Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,606 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,640,901,222.00 3,606 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elona Limaj Tirane 30,940 2019-08-09 2019-08-13 48610140012019 Shpenzime per honorare Min.Drejtesise Sherbim perkthimi Mars 2019, UM nr 353 dt 28.6.19, FT nr 12 serial 51576412
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,000 2019-08-09 2019-08-13 48710140012019 Udhetim i brendshem Min.Drejtesise Dieta brenda vendit, pagese e perseritur - fondi i kthyer nga banka, Autorizim nr 1853/4 dt 28.5.19, UM nr 261 dt 26.4.2019, Listp.dieta brenda vendit dt 24.06.19, Memo credi dt 1.8.19, listpages dt 7.8.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOMA Tirane 119,652 2019-08-02 2019-08-08 48110140012019 Pjese kembimi, goma dhe bateri Min Drejtesise Blerje dhe vendosje gomash per automjetet, UP nr 384 dt 19.7.19, pv kb v v 23.07.2019, pv m.dorezim 23.7.19, ft nr 923 dt 23.7.19 serial 77078088,fh nr 186 dt 23.07.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JORGO HAXHI Tirane 12,800 2019-08-02 2019-08-06 48010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2019, Urdher Ministri nr 353 dt 28.06.2019, ft nr 32 seria 11673676
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Edlira Marku Tirane 184,700 2019-08-02 2019-08-06 47910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2019, Urdher Ministri nr 353 dt 28.06.2019, ft nr 01 dt.25.07.2019 seria 12838252
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elda Leka Tirane 24,050 2019-08-02 2019-08-06 47810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2019, Urdher Ministri nr 353 dt 28.06.2019, ft nr 36 seria 10446950
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,547 2019-08-02 2019-08-06 48210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi viti 2018, diference e papaguar, Urdher Ministri 12791 dt 26.12.18, Listepagese dt 2.8.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shaniko Ademi Tirane 9,360 2019-08-02 2019-08-06 47610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2019, Urdher Ministri nr 353 dt 28.06.2019, ft nr 25 seria 13198276
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA GOGAJ(L12531404M) Tirane 7,020 2019-08-02 2019-08-06 47710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2019, Urdher Ministri nr 353 dt 28.06.2019, ft nr 435 seria 26788135
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2019-08-02 2019-08-06 47510140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero Qershor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 10,000 2019-08-02 2019-08-06 47410140012019 Paga baze Min Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor Hamza Tola, Brodero Qershor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 61,323 2019-08-01 2019-08-02 46910140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat Korrik 2019, nr.punonjesve plan 35 fakt 5, listpagese e bankes Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,216,373 2019-08-01 2019-08-02 46510140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise Paga Korrik 2019, nr punonjesve plan 149 / fakt 54 , Listepagese Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,033,780 2019-08-01 2019-08-02 46610140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise Paga Korrik 2019, nr punonjesve plan 149 / fakt 31 , Listepagese Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,037,733 2019-08-01 2019-08-02 46410140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Korrik 2019, nr.punonjesve plan 149 fakt 30, listpagese e bankes Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,314 2019-08-01 2019-08-02 47010140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate Korrik 2019, nr.punonjesve plan 35 fakt 7, listpagese e bankes Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 613,274 2019-08-01 2019-08-02 46710140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise Paga Korrik 2019, nr punonjesve plan 149 / fakt 8 , Listepagese Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2019-08-01 2019-08-02 47210140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim shpenzim transporti F.Caka, Ligji 10160 dt 15.10.2009 i ndryshuar, Listepagese e bankes 01.08.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 86,598 2019-08-01 2019-08-02 46810140012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Korrik 2019, plan 149 / fakt 1, Listpagese Korrik 2019, Urdher pagese Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-08-01 2019-08-02 47310140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim shpenzim transporti T.Gogu, Ligji 10160 dt 15.10.2009 i ndryshuar, Listepagese e bankes 01.08.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 147,070 2019-08-01 2019-08-02 47110140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagat punonjes me kontrate Korrik 2019, nr.punonjesve plan 35 fakt 10, listpagese e bankes Korrik 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 615,000 2019-07-29 2019-07-31 46310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise terheqje valute per paradhenie shpenzime udhetim jashte vendit. Autorizim nr.4644/3 dt.22.07.2019; nr.5645/1 dt.29.07.2019, kursi i dt.29.07.2019 1 EUR= 123 leke.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Enver Biturku Tirane 9,000 2019-07-26 2019-07-30 46010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji mars 2019. Urdher nr.353 dt.28.06.2019, fture nr.14 dt.17.07.2019 serial 13074315
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezarta Gjyla Tirane 28,210 2019-07-26 2019-07-30 46110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji mars 2019. Urdher nr.353 dt.28.06.2019, fature nr.22 dt.24.07.2019 serial 13210022
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,500 2019-07-26 2019-07-30 45610140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Autorizim nr.1859/23 dt.08.07.2019, Urdher nr.197/1 dt.21.06.2019, listpagese dieta dt.24.07.2019, listpagese e bankes dt.24.07.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-07-26 2019-07-30 45910140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje e sist High Availability qershor 2019, kontr. nr 855/8 dt 26.4.17, raport dt 28.06.19, fature nr.37 serial 44663487, pv m.dorezim dt 08.07.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 660,016 2019-07-26 2019-07-30 45810140012019 Kancelari Min Drejtesise - leter A3,A4. U.Prok nr.348 dt.20.06.2019, Njoftim klasifik.nr.4576/2 dt.26.06.2019. Kontrate nr.4576/3 dt.28.06.2019, PV marrje ne dorezim dt.04.07.19, fature nr.1094 dt.04.07.19 serial 210208355, FH.78 dt.04.07.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2019-07-26 2019-07-30 45710140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Autorizim nr.1853/4 dt.28.05.2019,listpagese dieta dt.24.07.2019, listpagese e bankes dt.24.07.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,484,719 2019-07-26 2019-07-30 45410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji mars 2019. Urdher Ministri nr.353 dt.28.06.2019, listpagese perllogaritje dt.24.07.2019, listpagese e bankes dt.24.07.2019. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AIDA HOXHA Tirane 29,000 2019-07-26 2019-07-30 46210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji shkurt 2019. Urdher nr.264 dt.30.04.2019, fature nr.234 dt.24.07.2019 serial 76518432
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 17,500 2019-07-26 2019-07-30 45510140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Autorizim nr.1859/23 dt.08.07.2019, Urdher nr.255 dt.19.04.2019, listpagese dieta dt.24.07.2019, listpagese e bankes dt.24.07.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 806,042 2019-07-24 2019-07-25 44410140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Qershor 19, Kontrate nr. C - 110816, Ft nr 296560314 dt 30.06.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 39,700 2019-07-24 2019-07-25 44910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Mars 2019, urdher Ministri nr 353 dt 28.6.19, ft nr.12 dt 19.7.19 serial 75717262
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,503 2019-07-23 2019-07-25 44010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Mars 2019, Urdher Ministri nr 353 dt 28.6.19, Listp.Perllogaritje muaji Mars 19, Listp.bankes dt 18.7.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 30,000 2019-07-24 2019-07-25 45310140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Shpenzime pritje-percjellje, Urdher Prokurimi nr 359 dt 5.7.19, ft ofert 5082/2 dt 5.7.19, shpall.fit 7.7.19, pv m.dorezim 8.7.19, ft 286300674 , fh nr 79 dt 8.7.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 1,030 2019-07-24 2019-07-25 45210140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime celulari Qershor 2019, kontr.7912 dt 12.7.19, detaj.limit 2019 nr 220/2 dt 19.2.19, permbledhese dt 22.7.19, dt 279429377 dt 1.7.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 38,930 2019-07-23 2019-07-25 44110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Shkurt-Mars 2019, Urdher Ministri nr 264 dt 30.4.19, Listp.Perllogaritje muaji Shkurt 19, Urdher Ministri nr 353 dt 28.06.19, Listepagese perllogaritj Mars 19, Listep bankes 18.7.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARBANA ZARKA Tirane 36,800 2019-07-24 2019-07-25 44810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Mars 2019, urdher Ministri nr 353 dt 28.6.19, ft nr.1 dt 17.7.19 serial 13377101
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 28,200 2019-07-24 2019-07-25 44710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Mars 2019, urdher Ministri nr 353 dt 28.6.19, ft nr.34 dt 18.7.19 serial 12859335
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezart Rushanaj (L53510402M) Tirane 130,200 2019-07-24 2019-07-25 45110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Mars 2019, urdher Ministri nr 353 dt 28.6.19, ft nr.5 dt 19.7.19 serial 7152805
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave