Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,286,045,541.00 2,686 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 114,060 2017-09-07 2017-09-08 35310140012017 Uje Min Drejtesise fature elektronike maj 2017 nr.1705-159080-1-1 dt.27.05.2017.Email dt.31.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 77,880 2017-09-07 2017-09-08 35410140012017 Uje Min Drejtesise fature elektronike qershor 2017 nr.1706-159080-1-1 dt.30.06.2017.Email dt.31.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 650,850 2017-09-07 2017-09-08 36410140012017 Karburant dhe vaj Min Drejtesise blerje karburant ( tender i perqendruar). Autorizim i MB nr.9/8 dt.02.06.2017, kontrate dt.01.08.2017, Fature 36 dt.14.08.2017 (51120036), flete hyrje 52 dt.14.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 104,257 2017-09-07 2017-09-08 37210140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 3010/1 dt.11.05.2017 UP 3209 dt.12.05.2017 Njoftim APP dt.15.05.2017 fature 3576 dt.15.05.2017 (48270686)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A R S A L D Tirane 14,136 2017-09-07 2017-09-08 36110140012017 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise riparime hidraulike,elektrike. PV form.4 dt.12.07.2017, situacion dt.12.07.2017, Fature 33 dt.12.07.2017 (44296235)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 122,000 2017-09-07 2017-09-08 37010140012017 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bileta avioni. Urdher 4308/1 dt.04.07.2017 UP 4308/2 dt.04.07.2017 Njoftim APP dt.06.07.2017 fature 225 dt.07.07.2017 (39300999)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 126,171 2017-09-04 2017-09-05 34810140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat gusht 2017. Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,910,641 2017-09-04 2017-09-05 34510140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise pagat gusht 2017. Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 822,406 2017-09-04 2017-09-05 34410140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat gusht 2017. Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 883,769 2017-09-04 2017-09-05 34610140012017 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Min Drejtesise pagat gusht 2017. Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 43,953 2017-09-04 2017-09-05 34910140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate gusht 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,476 2017-09-04 2017-09-05 35010140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate gusht 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,142,377 2017-09-04 2017-09-05 34710140012017 Shtese page per funksionin Min Drejtesise pagat gusht 2017. Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 86,844 2017-09-04 2017-09-05 35110140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate gusht 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,740 2017-09-04 2017-09-05 35210140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate gusht 2017. VKM 7 dt.16.01.2017 Bordero dt 31.08.2017, listpagesa e bankes dt.31.08.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,280 2017-08-30 2017-08-31 34310140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 211344549320 Fature nr 216973728 dt.01.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 59,965 2017-08-30 2017-08-31 34110140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit et. Urdher 840 dt.07.08.2017, Autorizim 12/07 dt.12.07.2017;shkrese nr.4685 dt.25.07.2017 (kthim shume), Memo kredi dt.15.08.2017. Bordero dt.30.08.2017, listpagesa e bankes, listpagese e bankes 20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 484,398 2017-08-30 2017-08-31 34210140012017 Elektricitet 1014001 Ministria e Drejtesise energji korrik 2017. Fature 240984183 dt.31.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2017-08-18 2017-08-22 33710140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise mirembajtje e sistemit ICMIS per gjykatat administrative. Kontrate nr.473/4 dt.24.03.2017, Urdher nr.473/5 dt.27.03.2017, fature nr.1128 dt.24.05.2017 (45272266) proces verbal sherbimi dt.24.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2017-08-18 2017-08-22 33910140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise mirembajtje e sistemit ICMIS per gjykatat administrative. Kontrate nr.473/4 dt.24.03.2017, Urdher nr.473/5 dt.27.03.2017, fature nr.1165 dt.27.06.2017 (45272266) proces verbal sherbimi dt.24.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2017-08-18 2017-08-22 33510140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimin e rrjetit kompjuterik Min Drejtesise mirembajtje e regjistrit noterial. Kontrate ne vazhdim dt.01.12.2016, fature nr 04,05 dt.04.01.2017, proces verbal sherbimi dt.20.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2017-08-18 2017-08-22 33610140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise mirembajtje e sistemit ICMIS per gjykatat administrative. Kontrate nr.473/4 dt.24.03.2017, Urdher nr.473/5 dt.27.03.2017, fature nr.1055 dt.24.04.2017 (45272030) proces verbal sherbimi dt.24.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 7,621,824 2017-08-18 2017-08-22 33810140012017 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave Min Drejtesise zhvillim permiresim i sistemit ICMIS per gjykatat administrative. Kontrate nr.473/4 dt.24.03.2017, Urdher nr.473/5 dt.27.03.2017, fature nr.1154 dt.15.06.2017 (45272293) proces verbal sherbimi dt.24.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 2,006 2017-08-18 2017-08-21 33410140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature korrik 2017. Fature 724055255 dt.31.07.2017 nr klienti 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 24,472 2017-08-18 2017-08-21 32610140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - mirembajtje faqe Web. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.09 DT. 03.07.2017(46714409)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 57,159 2017-08-18 2017-08-21 32310140012017 Libra dhe publikime profesionale Min Drejtesise abonim shtypi korrik 2017. Kontrate 8007 dt.05.01.2017, fature 396,397 dt.01.08.2017 ( 26961115 26961116)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MAGRIP BANA Tirane 46,320 2017-08-18 2017-08-21 32810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS -kancelari. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.451 dt.30.05.2017(49475252)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JAK NDOKAJ/L01305081T Tirane 22,080 2017-08-18 2017-08-21 33110140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - dreke pune. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.198 dt.07.07.2017(47096607)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 17,600 2017-08-18 2017-08-21 32910140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - shpenzime pritje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.8dt.30.03.2017( 41502728)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 9,217 2017-08-18 2017-08-21 32510140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - sherbim interneti. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.215068737 dt. 19.05.2017 NR.215070253 DT.19.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,300 2017-08-18 2017-08-21 34010140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 2388316251 Fature nr 216970441 dt.01.08.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 323,388 2017-08-18 2017-08-21 32110140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar korrik 2017. Kontrate 5232 dt.06.03.2017, fature 3731 dt.26.07.2017 (50293331)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AIMA Tirane 7,180 2017-08-18 2017-08-21 33010140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - dreke pune. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.324 dt.30.06.2017( 48887647) nr.352 dt.07.07.2017 (48887575)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 14,198 2017-08-18 2017-08-21 32410140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, larje automjetesh. UP 848/1 dt.01.03.2017, Njoftim fituesi dt.02.03.2017, Kontrate sherbimi 818/2 dt.03.03.2017, fature 41 dt.05.06.2017(469822292), 46 DT.04.07.2017 (869222297),
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 1,950 2017-08-18 2017-08-21 33210140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - shpenz pritje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.18324 dt.15.05..2017(49118824) nr.15926 dt.04.05.2017 (49117026) nr.15654 dt.26.04.2017 (49117154)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,920 2017-08-18 2017-08-21 32210140012017 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise poste sekrete. Fature 153 dt.28.07.2017 (44113659)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 76,652 2017-08-18 2017-08-21 33310140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature korrik 2017. Fature 724105821 dt.31.07.2017 nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 39,633 2017-08-18 2017-08-21 32710140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - shpenzim celulari. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.2078675127 dt. 01.07.2017 , nr.2078438989 dt.01.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,011,371 2017-08-01 2017-08-02 31110140012017 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta Min Drejtesise pagat korrik 2017. Bordero dt 31.07.2017, listpagesa e bankes dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 87,480 2017-08-01 2017-08-02 31810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate korrik 2017. Bordero dt.31.07.2017, listpgesa e bankes dt.31.07.2017 nr punonj me kontrate plan 10 fakt 9
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave