kontrat furniz nr 12138/3 dt 26.12.18, urdher marr.dorez 2380 dt 22.2.18, pv m.dorezi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,432 2019-01-14 2019-01-15 80710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Posta dhjetor 2018, ft nr 286/s dt 24.12.18, serial 61410203
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 1,036,800 2019-01-10 2019-01-15 79110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje kompjutera. Shkrese AKSHI nr.6088 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5806 dt.23.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 06.12.18, Fat.2416 dt.06.12.18 serial 62174073,FH nr.93 dt.06.12.18,Kolaud.17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HE&SK 11 Tirane 390,000 2019-01-10 2019-01-15 78810140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/9 dt.02.08.18, ftese per oferte 4668/10 dt.02.08.18,kontr.4468/16 dt.06.08.18,fat.09 dt.27.12.18 serial 69880059
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.L.M. Tirane 118,500 2019-01-11 2019-01-15 79610140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise materiale pastrimi. UP nr.12459/3 dt.26.12.2018, Ftese per oferte nr.12459/4 dt.26.12.18, Klasifikim perf.APP dt.27.12.18, Fature 86-M dt.28.12.18 serial 64520337,FH nr.106 dt.28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,000 2019-01-10 2019-01-14 79010140012018 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise fondi i vecante dalje ne pension pleqerie. Urdher nr.11066 dt.09.11.18, shkresa MF nr.21111/1 dt.26.12.18,listpagese 28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2019-01-09 2019-01-14 1010140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat Kompesim i shpenzimeve te transportit T.Vodo, Dhjetor 2018, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 09.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-01-09 2019-01-14 910140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat Kompesim i shpenzimeve te transportit T.Gogu, Dhjetor 2018, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 09.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 60,538 2019-01-10 2019-01-11 1110140012019 Paga baze Min Drejtesise page dhjetor 2018, diference borderoje. Listpagese e bankes dt.10.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2019-01-07 2019-01-08 510140012019 Paga baze - Paga e grupit Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 1, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,356,367 2019-01-07 2019-01-08 210140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 35, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 535,894 2019-01-07 2019-01-08 110140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 8, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,315,836 2018-12-27 2019-01-08 76910140012018 Shpenzime per honorare MInistria e Drejtesise sherbim perkthimi Urdher 12791 dt 26.12.2018listpagese dt 26.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,601,622 2019-01-07 2019-01-08 310140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 25, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,150,876 2019-01-07 2019-01-08 410140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 53, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 271,624 2019-01-07 2019-01-08 710140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate dhjetor 2018. Nr punonjesve plan 30 fakt 7, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 398,357 2019-01-07 2019-01-08 810140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate dhjetor 2018. Nr punonjesve plan 30 fakt 10, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,294 2019-01-07 2019-01-08 610140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paha punonjes me kontrate dhjetor 2018. Nr punonjesve plan 30 fakt 1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 264,840 2018-12-26 2019-01-07 72310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIn Drejt mirmb automjete kontrate 3442/7 dt 14.05.18 Urdher 3442/9 dt 16.05.18 akt kolau 21.12.18 fat 226170232,fat 226170233,fat 226170234, fat 226170245, fat226170246 fat 226170247 dt 21.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-12-27 2019-01-07 76410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIn Drejtesise mirembajtje sistemi dhjetor 2016, kontrate ne vazhdim nr 712/13 dt 27.07.2015 pverbal dhjetor 2016 fat 585 dt 30.12.2016 seria 37370585
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 358,254 2018-12-20 2019-01-04 70910140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.12.12.2018,FH nr.95 dt 12.12.2018, ft nr.25 dt 12.12.2018 nr serial 65570025
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 3,722,197 2018-12-26 2019-01-04 71510140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Izet Shameti,Ven Gjyka Admin Apel nr 2604 dt 03.12.2015 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 16,463 2018-12-26 2019-01-04 71810140012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min. Drejtesise pjese fotokopje,kerke per bler nr 12139 dt 05.12.2018,up nr 12139/1 dt 02.12.2018,ftes per ofert dt 12.12.2018,fat nr 324 dt 17.12.2018 deri 68475494,fh nr 99 dt 17.12.2018,pv dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 68,500 2018-12-20 2019-01-04 70110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autoriz nr 12014/1 dt 06.12.2018, urdher prokurimi 12014/3dt 07.12.18, ft ofert 12014/4 dt 07.12.18, njf dt 7.12.18, ft nr 7297 seri 70889797
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,500 2018-12-20 2019-01-04 71310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit Urdhe nr 5542/15 dt 8.11.18 Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , listpagese bankes dt 20.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,757,211 2018-12-26 2018-12-28 71410140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Arben Brace,Ven Gjyka Admin Apel nr 1805 dt 26.04.2018 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 1,801,300 2018-12-26 2018-12-28 71610140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Aneta Dhefto,Ven Gjyka Admin Apel nr 5084 dt 05.12.2018,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,fat nr 6195 dt 14.12.2018,seri 55070172
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2018-12-20 2018-12-28 71210140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, aut nr 23/11 dt 23.11.18, aut nr 30/10 dt 30.10.18, bordero dt 20.12.2018, listp.bank dt 20.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 50,000 2018-12-26 2018-12-28 71910140012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min. Drejtesise vazo lulesh,kerkese nr 12458 dt 17.12.2018,up nr 12458/1 dt 21.12.2018,pv dt 17.12.2018,fat nr 48 dt 17.12.2018,seri 63535649,fh ne 97 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 203,500 2018-12-20 2018-12-28 71010140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim i vendim gjyqesor,Diference pagese, Matilda Hoxha, Vendim nr 750 dt 5.4.2012 GjykaApelit Tirane, Um nr 11040 dt 30.10.2018, bordero dt 15.11.18. listepagese dt 19.12.18, detyrim i perdits deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 430,842 2018-12-26 2018-12-28 71710140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Afroviti Gura,Ven Gjyka Admin Apel nr 2722 dt 29.06.2018 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave