Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,920 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,395,096,079.00 2,920 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 53,200 2018-10-24 2018-10-29 59610140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, bordero dt 23.10.18, listp bankes dt 23.10.18, um 5542/1 dt 27.9.18, aut 18/9 dt 18.9.18, um 5542/7 dt 14.6.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-10-25 2018-10-29 59010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.494 dt.25.09.18 serial 55559772, PV marrje dorezim sherbimi dt.24.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2018-10-25 2018-10-29 59110140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise rikonceptim permiresim i sistemit ALBIS, up 7260/6 dt 5.12.16, kontrat 7260/13 9.2.2017, fat. nr.507 dt.22.10.18 serial 55559786, PV marrje dorezim sherbimi dt.24.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 81,000 2018-10-24 2018-10-26 58410140012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min.Drejtesise sherbi larje tapetash, up 9842/3 dt 28.9.18, pv kpvv 28.9.18, ft nr 22 serial 51248072, pv m.dorezim dt 8.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-10-24 2018-10-26 58310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Shtator 2018, kontrat vazhdim 473/4 dt 24.3.17, urdher 8605 dt 03.08.18 (grupi te punes), ft 1514 serial 62968572, pv m.dorezim dt 23.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-10-24 2018-10-26 58510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Shtator 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 60774048), pv realizimi 01.10.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EBG Tirane 46,980 2018-10-24 2018-10-26 59810140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise, pritje percjellje um 9970/1 dt 02.10.18,up 9970/2 dt 02.10.18,pv formul nr4/1 dt 02.10.18, ft 12 ser 60438662
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EBG Tirane 39,000 2018-10-24 2018-10-26 59210140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise, pritje percjellje um 8996/1 dt 04.09.18,up 8996/3 dt 06.9.18,pv formul nr4/1 dt 4.9.18, ft 77 ser 60427077
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 131,000 2018-10-24 2018-10-26 59310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Bordero dt 23.10.2018, listpag dt 23.10.2018, aut.10/10 dt 10.10.18, aut 11/10 dt 10.10.18, aut 18/9 dt 18.9.18, aut 27/9 dt 27.9.18, urdher ministri 5542/13 dt 18.10.18, um 5542/12 dt 18.10.18,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,872 2018-10-24 2018-10-26 59910140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise Dieta rimbursim shpenzime telefoni, ft 279192419, ft 261729625, ft 22891543659, listpa bankes dt 23.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 84,023 2018-10-24 2018-10-26 58610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirembajtje e sistemit te ashensoreve. Kontrate ne vazhdim nr.4330.4 dt.16.05.2018, situacion sherbimesh dt.16.10.2018, PV marrje ne dorezim dt.16.10.2018, fature nr.222 dt.16.10.2018 serial 65085519
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 56,684 2018-10-24 2018-10-26 58110140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik Shtator 2018, ft nr. 726329103, dt 30.09.18, nr klientit 310001696716, kont 4.11.16, ft nr 726236236, nr klientit 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 2,400 2018-10-24 2018-10-26 58210140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise mbulim shpenzim telefoni shtator 2018, ft nr 279192732, 01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2018-10-22 2018-10-24 57410140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise shperblim pjesemarrje ne mbledhjen e KKT. Shkrese AZHT nr.2436/3 dt.04.10.2018, Bordero shperblimi dt.11.10.2018, listpagese e bankes dt.18.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 59,443 2018-10-22 2018-10-24 57710140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit muaji shtator 2018, permbledhese dt 18.10.2018, ft seri 279192737,279192727,279192721, 279192740,279192722... dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,999 2018-10-22 2018-10-24 57610140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj Shtator 2018, ft nr 261719238 dt.01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 389,800 2018-10-22 2018-10-24 57810140012018 Udhetim jashte shtetit MIn Drejtesise bileta avioni. Autorizim nr.9529/2 dt.21.09.2018, UP 9529/4 dt.21.09.2018, Ftese per oferte 9529/5 dt.21.09.2018, NjF 21.09.2018, Fature 6679 dt.01.10.2018 serial 65953130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 121,716 2018-10-22 2018-10-24 57910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni. Autorizim nr.9350/6 dt 25.09.2018, UP 9350/8 dt 25.09.2018, ftese per ofert nr. 9350/9 dt 25.09.18, njoft fituesi 25.09.2018, fature nr 91 dt.04.10.2018 serial 63902142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 67,150 2018-10-22 2018-10-24 57510140012018 Uje Min Drejtesise shpenzim uje shtator 2018. Kontrate ne vazhdim nr.4-D-159080-1, fature nr.1809-1-1 dt.28.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,840 2018-10-22 2018-10-24 58010140012018 Te tjera transferta tek individet MKin Drejtesise fond i vecante dalje ne pension pleqerie. VKM 929 dt.17.11.2010, Urdher nr.7100 dt.03.09.2018, shkrese MFE nr.16299 dt.15.10.2018, bordero shperblimi dt.18.10.2018/, listpagese e bankes dt.18.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 78,740 2018-10-08 2018-10-10 56910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni autorizim 9039 dt 30.08.18, up 9039/2 dt 30.8.18, ft oferte 9039/3 dt 30.08.18, shpallje fit 30.08.18, ft nr 380 dt 20.09.18 seri 62759324
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 35,431 2018-10-08 2018-10-10 56610140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Korrik -Gusht 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 21 seri 14007721
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 78,720 2018-10-08 2018-10-10 57210140012018 Kancelari Min Drejtesise Blerje Tonera, UP 9582/1 dt 20.9.18, ft oferte 9582/2 dt 20.9.18, njfituesi 21.9.18, pv m.dorezim 26.9.18, ft 228955184 dt 26.9.18, fh nr 68 dt 26.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 30,000 2018-10-08 2018-10-10 56510140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise , Pritje percjellje, UP 9378/1 dt 13.09.18, ft ofert 9378/2 dt 13.9.18, klasifik perf dt 14.9.18, ft 30095 dt 17.9.18 seri 56773197, pv marjes dorezim dt 17.9.18 fh 65 dt 17.9.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 55,808 2018-10-08 2018-10-10 56810140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise bilete avioni, autorizim nr 7950/1 dt 10.9.18, up 7950/3 dt 11.9.18, ft ofert 7950/4 dt 11.09.18, shpall.fituesi dt 11.09.18, ft nr 2875 dt 17.9.18, serial 67689175
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 215,723 2018-10-08 2018-10-10 57110140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise sherbim postar Shtator 2018, Kontrat 91/1 dt 5.01.2018, ft nr 4076 dt 26.9.18 seri 58055776, ft nr 4329 dt 26.9.18 serial 61415929
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 43,800 2018-10-08 2018-10-10 56710140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni Autorizim nr 9111 dt 3.9.18, up nr 9111/2 dt 4.9.18, ft oferte 9111/3 dt 4.9.18, shpallje fit dt 4.9.18, ft nr 6230 dt 14.09.2018 serial 65953130
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,168 2018-10-08 2018-10-10 57010140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 212/s dt 25.9.18 seri 61410275
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,187 2018-10-03 2018-10-05 56410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH gusht 2018, kontrat 6492/7 dt 1.12.2016, ft nr 131,serial ( 60774037), pv realiz sherbimi dt 03.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,028,990 2018-10-01 2018-10-02 55810140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,276,850 2018-10-01 2018-10-02 55510140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018 nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,175,337 2018-10-01 2018-10-02 56010140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018 , nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 328,222 2018-10-01 2018-10-02 56110140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga Shtator 2018, punonjes me kontrate, Listpagese bankes dt.01.10.2018, vkm nr 60 dt 31.1.18 nr punonjesve plan 17 / fakt 13, vkm 60 dt.31.01.2018, vkm 277 dt 16.5.18 punonjes plan 13 fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 582,077 2018-10-01 2018-10-02 55710140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes 1.10.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 429,755 2018-10-01 2018-10-02 55910140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga punonjes me kontrate Shtator 2018 Listpagese bankes dt.01.10.2018, nr punonjesve plan 17 / fakt 13, vkm nr 60 dt 31.01.18, vkm 277 dt 16.5.18 plan 13/ fakt 13
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 63,596 2018-10-01 2018-10-02 56210140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 72,372 2018-10-01 2018-10-02 55610140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, punonjes me kontrate, vkm 60 dt 31.1.18, punonjes plan 17/ fakt 13, vkm 277 dt 16.5.18, punonjes plan 13 / fakt 13, listpag bankes dt 01.10.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-10-01 2018-10-02 56310140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise, paga muaji Shtator 2018, Listpagese bankes dt.01.10.2018, nr punonjesve plan 149 / fakt 111,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2018-09-25 2018-10-01 55110140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher nr.7078 dt.22.06.2018, autorizim 13.07.18;26.07 Permbledhese dieta dt.24.09.2018, listpagesa e bankes dt.24.09.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,500 2018-09-25 2018-10-01 55310140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit Urdher 8247 dt 24.7.18, Urdher 7078 dt 22.6.18, permbledhese dieta dt 24.09.2018, listp bankes dt 24.9.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave