Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,293 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,503,497,320.00 3,293 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ermira Laknori Tirane 22,620 2019-04-16 2019-04-18 15110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi , Urdher Ministri nr 12791 dt 26.12.2018, ft nr 10259842
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,800 2019-04-10 2019-04-12 13110140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim tel , ft nr 261775621 dt 1.12.2018, memo kredi nr 7071014001mk dt 7.1.19, ft nr 281972175 dt 1.1.19, listp. banke 8.4.19, memo kredi dt 6.2.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 109,700 2019-04-08 2019-04-11 13010140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise qera salle. Urdher i Ministrit te Drejtesise nr.2149/1 dt.06.03.2019, fature nr.535 dt.08.03.2019 nr.serial 74760535
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,000 2019-03-27 2019-03-29 11310140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, u.ministri nr 197 13.3.19, aut nr 1859/4 dt 11.3.19, aut 296/4 dt 27.2.19, autor nr 296/3 dt 18.2.19, autor nr 2430/2 dt 21.3.19, listepag dt 27.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,898 2019-03-27 2019-03-29 10010140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni Shkurt 19, ft 727108426, nr klienti 310001696716, ft nr 727001824 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 101,000 2019-03-26 2019-03-29 10710140012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min.Drejtesise Blerje Tonerash, UP nr 190 dt 11.03.2019, ft ofert 1877/2 dt 11.03.2019, njoft.fituesi 12.3.19, ft nr 371 nr serial 73833457, pvm.dorezim dt 15.3.19, fh nr.23 dt 15.3.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2019-03-27 2019-03-29 10910140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise Shperblim i KKT, vkm nr 519 dt 20.09.17, shkrese nr 636/3 dt 8.3.19, listeprezence kkt dt 27.2.19, listepagese e bankes dt 27.03.2019, bordero dt 27.03.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,000 2019-03-27 2019-03-29 11010140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit um nr 607 dt 22.1.19, um nr 2416 dt 13.3.19, list pag.dt 27.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 9,000 2019-03-27 2019-03-29 11210140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, um nr 197 dt 13.3.19, um nr 186 dt 7.3.19, aut nr 217 11.3.2019, auto nr 450/5 20.3.19, list pagese dt 27.3.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SHAGA. Tirane 411,840 2019-03-27 2019-03-29 10410140012019 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre Min.Drejtesise Paisje Zyre, UP nr 983/1 dt 5.2.19, ft ofert nr 983/2 dt 5.2.19, njoft.fituesi 7.2.19, ft nr 190/2 serial 71012890, pv marrjes dorezim dt 8.3.19, fh 17 dt 8.3.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GREEN GARDEN Tirane 100,000 2019-03-27 2019-03-29 11410140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise dreke zyrtare Samiti II i Diaspores, SHkrese nr 100 dt 25.2.2019, urdher nr 176 dt 1.3.19, ft nr 326 dt 1.3.19 serial nr 57285326
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 455,500 2019-03-20 2019-03-21 9710140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bileta avioni , autorizim nr 1730 dt 21.02.19, UP nr.1730/2 dt.25.02.19, ftese per oferte nr.1730/3 dt.25.02.19, shpallje fituesi APP dt.26.02.19, fature nr.297 dt.26.02.19 serial 73660397
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 518,248 2019-03-20 2019-03-21 9110140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike shkurt 2019, kontrate nr C-110816, ft nr 291421604
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,400 2019-03-20 2019-03-21 9910140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim shpenzim celulari shkurt 2019 , detajim limiti nr.220/2 dt.19.02.19, fature nr.282031111 dt.01.03.19, listpagese e bankes dt.19.03.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,696 2019-03-20 2019-03-21 9810140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim posta sekrete shkurt 2019. Fature nr.34/s dt.25.02.2019 serial 61410303
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 257,293 2019-03-20 2019-03-21 9610140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbimpostar shkurt 2019, kontrate dt 05.01.2018, fature nr 725 dt.26.02.2019 serial 67984525, nr.957 dt.26.02.2019 serial 67984857
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 48,097 2019-03-20 2019-03-21 9410140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise mbulim shpenzim celulari. Kontrate sherbimi nr.7912 dt.12.07.2018, fature 279321676,279321666,279321661,279321665,279321671... dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 94,900 2019-03-20 2019-03-21 9510140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise rezervim bileta avioni. Autorizim nr 632/1 dt.23.01.19, UP nr.632/3 dt.23.01.19, Ftese per oferte nr.684 dt.23.01.19, shpallje fituesi APP dt.24.01.19, fature nr.420 dt.14.02.19 serial 71132188
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,365 2019-03-20 2019-03-21 9310140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj, nr.rregj abonent 2388316251, fature nr.282021217 dt.01.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 44,300 2019-03-20 2019-03-21 9210140012019 Uje Min Drejtesise shpenzim uji shkurt 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 fature nr 1902-159080-1-1 dt 28.02.2019, nr serial 264404162
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,260,500 2019-03-15 2019-03-18 8810140012019 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per paradhenie per udhetime e dieta jashte vendit. Autorizim nr.2427 dt.13.03.19, nr.2426/1 dt.15.03.19, nr.2232/1 dt.08.03.19, shuma 10000 Euro. Kursi i dt.15.03.19 1 Euro = 126 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 102,875 2019-03-11 2019-03-15 8710140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise bilete avioni, autorizim nr.623 dt.22.01.19, UP nr.623/2 dt.29.01.19, Ftese per oferte nr.623/3 dt.29.01.19, Shpallje fituesi APP dt.30.01.19, fature nr.234 dt.11.02.19 serial 70889134
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APIEDA Tirane 180,000 2019-03-11 2019-03-12 8610140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje percjellje, Urdher Prokurimi nr 29 dt 28.1.19, pv prok. format 4/1 dt 28.1.19, proces verb.marrjes dorezim 30.1.19, fh nr 11 dt 30.01.19, ft nr 1 dt 30.1.19 serial 65609804
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 547,848 2019-01-14 2019-03-11 79410140012018 Kancelari Min Drejtesise, Materiale Kancelarie, Marrveshje kuader nr 2/23 dt 27.4.18, nr 2/24 dt 27.4.18, up 12138/1 dt 13.12.18, njoft fit nr 12523/4 dt 19.12.18, kontrat furniz nr 12138/3 dt 26.12.18, urdher marr.dorez 2380 dt 22.2.18, pv m.dorezi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.L.M. Tirane 118,500 2019-01-11 2019-03-11 79610140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise materiale pastrimi. UP nr.12459/3 dt.26.12.2018, Ftese per oferte nr.12459/4 dt.26.12.18, Klasifikim perf.APP dt.27.12.18, Fature 86-M dt.28.12.18 serial 64520337,FH nr.106 dt.28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,432 2019-01-14 2019-03-11 80710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Posta dhjetor 2018, ft nr 286/s dt 24.12.18, serial 61410203
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 1,036,800 2019-01-10 2019-03-11 79110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje kompjutera. Shkrese AKSHI nr.6088 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5806 dt.23.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 06.12.18, Fat.2416 dt.06.12.18 serial 62174073,FH nr.93 dt.06.12.18,Kolaud.17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HE&SK 11 Tirane 390,000 2019-01-10 2019-03-11 78810140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/9 dt.02.08.18, ftese per oferte 4668/10 dt.02.08.18,kontr.4468/16 dt.06.08.18,fat.09 dt.27.12.18 serial 69880059
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 71,520 2019-01-10 2019-03-11 79310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje skanera. Shkrese AKSHI nr.6128 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5930 dt.26.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 15.11.18, Fat.nr.06 dt.15.11.18 serial 58928323,FH nr.88 dt.15.11.18,Kolaud.26.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 36,000 2019-01-14 2019-03-11 80810140012018 Shpenzime gjyqesore Min Drejtesise tarife permbarimore ekzekutimi vendim gjyqi Afroviti Gurra, Vendim Gjykat Apelit nr 2722 dt 29.06.18, ft 1513 dt 26.12.18 serial 72278513
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 581,352 2018-12-28 2019-03-11 72810140012018 Shpenzime per honorare MIn Drejtesise sherbim perkthimi Urdher min 12791 dt 26.12.18 fat 12 dt 24.12.2018 seria 62537512
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Clean World Professional Tirane 168,000 2019-01-14 2019-03-11 79810140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Drejtesise Larje Fasades se jashteme te Ministrise, UP 11589/1 dt 20.11.2018, ft ofert 11589/2 dt 12.12.18, klasifik perfundimt app dt 14.12.18, proc.verbal dt 26.12.18, ft nr 2 serial 70160252
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) T & P SH P K Tirane 266,666 2019-01-14 2019-03-11 79710140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise Materiale Elektrike dhe Hidraulike, UP 12422/1 dt 24.12.2018, ft ofert 12422/2 dt 24.12.18, klasif.perfundimt app dt 25.12.18, pv marrjes dorezim dt 28.12.18, ft nr 27 serial 66214027, fh nr 105 dt 28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 51,090 2018-12-28 2019-03-11 72210140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Ministria Drejtesia mirembajtje ashensori kontrate ne vazhdim nr4330/4 dt 16.05.2018 Urdheri zbatim kontate nr4330/5 dt29.05.2018 situacion sherbimesh 24.12.2018 pverbal marrje ne dor te sher dt 24.12.2018 fat 259 dt 24.12.18 ser 65085557
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTEO 2018 Tirane 250,800 2019-01-14 2019-03-11 79510140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise, Materiale Elektrike, UP 11933/3 dt 20.12.18, Ftese per ofert 11933/4 dt 20.12.18, klasif perfund app dt 21.12.18, pv marrjes dorezim dt 28.12.18, ft nr 48 serial 60825748, fh 107 , dt 28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFRATECH Tirane 33,734 2019-01-10 2019-03-11 78910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise kolaudim punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/24 dt.24.12.18, ftese per oferte 4668/25 dt.24.12.18,kontr.4468/28 dt.27.12.18,fat.73 dt.28.12.18 serial 68420873
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 120,960 2019-01-10 2019-03-11 79210140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje UPS. Shkrese AKSHI nr.6088 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5808 dt.23.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 06.12.18, Fat.2415 dt.06.12.18 serial 62174072,FH nr.92 dt.06.12.18,Kolaud.21.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 41,040 2019-03-07 2019-03-08 8510140012019 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Min Drejtesise marrje me qera automjeti, shkrese nr 719/1 dt 24.1.19, pv marrj.dorezim dt 31.1.19, ft nr 3 dt 31.01.2019 serial 64824968
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2019-03-07 2019-03-08 8110140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim shpenzim transporti T.Vodo, Shkurt 2019, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 05.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,029 2019-03-07 2019-03-08 8410140012019 Shtese page per kualifikimin Min Drejtesise Diference page shkurt 2019, urdher ministri 5542/16 dt 23.11.18, bordero 5.3.19, listepagese dt 5.3.19
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave