Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,293 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,503,497,320.00 3,293 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-03-07 2019-03-08 8010140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat Kompesim i shpenzimeve te transportit T.Gogu, Shkurt 2019, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 05.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 10,955 2019-03-07 2019-03-08 8210140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero Shkurt 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 182,473 2019-03-01 2019-03-05 6510140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 974/1 dt 31.01.19, u.prokurimi nr 974/3 prot dt 1.2.2019, ft ofert 974/4 dt 1.2.19, njof.fit dt 1.2.19, ft nr 192 dt 1.2.19, seri 73660292
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 213,500 2019-03-01 2019-03-05 6810140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje percjellje, Up 631/5 dt 1.2.19, ft ofert 981 dt 1.2.19, njoft fit 3.2.19 ft nr 907 dt 7.2.19 , pvm.dorezim dt 7.2.19, fh nr 14 dt 7.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,500 2019-03-01 2019-03-05 7110140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, urdher min nr 5542/16 dt 23.11.2018, autorizim nr 1071/1 dt 13.2.19, bordero dt 25.2.19, listp.bankes dt 25.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 69,320 2019-03-01 2019-03-05 6910140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, urdher min nr 5542/16 dt 23.11.2018, autorizim nr 1071/1 dt 13.2.19, bordero dt 25.2.19, listp.bankes dt 25.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2019-03-01 2019-03-05 7010140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, urdher min nr 5542/16 dt 23.11.2018, bordero dt 25.2.19, listp.bankes dt 25.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 30,000 2019-03-01 2019-03-05 6710140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje percjellje Uje Up 631/1 dt 1.2.19, ft ofert 631/4 dt 1.2.19, njoft fit 4.2.19 ft nr 30641 dt 6.2.19 serial 67600541 , pvm.dorezim dt 6.2.19, fh nr 13 dt 6.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 61,700 2019-03-01 2019-03-05 6610140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 622 dt 22.01.19, u.prokurimi nr 622/2 prot dt24.1.2019, ft ofert 622/3dt 24.1.19, njof.fit dt 24.1.19, ft nr 252 dt 1.2.19, seri 73544352
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,194 2019-03-01 2019-03-04 7910140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Punonjes me Kontrate Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 18 fakt 1, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,273,328 2019-03-01 2019-03-04 7310140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat shkurt 2019. Bordero muaji shkurt 2019, listpagese e bankes 01.03.2019, nr.punonj. plan 149/ fakt 34
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,743,282 2019-03-01 2019-03-04 7610140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 149 fakt 28, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 85,752 2019-03-01 2019-03-04 7410140012019 Paga baze - Paga e grupit Min Drejtesise pagat Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 149 fakt 1, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 537,211 2019-03-01 2019-03-04 7210140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 149 fakt 7, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,076,507 2019-03-01 2019-03-04 7510140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 149 fakt 53, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 388,060 2019-03-01 2019-03-04 7810140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Punonjes me Kontrate Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 18 fakt 10, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 262,467 2019-03-01 2019-03-04 7710140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Punonjes me Kontrate Shkurt 2019 nr.punonjesve plan 18 fakt 7, listpagese e bankes dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 50,678 2019-02-25 2019-02-28 55100140012019 Sherbime telefonike Min.Drejtesise Mbulim shpenzimesh Celulari Janar 2019, Kontr nr 7912 dt 12.7.19, ft 279295510, 279295500, 279295495,..... dt 1.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 696,194 2019-02-26 2019-02-28 4510140012019 Karburant dhe vaj Min Drejtesise karburant per automjetet. Kontrate ne vazhdim nr.4700/2 dt.01.08.2017, Fature nr.82 dt.16.01.2019 serial 68640382, PV marrje ne dorezim dt.16.01.2019, Flete hyrje nr.8 dt.16.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 61,650 2019-02-25 2019-02-28 5710140012019 Uje Min Drejtesise shpenz UJI Janar 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 ft nr 1901-159080-1-1 dt 31.01.2019, nr serial 264404162
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,400 2019-02-25 2019-02-28 5910140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim tel , ft nr 282000050 dt 01.02.2019,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 58,697 2019-02-25 2019-02-28 5810140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni Janar 19, ft 726950215, nr klienti 310001696716, ft nr 726910180 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aldi Hazizi Tirane 36,000 2019-02-19 2019-02-28 4310140012019 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri Min Drejtesise marrje me qera sistem fonie detyrim i prapambetur, ditar nr.1415. UP12248/1 dt.07.12.18, PV dt.07.12.18, Fature nr.31 dt.20.12.18 serial 67808381, PV dorez.dt.20.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 249,388 2019-02-26 2019-02-28 4410140012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise karburant per ngrohjen qendrore. Kontrate ne vazhdim nr.4201/1 dt.04.09.2017, Fature nr.39 dt.24.01.2019 serial 60847636, PV marrje ne dorezim dt.24.01.2019; Flete hyrje nr.9 dt.24.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,200 2019-02-25 2019-02-28 5010140012019 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Janar 2019, diference borderoje, listp.bankes dt 18.2.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 250,076 2019-02-25 2019-02-28 4710140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbimpostar janar 2019, kontr dt 5.1.18, ft nr 193 ser 61418793, ft nr 434 seri 67986334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 421,188 2019-02-25 2019-02-28 5610140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Janar 2019, kontrate nr C-110816, ft nr 305927825
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 61,625 2019-02-25 2019-02-28 5210140012019 Udhetim jashte shtetit Min.Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 582 dt 21.1.19, up nr 582/2 dt 25.1.19, ft ofert 582/4 dt 28.1.19, njoft.fituesi dt 28.1.19, ft nr 20 serial 69856730
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2019-02-25 2019-02-28 5410140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj, nr.rregj abonent 2388316251, ft nr 281990095 dt 01.02.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,544 2019-02-25 2019-02-28 4610140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim abonimi janar 2019. Kontrate ne vazhdim nr.91 dt.05.01.2018, fature nr.10/s dt.25.01.2019 serial 61410229
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 346,200 2019-02-25 2019-02-28 5310140012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.Drejtesise blerje tonera, UP nr 468/1 dt 18.1.19, ft oferte 468/2 dt 18.1.19, njoft.fit 19.01.2019, pv.marrjes dorezim dt 29.01.2019, ft nr 17 dt 29.1.19 serial 68474627, fh nr 10 dt 29.1.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,250,000 2019-02-25 2019-02-26 60110140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per paradhenie per udhetim jashte vendit. Autorizim nr. 1730 dt.21.02.19, nr. 1638/1 dt.22.02.19,kursi i blerjes dt.25.02.2019 1 Euro = 125 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,996,750 2019-02-21 2019-02-26 4910140012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare Min Drejtesise Kontribut vjetor per zyren e nderlidhes te Sekretariatit Rajonal RAI per vitin 2019, Memorandum dt 13.4.2007, urdher ministri nr 51 dt 13.02.2019, Shuma 24.000 euro, kursi 124.85 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 357,331 2019-02-04 2019-02-07 3810140012019 Shpenzime gjyqesore Min Drejtesise tarife sherbim permbarimor ekzekutim vendim gjyqi. Vendim Gj.A.A. nr.2604 dt.03.12.2015, fature nr.452 dt.04.01.2019 serial 59533353
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2019-02-04 2019-02-07 3610140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim shpenzim transporti T.Vodo, janar 2019, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 04.02.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 298,343 2019-02-04 2019-02-07 3910140012019 Karburant dhe vaj Min Drejtesise karburant per ngrohje. Kontrate nr.4201/1 dt.04.09.2017, PV marrje ne dorezim dt.04.01.2019, Fature nr.4 dt.04.01.2019 serial 60847601, Flete hyrje nr.1 dt.04.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-02-04 2019-02-07 3510140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim shpenzim transportit T.Gogu Janar 2019, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 04.02.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 538,420 2019-01-31 2019-02-07 2610140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Dhjetor 2018, kontrate nr C-110816, ft nr 304596592
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 10,955 2019-02-04 2019-02-07 3710140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero janar 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,785 2019-02-04 2019-02-05 4010140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim abonimi dhjetor 2018. Kontrate ne vazhdim nr.91 dt.05.01.2018, fature nr.14 dt.07.01.2019 serial 61410757
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave