Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,606 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,640,901,222.00 3,606 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALMA BRESHANI (K76509202C) Tirane 112,100 2019-10-28 2019-10-30 69410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Urdher Ministri nr 394 dt 30.07.2019, Ft nr 7 serial 62464166, listepagesa dt 17.09.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 2,500 2019-10-28 2019-10-30 69010140012019 Kancelari Min Drejtesise Kartevizita, UP nr 456 dt 10.10.2019, pv prok nen 100.000 lek dt 10.10.2019, pv.marrjes dorezim 10.10.19, ft nr 199 serial 81160571, fh nr 216 dt 10.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERMIR GODAJ Tirane 1,442,613 2019-10-28 2019-10-30 68710140012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise Ekzekutim vendim gjyqi kreditor L.Tasellari , Vendim Gjyk.Apel nr 1582 dt 13.4.2017, UM nr.12737 dt 24.12.2018 (gjurma auditit), listepagese dt 21.10.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Juliana Osmenaj Tirane 30,000 2019-10-28 2019-10-30 69110140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise Sherbime te tjera sherbim eventi, up nr 457 dt 11.10.19, pv prok nen 100.000 lek dt 11.10.2019, pv.marrjes ne dorezim dt 14.10.2019, ft nr 51 dt 14.10.19 serial 12787801
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORIA VENDORE E ASHK-se, TIRANE RURALE 2 Tirane 5,500 2019-10-28 2019-10-30 68810140012019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Drejtesise Tarife sherbimi rregjistrimi kalim pronesie, VKM nr 495 dt 10.06.2015, VKM nr.605 dt 17.12.2018, Autorizim nr 6246 dt 9.9.2019, ft per arketim nr 32033 dt 22.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 107,600 2019-10-28 2019-10-30 69310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizimi nr 6995/1 dt 15.10.2019, UP 475 dt 15.10.2019, ft ofert nr.6995/5 dt 15.10.19, vlers perf. dt 15.10.19, ft nr 1104 dt 15.10.19, serial 77251937
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 29,650 2019-10-28 2019-10-30 68910140012019 Kancelari Min Drejtesise Blerje shtyp shkrime, UP nr 6537/2 dt 27.09.2019, pv prok nen 100.000 lek dt 30.9.19, pv.m.dorezim 4.10.19, ft nr 197 serial 81160569, fh nr 215 dt 4.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG SH.A Tirane 18,940 2019-10-28 2019-10-29 69210140012019 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Drejtesise Siguracion TPL, AA543RP, UP nr 474 dt 14.10.2019, ft ofert nr 6955/2 dt 14.10.19, vlers.ofert 15.10.19, ft nr 568 dt 15.10.19, serial 75219818
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 784,174 2019-10-23 2019-10-24 68610140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise shpenz. energji elektrike Shtator 2019, kontrate nr. C-110816,fature nr.300390871dt.30.09.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,300 2019-10-23 2019-10-24 68210140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj, nr.rregj abonent 2388316251, ft nr 322140625 dt 02.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 46,340 2019-10-23 2019-10-24 68510140012019 Uje Min Drejtesise shpenz UJI Shtator 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 ft nr 1909-159080-1-1 dt 30.09.2019, nr serial 266255359
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 41,671 2019-10-23 2019-10-24 68310140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Shtator 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 21.10.19, ft nr 279513646, 279513651, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,390 2019-10-23 2019-10-24 68410140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim shpenzim celulari Shtator 2019 , detajim limiti nr.220/2 dt.19.02.19, fature nr.279513331 dt.01.10.19, ft nr 322149716 dt 02.10.19 listpagese e bankes dt.21.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lisena Gjebrea Tirane 29,770 2019-10-17 2019-10-18 68010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Prill 2019, Um 393 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 234 serial 69481234
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA HITAJ Tirane 169,000 2019-10-17 2019-10-18 67810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 27 serial 10355232
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GOLDEN EAGLE Tirane 13,350 2019-10-17 2019-10-18 66110140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje Percjellje, U.M nr 431 dt 11.9.19, ft nr 319210 serial 321612402
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 266,085 2019-10-17 2019-10-18 67010140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr.6637/1 dt 27.9.19, UP nr 443 dt 27.9.19, ft ofert 6637/4 dt 27.9.19, njoft fit 30.09.2019, ft nr.217 serial 78151869
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Daniela Hasa Tirane 2,212 2019-10-17 2019-10-18 67110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Prill 2019, Um 393 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 12 serial 12965218
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 9,640 2019-10-17 2019-10-18 67710140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 11 serial 61897911
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENGJĖLLUSHE IBRAHIMI Tirane 5,590 2019-10-17 2019-10-18 67610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 02 serial 13425452
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA KOLMARKU Tirane 5,850 2019-10-17 2019-10-18 67910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 13 serial 113520063
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 184,500 2019-10-17 2019-10-18 67210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 154 serial 13498234
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VALENTINA VOKRRI Tirane 12,620 2019-10-17 2019-10-18 67310140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 17 serial 13750267
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Daniela Hasa Tirane 7,280 2019-10-17 2019-10-18 67510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 13 serial 12965219
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Greta Janaqi Tirane 19,800 2019-10-17 2019-10-18 68110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 17 serial 12749317
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Annamaria Xhuli Tirane 27,400 2019-10-17 2019-10-18 67410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Um 394 dt 30.7.19, Listepagese dt 17.09.19, ft nr 39 serial 64296839
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 15,000 2019-10-15 2019-10-17 66210140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje percjellje Uje Up 359/1 dt 27.09.19, ft ofert 5082/5dt 27.19, njoft fit 2.10.19 ft nr 286301507 dt 3.10.19, pvm.dorezim dt 3.10.19, fh nr 214 dt 3.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,500 2019-10-15 2019-10-17 66410140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Aut. nr 6279 dt 10.9.19, aut nr 6710 dt 1.10.19, listepages dt 10.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Auto Manoku Servis Tirane 364,560 2019-10-15 2019-10-17 65810140012019 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Drejtesise sherbim riparim dhe mirmbajtje automjeti, kontrate vazhdim nr 3849 dt 7.5.19, urdher nr 286 dt 7.5.19, permbeledhse e faturave tatimore, akt kolaudimi 18,19,20.09.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OL-VAHROM Tirane 119,064 2019-10-15 2019-10-17 66310140012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Min Drejtesise Sherbim lyerje ambjentesh, Up 410 dt 19.8.19, pvp nen 100.000 dt 10.9.19, ft 21 serial 73337773 pv dt 30.09.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2019-10-15 2019-10-17 66710140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise Kontr.vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, raport periodik dt 23.8.19-23.9.19, ft nr 269824721 dt 30.9.19, pv.realizim sherbimi dt 8.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 246,241 2019-10-15 2019-10-17 65910140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min.Drejtesise sherbim postar Shtator 19, kontrate 91/1 dt 5.1.18, permbl.faturave
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-10-15 2019-10-17 66610140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise mirembajtje e sistemit High availibility Shtator 2019, kontrate ne vazhdim dt.26.04.17, fature 42 dt 27.09.19 serial 44663490, PV dt.4.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,048 2019-10-15 2019-10-17 66010140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Poste sekrete Shtator 2019 ft nr 250/s seria 61410482
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,320 2019-10-15 2019-10-17 66510140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda venit.Autorizim 6279 dt.10.09.19; 6710 dt.01.10.19; Bordero dieta dt.10.10.2019, listpagese e bankes dt.10.10.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2019-10-15 2019-10-17 66810140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise Rikonce permisim mirmbajtje ALBIS Shtator 19, Kontr.vazhdim nr 7260/13 dt 09.2.17, Urdher Ministri nr 8607 dt 3.8.18, raport periodik 30.09.2019 ft 531 serial 90457210, pv dt 10.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2019-10-10 2019-10-16 65510140012019 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise Ndihme e menjehershme nga fondi vecante, UM nr 446 dt 30.09.2019, listepag dt 8.10.19, V.Xhullima
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2019-10-10 2019-10-16 64910140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero Shtator 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 472,199 2019-10-10 2019-10-16 65210140012019 Karburant dhe vaj Min Drejtesise Karburant per automjete, UP nr 349 dt 20.6.19, ft ofert 4853/2 dt 20.06.19, njoft fit 21.6.19, kontr.sherbimi nr 4853/4 dt 25.6.19, pv.marrjes dorezim dt 17.9.19, ft nr 49 serial 73994149, fh nr 210 dt 17.09.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 39,046 2019-10-10 2019-10-16 65110140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise Sherbim larje makine Korrik-Gusht 19, Kontrat ne vazhdim nr 1848 dt 26.2.19, ft nr 24 serial 74003924 pasqyra e larjes se automjeteve Korrik-Gusht
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave