Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,820 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,366,169,840.00 2,820 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 1,096,830 2018-08-28 2018-08-31 50910140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.31.07.2018, ft nr 88 dt 31.7.18, serial 65573788, fh nr 55 dt 31.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2018-08-29 2018-08-31 51610140012018 Sherbime te tjera Min Drejtesise shperblim i KKT, Korrik 2018, E.Gjonaj, shkrese nr 1898/3 dt 14.8.18, listprez e anet. te KKT dt 26.7.18, listpag e bankes dt 29.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 201,600 2018-08-29 2018-08-31 51210140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti kontrat 3442/7 dt 14.5.18, auto 3442/10 dt 4.6.18, urdher 3442/9 16.5.18, akt kolaud dt 30.7.18, ft 226139758, 226139757, 226139759,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 102,720 2018-08-29 2018-08-31 51310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min Drejtesise mirmbajtje automjeti, kontrate nr 3442/7 dt 14.05.18, autorizim nr 3442/10 dt 4.6.18, urdher 3442/9 dt 16.5.18, akt kolaudimi dt 31.7.18, ft 226139773, 226139774, 226139775
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 43,141 2018-08-28 2018-08-31 51510140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Mbulim i shpenzimeve te celularit, Korrik 2018, permbledhese dt 28.8.18, ft seri 2278890369, 2278890260, 2278890203, 2278890211, 2278890302, 2278890278, 2278890328, 2278890310, dt 01.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,857 2018-08-29 2018-08-31 51710140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, abonim ne gazete, Korrik 2018, kotr vazhdim 91 prot 5.1.18, ft nr.369 dt 1.8.18, seri 61412279
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 123,996 2018-08-28 2018-08-31 50810140012018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Min Drejtesise sherbim mirembajtje sistemi i ngrohjes dhe ventilimit. Kontrate 3977/3 dt 2.5.18 , urdh 3977/5 dt 29.5.18, pv m dorezim 30.7.18, sit.sherbimi 30.7.2018, ft nr 83 serial 58474330
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VI-ES Tirane 31,140 2018-08-27 2018-08-29 51110140012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min. Drejtesise, Materiale Elektrike, up 8221/1 prot dt 24.07.2018, ftes of 8221/2 dt 24.7.2018, klas app. 25.7.18, ft nr 35 seri 22615221, pv m.dorezim dt 03.08.18, fh nr 57 dt 03.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 24,954 2018-08-27 2018-08-29 50610140012018 Sherbime telefonike Min. Drejtesise Pagese telefoni E.Gjonaj, Korrik 2018, kod.abonentit 2388316251, serial 2388316251
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,747 2018-08-27 2018-08-29 50710140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise, sherbim telefonik, Korrik 2018, ft nr. 725996116, dt 31.7.18, nr klientit 310001696716,ft nr.725939933 nr.klientit 110000073411 kont 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 102,830 2018-08-27 2018-08-29 51010140012018 Kancelari Min. Drejtesise, blerje tonera, up 7911/1 prot dt 12.07.2018, ftes of 7911/2 dt 12.7.2018, klas app. 13.7.18, ft nr 25 seri 62275159, pv m.dorezim dt 18.7.18, fh nr 54 dt 18.7.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 489,519 2018-08-27 2018-08-29 51410140012018 Elektricitet 1014001 Min. Drejtesise Energji Elektrike Korrik 2018, ft seri 287490289
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 56,130 2018-08-27 2018-08-29 50510140012018 Uje Min. Drejtesise Pagese Uji Korrik 2018,Kontrate nr 4-D-159080-1, serial fatures 262783284
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 6,583 2018-08-03 2018-08-10 48610140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Sherbim Interneti, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 8,030 2018-08-03 2018-08-08 50010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Paisje Fonie, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VIRGGJINUSHE PELUSHI Tirane 1,640 2018-08-03 2018-08-08 47510140012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min Drejtesise blerje materiale, UP nr.5633 dt.21.05.2018, PV KPBV dt.13.07.2018, PV marrje ne dorezim dt.15.07.2018, Fat. 63671803 dt.15.07.2018, FH 53 dt.15.07.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 37,500 2018-08-03 2018-08-08 48910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime Pritje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 3,617 2018-08-03 2018-08-08 49710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,739 2018-08-03 2018-08-08 49510140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenz Telefoni, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 99,990 2018-08-03 2018-08-08 47710140012018 Udhetim jashte shtetit MIn Drejtesise bilete avioni. Autorizim nr.6703/1 dt.06.07.2018, UP 6703/3 dt.06.07.2018, Ftese per oferte 6703/4 dt.06.07.2018, NjF 06.07.2018, Fature 5942 dt.19.07.2018 serial 65941542
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) N E P T U N Tirane 8,831 2018-08-03 2018-08-08 49010140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Aparat Celulari, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EDUART VATHI Tirane 413,000 2018-08-03 2018-08-08 49410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Blerje Libra, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,710,014 2018-08-03 2018-08-08 50210140012018 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare Min Drejtesise pagese kontributi vjetor per pjesemarrje ne Programin e Drejtesise te BE per vitin 2018. Memorandum ligji 11/2017, Urdher 7812/1 dt.30.07.2018 shuma 37260 Euro kursi dt.03.08.18 1Euro =126.4 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-08-03 2018-08-08 50410140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Qershor 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 11 seri 14007711
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 11,200 2018-08-03 2018-08-08 48510140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Karburant, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 25,785 2018-08-03 2018-08-08 49810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime priteje , Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 14,500 2018-08-03 2018-08-08 49910140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Karburant, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,704 2018-08-03 2018-08-08 47910140012018 Posta dhe sherbimi korrier Min. Drejtesise, poste sekrete, ft nr 165/s serial 61410122
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 237,398 2018-08-03 2018-08-08 47810140012018 Posta dhe sherbimi korrier Sherbim postar korrik 2018, Kontrate 91/1 dt.05.01.2018, fature nr.3363 serial 580550633,nr.3128 dt.26.07.2018 serial 58055328
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EBG Tirane 27,650 2018-08-03 2018-08-08 48110140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min. Drejtesise, Pritje percjellje, up 7966/5 dt 16.7.2018, f4 dt 16.7.18, um 7966/1 dt 16.7.18, pv.m dorezim dt 16.7.18, ft nr 17 serial 60427217
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 34,473 2018-08-03 2018-08-08 48310140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzim Telefoni Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 2LWEB Tirane 23,612 2018-08-03 2018-08-08 49310140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS hostim, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 18,996 2018-08-03 2018-08-08 48810140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Shpenzime Pritje Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) CLIMACASA Tirane 70,271 2018-08-03 2018-08-08 47410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min Drejtesise mirmbajtje e sistemit te ashensorit, up 433/1 dt 30.04.2018, ft ofert 4330/2 dt 30.4.18, vl.app 2.5.18, kont 4330/4 dt 16.5.18, urdh 4330/5 29.5.18, pvm.dorz 13.7.18, situac dt 13.7.18, ft 79 seri 58474326
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 299,880 2018-08-03 2018-08-08 48010140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni, aut 7867 dt 11.7.18, U.Prok. nr 7867/1 dt 11.07.2018, ftes per oferte nr.7867/2 dt 11.07.2018, vleresim perf APP dt.11.07.2018,fature nr.452 dt.23.07.2018 seri 65405142
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIOS GASTRONOMI Tirane 7,140 2018-08-03 2018-08-08 47610140012018 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise pritje percjellje, Urdher nr.7966 dt.16.07.2018, UP 7966/3 dt.16.07.2018, PV KPBV dt.16.07.2018, PV marrje ne dorezim dt.17.07.2018,Fature 442 dt.17.07.2018 serial 62351596
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,000 2018-08-03 2018-08-08 50110140012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehershme nga fondi i vecante. Urdher 7527 dt.04.07.2018, Shkresa MF 13682/1 dt.30.07.2018, Listpagesa dt.03.08.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENO BARJAMI Tirane 3,166 2018-08-03 2018-08-08 48410140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Printim-Fotokopje, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ROSSMANN-LALA Tirane 4,361 2018-08-03 2018-08-08 48710140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Materiale Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 667 2018-08-03 2018-08-08 49210140012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS Toner, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, , Marrjeshje kunder IPA
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave