Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,989 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,417,660,520.00 2,989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,025,739 2018-12-03 2018-12-04 64910140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,480,995 2018-12-03 2018-12-04 64710140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,248,404 2018-12-03 2018-12-04 65010140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 270,752 2018-12-03 2018-12-04 65510140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 Punonjes me Kontrate, Listpagese bankes dt.03.12.2018, VKM 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 7, VKM 277 dt 16.5.18 Punonjes plan 13 / fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,681 2018-12-03 2018-12-04 65610140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 , Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,648 2018-12-03 2018-12-04 65410140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 Punonjes me Kontrate, Listpagese bankes dt.03.12.2018, VKM 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 7, VKM 277 dt 16.5.18 Punonjes plan 13 / fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,294 2018-12-03 2018-12-04 65310140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 Punonjes me Kontrate, Listpagese bankes dt.03.12.2018, VKM 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 7, VKM 277 dt 16.5.18 Punonjes plan 13 / fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 378,300 2018-11-27 2018-12-03 64610140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.11917 dt 26.11.2018, kursi 1euro/126.1 lek, 20.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,857 2018-11-26 2018-12-03 64510140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim shtypi i shkruar tetor 2018, kontrate nr 91 dt 5.1.2018, fature nr 560 dt.15.11.2018, serial 61410572
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,358 2018-11-26 2018-12-03 64410140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik Tetor 2018, fature nr. 726481919, dt 31.10.2018, nr klientit 310001696716, kont 4.11.16, ft nr 726236236, nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 63,210 2018-11-26 2018-12-03 64110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji tetor 2018. Kontrate nr.7912 dt.12.07.2018,permbledhese dt 21.11.2018, ft seri 279218110,279218113,2792181100,279218099,279218104... dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,800 2018-11-26 2018-12-03 64210140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim shpenzime telefoni, fature nr.261756472 dt.01.11.2018, listpagese e bankes dt 26.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 263,154 2018-11-26 2018-12-03 64310140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar tetor 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, fature nr.4896 dt 01.11.2018 serial 61417295
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,000 2018-11-15 2018-11-20 63610140012018 Kancelari Min Drejtesise Kartevizita, up nr 10634/5 dt 23.10.18, pv dt 26.10.18 kpvv, pv m.dorezim dt 26.10.18, ft 219 seri 63068493, fh nr 78 dt 26.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-11-16 2018-11-20 63010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni E.Gjonaj Tetor 2018, ft seri 261746233, kodi abonentit 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 475,042 2018-11-15 2018-11-20 63810140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim i vendim gjyqesor, Matilda Hoxha, Vendim nr 750 dt 5.4.2012 GjykaApelit Tirane, Um nr 11040 dt 30.10.2018, bordero dt 15.11.18. listepagese dt 15.11.18, detyrim i perdits deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,560 2018-11-15 2018-11-20 63210140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim shtypi i shkruar, Shtator 2018, kontrat nr 91 dt 5.1.2018, ft nr 510 seri 61412022
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 985,948 2018-11-16 2018-11-20 63910140012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise Ekzekutim vendim gjyqi, Diana Mamani, vendim nr 1776 dt 22.6.18 Gjykates Apelit Tirane, Um 11040/5 dt 30.10.18, bordero dt 15.11.18, list.bankes dt 15.11.18, detyrim i perditesuar deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Eurasia Tirane 17,700 2018-11-15 2018-11-20 63510140012018 Kancelari Min Drejtesise blerje tonera, up nr 10634/3 dt 23.10.18, ft ofert 10634/6 dt 24.10.18, shpallja fit app 25.10.18, pv m.dorezim dt 25.10.18, ft nr 6709 seri 66696709, fh nr 77 dt 25.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,010 2018-11-16 2018-11-20 64010140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim shtypi i shkruar, Gusht 2018, kontrat nr 91 dt 5.1.2018, ft nr 44 seri 61412106, ditar nr 16356
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,016 2018-11-15 2018-11-20 63310140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise, sherbim postes sekrete tetor 2018, ft nr 237 seri 61410164
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2018-11-15 2018-11-20 63110140012018 Shpenzime per honorare Min. Drejtesise shperblim i KKT, T.Gogu, shkrese nr 2705/3 dt 7.11.18, Listprezenca KKT dt 06.11.18, List.bankes 15.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 12,600 2018-11-15 2018-11-20 63410140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Materiale te tjera, up nr 10634/4 dt 23.10.18, pv dt 25.10.18, kpvv, pv m dorezim dt 25.10.18, ft nr d4215 ser 70352815, fh nr 76 dt 25.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 52,260 2018-11-16 2018-11-20 62910140012018 Uje 1014001 Min Drejtesise Uje Tetor 2018, kontr vazhdim nr 4-D-159080-1, Ft nr 1808-159080-1-1 seri 263540890
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-11-16 2018-11-20 637110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Tetor 2018, kontrate ne vazhdim 473/4 dt 24.3.17, urdher 8605 dt 03.08.18 (grupi te punes), fat. 1545 serial 65769555, pv m.dorezim dt 09.11.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SPRINT DISTRIBUTION Tirane 66,031 2018-11-13 2018-11-15 62210140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min Drejtesise blerje grila. UP nr.9841/1 dt.27.09.2018, ftese per oferte nr.9841/2 dt.27.09.2018, shpallje fituesi dt.28.09.2018, PV dt.02.10.2018, Fature 80 dt.02.10.18 serial 65338532, FH 70 dt.02.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) A.S.G. Tirane 674,500 2018-11-13 2018-11-15 62310140012018 Sherbime te tjera - Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Min Drejtesise mjete me qera per delegacionet e ministerialit. UP nr.9873/1 dt.28.09.18, PV form 4/1 dt.01.10.18, kontrate sherbimi 9873/2 dt.01.10.18, PV sherbimi dt.15.10.18, fature 1081 dt.15.10.18 serial 64707282
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 268,440 2018-11-13 2018-11-15 62410140012018 Sherbime te tjera Min Drejtesise organizim ceremonie per nenshkrim marrveshje. UP 9970/4 dt.02.10.2018, PV form 4/1 dt.03.10.18, PV sherbimi dt.24.10.18, fature 738 dt.24.10.2018 serial 65404628, FH 75 dt.24.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERSIG VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 50,800 2018-11-12 2018-11-15 62510140012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise siguracione TPL. UP nr.9873/5 dt.10.10.2018,ftesa per oferte nr.9873/6 dt.10.10.2018, shpallje fituesi 11.10.2018, fature 782 dt.12.10.2018 serial 58873743,PV dt.12.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 51,750 2018-11-05 2018-11-08 62010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzim pritje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft nr ,13, 244, 344, serial 59208940, 67867183, 67867083
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 24,894 2018-11-05 2018-11-08 60910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenz Telefoni, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft serial 261145923, 261158592
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DAJTI EKSPRES Tirane 69,854 2018-11-05 2018-11-08 61910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Aktivitet, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 56271997
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 72,835 2018-11-05 2018-11-08 61610140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime pritje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 66194322, 66194334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 600 2018-11-05 2018-11-08 61210140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Uje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft kseri 254886141
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 2,733 2018-11-05 2018-11-08 61110140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft k1326 serial 68436826, Ft D3475 seri 68436625
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENO BARJAMI Tirane 4,500 2018-11-05 2018-11-08 62110140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Printim Kartevizita, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft nr 74 seri 67759024
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROSSMANN-LALA Tirane 2,516 2018-11-05 2018-11-08 61810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 58297649
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LURJANA SUBASHI Tirane 10,874 2018-11-05 2018-11-08 61510140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Qera ambjenti, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft 57 seri 27239058
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 7,996 2018-11-05 2018-11-08 61010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Aparat Celulari, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft nr 903 seri 68927903
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 6,621 2018-11-05 2018-11-08 61410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Servis Automjetesh, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA,Shkrese Euralius dt 15.10.2018 ft seri 121529880
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave