Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 797,629 2017-11-01 2017-11-03 39510140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan135/118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 17,504 2017-11-01 2017-11-03 39410140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan135/118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 86,844 2017-11-01 2017-11-03 40010140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan10/fakt 8
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 44,165 2017-11-01 2017-11-03 39610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan 10/ fakt 8, pumonjes me kontrate , VKM nr 7 dt 16.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 172,750 2017-11-01 2017-11-03 39810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan 10/ fakt 8, pumonjes me kontrate , VKM nr 7 dt 16.01.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 36,496 2017-11-02 2017-11-03 40410140012017 Shtese page per vjetersi ne pune Min. Drejtesise paga te prapambetura muaji Qershor 2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,426 2017-11-01 2017-11-03 40310140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat Tetor 2017. Bordero dt 01.11.2017, listpagesa e bankes dt.01.11.2017,pun plan135/118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,400 2017-10-25 2017-10-26 39210140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 2388316251 Fature nr 217019866 dt.01.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 742,656 2017-10-02 2017-10-03 38310140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat shtator 2017. Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017,pun plan135/117
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,476 2017-10-02 2017-10-03 38610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate shtator 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 819,834 2017-10-02 2017-10-03 38710140012017 Paga baze Min Drejtesise pagat shtator 2017. Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017,pun plan135/117
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 86,067 2017-10-02 2017-10-03 39110140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat shtator 2017. Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017,pun plan135/117
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,172,070 2017-10-02 2017-10-03 38910140012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise pagat shtator 2017. Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017,pun plan135/117
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,873,203 2017-10-02 2017-10-03 38510140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat shtator 2017. Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017,pun plan135/117
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 86,844 2017-10-02 2017-10-03 38810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate shtator 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 44,165 2017-10-02 2017-10-03 38410140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate shtator 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,740 2017-10-02 2017-10-03 39010140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate shtator 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 30.09.2017, listpagesa e bankes dt.02.10.2017.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,300 2017-09-20 2017-09-22 38110140012017 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise printime, bl.materiale. UP 4096 08.08.17, PV5 dt.08.08.17 fat.6 dt.08.08.17, PV5 dt.15.08.17 fat.132 dt.15.08.17; UP 12.07.17 PV5 dt.12.07.17 fat.13 dt.12.07.17, PV emergj.31.08.17 fat.98 01.09.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,100 2017-09-20 2017-09-22 38210140012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise shp. pritje percjellje Up dt.26.05.17 PV5 dt.26.05.17 fat 14 26.05.17 (13689614)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 27,500 2017-09-20 2017-09-21 37910140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 4925 dt.04.08.2017 Bordero dt.18.09.2017, listpagese e bankes 18.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,548 2017-09-20 2017-09-21 37410140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature gusht 2017. Fature 724192314 dt.31.08.2017 nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,400 2017-09-20 2017-09-21 37710140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 2388316251 Fature nr 216995171 dt.01.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 300,000 2017-09-20 2017-09-21 38010140012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje UP dt.25.08.2017 Njoftim fituesi APP dt.29.08.2017, Fat.6098 dt.29.08.2017 (52377298), FH 61 dt.29.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,913 2017-09-20 2017-09-21 37510140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature gusht 2017. Fature 724336636 dt.31.08.2017 nr klienti 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,358 2017-09-20 2017-09-21 37610140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonime gusht 2017. Kontrate sherbimi 8007/2 dt.05.01.2017, fature 470,471 dt.14.09.2017 (44118540,44118541))
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,260 2017-09-20 2017-09-21 37810140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 211344549320 Fature nr 216998415 dt.01.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A R S A L D Tirane 37,680 2017-09-07 2017-09-08 36010140012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise punime hidraulike,elektrike. PV form.4 dt.14.08.2017, situacion dt.14.08.2017, Fature 36 dt.14.08.2017 (44296238)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-09-07 2017-09-08 36510140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim dt.05.11.2015, Fature 1036 dt.05.04.2017, proces verbal realizim sherbimi dt.16.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-09-07 2017-09-08 36710140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim dt.05.11.2015, Fature 1142 dt.05.06.2017, proces verbal realizim sherbimi dt.21.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 141,000 2017-09-07 2017-09-08 37110140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 3461 dt.24.05.2017 UP 3461/1 dt.26.05.2017 Njoftim APP dt.30.05.2017 fature 185 dt.06.06.2017 (39300959)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 36,000 2017-09-07 2017-09-08 36310140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise riparim pajisje zyre. UP dt.07.08.2017, PV form.5 dt.07.08.2017, Fature 641 dt.07.08.2017 (51786792)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 18,564 2017-09-07 2017-09-08 35810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Misionin EURALIUS- pajisje videoprojektor. (pagese e perseritur kthyer me memo kredi per nr e llogarise se mbyllur). fature D1843 dt.31.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 40,260 2017-09-07 2017-09-08 35510140012017 Uje Min Drejtesise fature korrik 2017 nr.1707-159080-1-1 dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,000 2017-09-07 2017-09-08 35910140012017 Kancelari Min Drejtesise kartvizita. UP 27.07.2017 PV form.5 dt.27.07.2017, fature 153 dt.27.07.2017(50089084), Flete hyrje 48 dt.27.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,736 2017-09-07 2017-09-08 36910140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise poste sekrete. Fature 180 dt.28.08.2017 (44113686)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COMFORT Tirane 332,400 2017-09-07 2017-09-08 37310140012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise riparim sistemi ngrohje ftohje ventilim. UP dt.30.06.2017, njoftim APP dt.03.07.2017, proces verbal sherbimi dt.21.07.2017, fature 346 dt.21.07.2017 (46281546)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 58,000 2017-09-07 2017-09-08 36210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 3010/1 dt.11.05.2017 UP 3010/2 dt.07.06.2017 Njoftim APP dt.09.06.2017 fature 207 dt.30.06.2017 (39300981)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,000 2017-09-07 2017-09-08 35710140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme nga fondi i vecante. Urdher nr.4695/1 dt. 21.08.2017, Shkresa MF11836/1 dt.31.08.2017, listpagesa dt.06.09.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-09-07 2017-09-08 36810140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim dt.05.11.2015, Fature 1178 dt.05.07.2017, proces verbal realizim sherbimi dt.21.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-09-07 2017-09-08 36610140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi ICMIS. Kontrate ne vazhdim dt.05.11.2015, Fature 1106 dt.04.05.2017, proces verbal realizim sherbimi dt.16.06.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave