Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,989 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,417,660,520.00 2,989 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 1,036,800 2019-01-10 2019-01-15 79110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri Min Drejtesise blerje kompjutera. Shkrese AKSHI nr.6088 dt.01.11.2018, Kontrate nr.5806 dt.23.10.2018, Urdher 10923/7 dt.22.11.18, PV dorez 06.12.18, Fat.2416 dt.06.12.18 serial 62174073,FH nr.93 dt.06.12.18,Kolaud.17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HE&SK 11 Tirane 390,000 2019-01-10 2019-01-15 78810140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise mbikqyrje punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/9 dt.02.08.18, ftese per oferte 4668/10 dt.02.08.18,kontr.4468/16 dt.06.08.18,fat.09 dt.27.12.18 serial 69880059
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.L.M. Tirane 118,500 2019-01-11 2019-01-15 79610140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise materiale pastrimi. UP nr.12459/3 dt.26.12.2018, Ftese per oferte nr.12459/4 dt.26.12.18, Klasifikim perf.APP dt.27.12.18, Fature 86-M dt.28.12.18 serial 64520337,FH nr.106 dt.28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,000 2019-01-10 2019-01-14 79010140012018 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise fondi i vecante dalje ne pension pleqerie. Urdher nr.11066 dt.09.11.18, shkresa MF nr.21111/1 dt.26.12.18,listpagese 28.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2019-01-09 2019-01-14 1010140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat Kompesim i shpenzimeve te transportit T.Vodo, Dhjetor 2018, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 09.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-01-09 2019-01-14 910140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat Kompesim i shpenzimeve te transportit T.Gogu, Dhjetor 2018, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, indryshuar, listepagese e bankes dt 09.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 60,538 2019-01-10 2019-01-11 1110140012019 Paga baze Min Drejtesise page dhjetor 2018, diference borderoje. Listpagese e bankes dt.10.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2019-01-07 2019-01-08 510140012019 Paga baze - Paga e grupit Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 1, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,356,367 2019-01-07 2019-01-08 210140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 35, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 535,894 2019-01-07 2019-01-08 110140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 8, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,315,836 2018-12-27 2019-01-08 76910140012018 Shpenzime per honorare MInistria e Drejtesise sherbim perkthimi Urdher 12791 dt 26.12.2018listpagese dt 26.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,601,622 2019-01-07 2019-01-08 310140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 25, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,150,876 2019-01-07 2019-01-08 410140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat dhjetor 2018 nr.punonjesve plan 149 fakt 53, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 271,624 2019-01-07 2019-01-08 710140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate dhjetor 2018. Nr punonjesve plan 30 fakt 7, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 398,357 2019-01-07 2019-01-08 810140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate dhjetor 2018. Nr punonjesve plan 30 fakt 10, bordero dt.07.01.2019, listpagese e bankes dt.07.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 22,294 2019-01-07 2019-01-08 610140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paha punonjes me kontrate dhjetor 2018. Nr punonjesve plan 30 fakt 1
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 264,840 2018-12-26 2019-01-07 72310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MIn Drejt mirmb automjete kontrate 3442/7 dt 14.05.18 Urdher 3442/9 dt 16.05.18 akt kolau 21.12.18 fat 226170232,fat 226170233,fat 226170234, fat 226170245, fat226170246 fat 226170247 dt 21.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-12-27 2019-01-07 76410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIn Drejtesise mirembajtje sistemi dhjetor 2016, kontrate ne vazhdim nr 712/13 dt 27.07.2015 pverbal dhjetor 2016 fat 585 dt 30.12.2016 seria 37370585
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 358,254 2018-12-20 2019-01-04 70910140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.12.12.2018,FH nr.95 dt 12.12.2018, ft nr.25 dt 12.12.2018 nr serial 65570025
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZEF MACAJ(L41306046R) Tirane 3,722,197 2018-12-26 2019-01-04 71510140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Izet Shameti,Ven Gjyka Admin Apel nr 2604 dt 03.12.2015 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 16,463 2018-12-26 2019-01-04 71810140012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min. Drejtesise pjese fotokopje,kerke per bler nr 12139 dt 05.12.2018,up nr 12139/1 dt 02.12.2018,ftes per ofert dt 12.12.2018,fat nr 324 dt 17.12.2018 deri 68475494,fh nr 99 dt 17.12.2018,pv dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 68,500 2018-12-20 2019-01-04 70110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autoriz nr 12014/1 dt 06.12.2018, urdher prokurimi 12014/3dt 07.12.18, ft ofert 12014/4 dt 07.12.18, njf dt 7.12.18, ft nr 7297 seri 70889797
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,500 2018-12-20 2019-01-04 71310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit Urdhe nr 5542/15 dt 8.11.18 Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , listpagese bankes dt 20.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,757,211 2018-12-26 2018-12-28 71410140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Arben Brace,Ven Gjyka Admin Apel nr 1805 dt 26.04.2018 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 1,801,300 2018-12-26 2018-12-28 71610140012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Aneta Dhefto,Ven Gjyka Admin Apel nr 5084 dt 05.12.2018,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,fat nr 6195 dt 14.12.2018,seri 55070172
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2018-12-20 2018-12-28 71210140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, aut nr 23/11 dt 23.11.18, aut nr 30/10 dt 30.10.18, bordero dt 20.12.2018, listp.bank dt 20.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 50,000 2018-12-26 2018-12-28 71910140012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min. Drejtesise vazo lulesh,kerkese nr 12458 dt 17.12.2018,up nr 12458/1 dt 21.12.2018,pv dt 17.12.2018,fat nr 48 dt 17.12.2018,seri 63535649,fh ne 97 dt 17.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 203,500 2018-12-20 2018-12-28 71010140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim i vendim gjyqesor,Diference pagese, Matilda Hoxha, Vendim nr 750 dt 5.4.2012 GjykaApelit Tirane, Um nr 11040 dt 30.10.2018, bordero dt 15.11.18. listepagese dt 19.12.18, detyrim i perdits deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 430,842 2018-12-26 2018-12-28 71710140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Afroviti Gura,Ven Gjyka Admin Apel nr 2722 dt 29.06.2018 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,965,909 2018-12-26 2018-12-28 72010140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Agim Bega,Ven Gjyka Admin Apel nr 31 dt 17.01.2018,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 26.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BASHA & I Tirane 2,118,932 2018-12-20 2018-12-26 71110140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Natasha Laska, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 1580 dt 17.4.18, Urdher Ministri nr 11040/10 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 63,000 2018-12-18 2018-12-21 69110140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , aut 1/11 dt 1.11.18, nr 7/11 dt 7.11.18, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,000 2018-12-18 2018-12-21 69410140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,Urdher 5542/16 dt 23.11.2018, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,600 2018-12-18 2018-12-21 68810140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik Nentor 2018, fature nr. 726638055, dt 30.11.2018, nr klientit 310001696716, kont 4.11.16, ft nr 726579294 dt 30.11.18,nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,500 2018-12-18 2018-12-21 70510140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, Dieta brenda vendit, Urdher nr 23/11 dt 23.11.2018, Urdher 5542/16 dt 23.11.2018, Urdher 5542/13 dt 29.10.2018, bordero dt 18.12.2018, listpag bankes 18.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 18,000 2018-12-18 2018-12-21 69710140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , Pritje percjellje, UP 12140/1 dt 7.12.18, ft ofert 12140/2 dt 07.12.18, klasifik perf dt 11.12.18, ft nr.254931955 dt 11.12.18, fh 92 dt 11.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,000 2018-12-18 2018-12-21 69310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,Urdher 5542/17 dt 23.11.2018, Urdher 5542/14 dt 29.10.18, Urdher 5542/15 dt 8.11.18, bordero dt 17.12.18, listpagese bankes dt 17.12.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERION LEKLOTI Tirane 12,000 2018-12-18 2018-12-21 70310140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Drejtesise, Up nr 11587/1 dt 19.11.2018, pv prokurimi nen 100mije dt 24.11.18, pv marrjes dorezim 26.11.18, ft 12 dt 26.11.18, serial 63396766
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 57,239 2018-12-18 2018-12-21 69010140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji Nentor 2018. Kontrate nr.7912 dt.12.07.2018,permbledhese dt 17.12.2018, ft seri 279243745, 279243735, 279243730, 279243748, 279243747, 279218104, 279243740, 279243518, .. dt.01.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-12-18 2018-12-21 70610140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Urdher 5542/16 dt 23.11.18, Urdher nr 5542/14 dt 29.10.2018 , aut 30/10 dt 30.10.18, nr 23/11 dt 23.11.18, bordero dt 18.12.18, listpagese bankes dt 18.12.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave