Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,920 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,395,096,079.00 2,920 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-12-13 2018-12-17 68510140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni E.Gjonaj Nentor 2018, ft seri 261765495, kodi abonentit 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,016 2018-12-13 2018-12-17 67710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 260/s serial 61410174
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 10,500 2018-12-13 2018-12-17 67510140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise Kartevizita, up nr 11585/1 dt 19.11.18, pv dt 23.11.18 kpvv, pv m.dorezim dt 23.11.18, ft 246 seri 69334720, fh nr 91 dt 23.11.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 192,800 2018-12-13 2018-12-17 67910140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise Blerje gazoil , kontra nr.4201/1 dt 4.9.17 vazhdim, um kmdorezim nr 4201/2 dt 4.9.17, pv mdorezim dt 20.11.18, ft nr 215 seri 60847823, fh nr 89 dt 20.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 79,016 2018-12-13 2018-12-17 67610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirembajtje e sistemit te ashensoreve. Kontrate ne vazhdim nr.4330.4 dt.16.05.2018, situacion sherbimesh dt.16.11.2018, PV marrje ne dorezim dt.16.11.2018, fature nr.238 dt.16.11.2018 serial 65085535
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TDR GROUP Tirane 742,844 2018-12-11 2018-12-14 67010140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Kristo Mertiri, vendim gjyk.Apelit tir nr86 dt 26.9.2012, urdher ministri nr 11040/12 dt 30.10.2018, bordero 19.11.2018, ft nr 151 dt 4.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENIRJETA ZISI Tirane 2,499,835 2018-12-11 2018-12-14 66910140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Vasilika Hysi, vendim gjyk.Apelit tir nr 1448 dt 5.4.2016, urdher ministri nr 11040/9 dt 30.10.2018, bordero 23.11.2018, ft nr 252 dt 4.12.2018 serial 67811705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 33,550 2018-12-11 2018-12-14 67310140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , Pritje percjellje delegacion i huaj-dreke zyrtare, Urdher nr. 11533/2 dt13.11.2018, proces verbal folml 4/1 kbvv dt 13.11.18, ft nr 703 serial 71108419
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DIONIS MEKSHAJ Tirane 598,320 2018-12-11 2018-12-14 67110140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise , Ekzekutim vendim Gjyqi-Servete Neza, vendim gjyk.Apelit tir nr 2969 dt 27.6.2017, urdher ministri nr 11040/11 dt 30.10.2018, bordero 07.12.2018, ft nr 67 dt 3.12.2018 serial 65906706
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-12-12 2018-12-14 67210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.315 serial 55559794, PV marrje dorezim sherbimi dt.13.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 450,724 2018-12-06 2018-12-07 66810140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise, Energji Elektrike Fature Sistemuese periudhe 31.8.18-5.10.2018, det.prapambetur ditar nr 17349, , Kontrate C-110816, Ft nr.290246362, form.ankese 946082 dt 28.4.17, forml.ankes 1224169 dt 24.10.18, fo.ank 1224120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2018-12-06 2018-12-07 66610140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim i KKT, Nentor 2018, E.Gjonaj, shkrese nr 2820/3 dt 22.11.18, listprez e anet. te KKT dt 20.11.18, listpag e bankes dt 05.12.18, bordero shperblimi dt 05.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-12-06 2018-12-07 66110140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine, Shtator 2018, det.prapambetur ditar nr 17276, up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 27 seri 14007727
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 292,895 2018-12-05 2018-12-07 65810140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Gjyqi Artan Murrizi, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 2132 dt 14.10.15, Urdher Ministri nr 11040/4 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-12-06 2018-12-07 66210140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine, Tetor 2018, up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 31 seri 14007731
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,000 2018-12-06 2018-12-07 66510140012018 Kancelari Min.Drejtesise kartevizita, UP nr 11132/1 dt 5.11.18, PV dt 7.11.18, KPVV, PV.Marrjes dorez. dt 7.11.18, ft nr 232 serial 69334706, fh nr 87 dt 7.11.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 772,117 2018-12-05 2018-12-07 65710140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Esmeralda Shahini, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 2140 dt 07.7.16, Urdher Ministri nr 11040/6 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 464,040 2018-12-06 2018-12-07 66710140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirembajtje automjetesh. Kontrate ne vazhdim nr.3442/7 dt.14.05.2018, akt kolaudimi dt.12.11.18-14.11.18, fat.226170004 dt.12.11.18,226170005 dt.12.11.18,226170015 dt.13.11.18,226170017 dt.13.11.18,226170024 dt.14.11.18,22617
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 325,342 2018-12-06 2018-12-07 66410140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise, Energji Elektrike Tetor 2018, Det.prapambetur ditar 17276 , Kontrate C-110816, Ft nr.290204601
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,500 2018-12-06 2018-12-07 66010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim shpenzime celulari Tetis Lubonja. Kontr nr.7912 dt 12.7.18, Ft nr 279218106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-12-03 2018-12-04 65110140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 633,441 2018-12-03 2018-12-04 64810140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-12-03 2018-12-04 65210140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,025,739 2018-12-03 2018-12-04 64910140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,480,995 2018-12-03 2018-12-04 64710140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,248,404 2018-12-03 2018-12-04 65010140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018, Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 270,752 2018-12-03 2018-12-04 65510140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 Punonjes me Kontrate, Listpagese bankes dt.03.12.2018, VKM 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 7, VKM 277 dt 16.5.18 Punonjes plan 13 / fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,681 2018-12-03 2018-12-04 65610140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 , Listpagese bankes dt.03.12.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 120
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 399,648 2018-12-03 2018-12-04 65410140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 Punonjes me Kontrate, Listpagese bankes dt.03.12.2018, VKM 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 7, VKM 277 dt 16.5.18 Punonjes plan 13 / fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,294 2018-12-03 2018-12-04 65310140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Nentor 2018 Punonjes me Kontrate, Listpagese bankes dt.03.12.2018, VKM 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 7, VKM 277 dt 16.5.18 Punonjes plan 13 / fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 378,300 2018-11-27 2018-12-03 64610140012018 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise,paradhenie dieta jashte vendit, Autorizim nr.11917 dt 26.11.2018, kursi 1euro/126.1 lek, 20.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,857 2018-11-26 2018-12-03 64510140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim shtypi i shkruar tetor 2018, kontrate nr 91 dt 5.1.2018, fature nr 560 dt.15.11.2018, serial 61410572
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,358 2018-11-26 2018-12-03 64410140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik Tetor 2018, fature nr. 726481919, dt 31.10.2018, nr klientit 310001696716, kont 4.11.16, ft nr 726236236, nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 63,210 2018-11-26 2018-12-03 64110140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji tetor 2018. Kontrate nr.7912 dt.12.07.2018,permbledhese dt 21.11.2018, ft seri 279218110,279218113,2792181100,279218099,279218104... dt.01.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,800 2018-11-26 2018-12-03 64210140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim shpenzime telefoni, fature nr.261756472 dt.01.11.2018, listpagese e bankes dt 26.11.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 263,154 2018-11-26 2018-12-03 64310140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar tetor 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, fature nr.4896 dt 01.11.2018 serial 61417295
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,000 2018-11-15 2018-11-20 63610140012018 Kancelari Min Drejtesise Kartevizita, up nr 10634/5 dt 23.10.18, pv dt 26.10.18 kpvv, pv m.dorezim dt 26.10.18, ft 219 seri 63068493, fh nr 78 dt 26.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-11-16 2018-11-20 63010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise pagese telefoni E.Gjonaj Tetor 2018, ft seri 261746233, kodi abonentit 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 475,042 2018-11-15 2018-11-20 63810140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim i vendim gjyqesor, Matilda Hoxha, Vendim nr 750 dt 5.4.2012 GjykaApelit Tirane, Um nr 11040 dt 30.10.2018, bordero dt 15.11.18. listepagese dt 15.11.18, detyrim i perdits deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,560 2018-11-15 2018-11-20 63210140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim shtypi i shkruar, Shtator 2018, kontrat nr 91 dt 5.1.2018, ft nr 510 seri 61412022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave