Transaksion Thesari 2015-2017- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 1,856 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 1,213,385,223.00 1,856 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 115,500 2018-12-27 2018-12-28 41910730012018 Udhetim i brendshem 1073001 KQZ 2018 lik dieta bordero dt 26.12.2018 urdher nr 124 dt 17.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 82,376 2018-12-24 2018-12-26 41010730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) NDREGJONI Tirane 1,187,168 2018-12-24 2018-12-26 40310730012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 1073001 KQZ 2018 pagese 5% garanci rik magaz kontr 1068/11 dt 5.3.17, akt kolaud 1068/4 dt 19.5.17, pvmd 1531 dt 12.11.18 urdher penalitet 128 dt 18.12.18
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DH E M B E L I Tirane 123,200 2018-12-24 2018-12-26 41810730012018 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti 1073001 KQZ 2018 lik ft autob qera nr 25 dt 20.12.18, sr 58697126 u prok 33 dt 9.10.18, ftesa 10.9.18, rap 89097 dt 10.9.18
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 288,187 2018-12-24 2018-12-26 40910730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 98,649 2018-12-24 2018-12-26 40610730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 209,558 2018-12-24 2018-12-26 40710730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) UNION BANK SHA Tirane 33,805 2018-12-24 2018-12-26 41110730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) UNION BANK SHA Tirane 37,480 2018-12-24 2018-12-26 41510730012018 Shtese page per pune jashte orarit 1073001 KQZ 2018 shpenzim pagese ore jasht orarit liste pagese dt 21.12.18 urdher 130 dt 20.12.18 shk mir min fin 21200/1 dt 14.12.18
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 48,537 2018-12-24 2018-12-26 40810730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 13,118 2018-12-24 2018-12-26 40510730012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1073001 KQZ 2018 shpenzim paga me kontr liste pagese dt 21.12.18 urdher 131 dt 21.12.18, shk 1944/1 dt 1.11.2018 p/f 50/48
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,192 2018-12-21 2018-12-24 41410730012018 Shtese page per pune jashte orarit 1073001 KQZ 2018 pages bordero dt.21.12.2018,urdher nr.130 dt 20.12.2018 shkrese e ministr nr.21200/1 dt 14.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 532,748 2018-12-21 2018-12-24 41310730012018 Shtese page per pune jashte orarit 1073001 KQZ 2018 shpenzim pages jasht orarit bordero dt.21.12.2018 urdher nr.130 dt 20.12.2018 shkrese minist nr.21200/1 dt 14.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) TEOREN Tirane 15,660 2018-12-21 2018-12-24 41610730012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1073001 KQZ 2018 materiale urdher prok nr.49 dt.19.12.2018 fat nr.112306 seri 260771165 dt 19.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 77,805 2018-12-21 2018-12-24 41710730012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1073001 KQZ 2018 abonime kontra nr.61/1 dt 16.01.2018 fat nr.622 seri 61410634 dt 12.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,378,140 2018-12-21 2018-12-24 41210730012018 Shtese page per pune jashte orarit 1073001 KQZ 2018 shpenzim pagesa per pune jasht orarit ,urdher nr.130 dt.20.12.2018 bordero dt.21.12.2018,shkresa e ministrit nr.21200/1 dt.14.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 259,402 2018-12-20 2018-12-21 40210730012018 Te tjera transferta tek individet 1073001 KQZ 2018 pages bordero dt.19.12.2018 urdh nr.127 dt.19.12.2018 shkrese minis nr.20403/1 dt.11.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 518,804 2018-12-20 2018-12-21 40110730012018 Te tjera transferta tek individet 1073001 KQZ 2018 pages bordero dt.19.12.2018 urdh nr.127 dt.19.12.2018 shkrese minis nr.20403/1 dt.11.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ARBANA SH. A. Tirane 631,764 2018-12-20 2018-12-21 40010730012018 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1073001 KQZ 2018 pages sherbim urdher nr.125 dt.19.12.2018 vend gjyqesor nr.2151 dt.24.05.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,000 2018-12-19 2018-12-20 39710730012018 Sherbime telefonike 1073001 KQZ 2018 pages sherbim fat nr.261762830 dt.01.12.2018 kod abonen 1069032
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,220 2018-12-19 2018-12-20 39610730012018 Sherbime telefonike 1073001 KQZ 2018 pages sherbim fat nr261764895,261773098,261773544,261772103,261768096,261768304
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) TE ELECTRONICS Tirane 64,030 2018-12-19 2018-12-20 39910730012018 Sherbime te printimit dhe publikimit 1073001 KQZ 2018 pages sherbim fat nr.1317 seri 71100638 dt.17.12.2018 up nr.2 dt.16.01.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA MOTOR COMPANY Tirane 46,320 2018-12-19 2018-12-20 39810730012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1073001 KQZ 2018 pages sherbim fat nr.5475 seri 68948472 dt.06.12.2018 autoriz nr.1953/1 dt 03.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2018-12-18 2018-12-19 39110730012018 Udhetim i brendshem 1073001 KQZ 2018 shpenzim DIETA BORDERO DT.17.12.2018,urdh nr.121 dt 05.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,000 2018-12-18 2018-12-19 39210730012018 Udhetim i brendshem 1073001 KQZ 2018 shpenzim DIETA BORDERO DT.17.12.2018 URDH NR.121 DT.05.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 132,820 2018-12-18 2018-12-19 39310730012018 Elektricitet 1073001 KQZ 2018 shp energji elek nentor fat nr.303639765 dt.30.11.2018 kont 648239
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,798 2018-12-18 2018-12-19 39010730012018 Udhetim jashte shtetit 1073001 KQZ 2018 shpenzim DIETA BORDERO DT.17.12.2018 URDH NR.120 DT.04.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,130 2018-12-14 2018-12-17 38610730012018 Blerje dokumentacioni 1073001 KQZ 2018 shp fat nr.67 dt.05.12.2018 p.verbal emer dt.05.12.2018 fh nr.36 dt.05.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,378 2018-12-14 2018-12-17 38210730012018 Udhetim jashte shtetit 1073001 KQZ 2018 pagese dietash bordero dt.12.12.2018 urdh nr.112 dt.16.11.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2018-12-14 2018-12-17 37510730012018 Shpenzime per honorare 1073001 KQZ 2018 pagese honorare,bordero 12.12.2018 shkres nr.1607 dt.03.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 42,600 2018-12-14 2018-12-17 38810730012018 Udhetim jashte shtetit 1073001 KQZ 2018 shp bilet udhet jasht vendi, u.prok nr.46 dt.06.12.2018 ftes 06.12.2018,fat nr.495 dt.07.12.2018 seri 69856692
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 54,180 2018-12-14 2018-12-17 38310730012018 Udhetim jashte shtetit 1073001 KQZ 2018 pages bilet udhet,urdher prok nr.43 dt.03.12.2018,fat nr.309 dt.12.12.2018 seri 71132073
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,000 2018-12-14 2018-12-17 38410730012018 Sherbime telefonike 1073001 KQZ 2018 shp cel kodi abonent 21584977137 nr.fat 261767487 dt.01.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 6,000 2018-12-14 2018-12-17 38510730012018 Sherbime telefonike 1073001 KQZ 2018 shp cel kodi abonent 261767849 fat nr.261767849 dt 01.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) EUROGJICI - SECURITY Tirane 583,185 2018-12-14 2018-12-17 38710730012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1073001 KQZ 2018 pages bilet udhet,urdher prok nr.43 dt.03.12.2018,fat nr.309 dt.12.12.2018 seri 71132073
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,500 2018-12-14 2018-12-17 37610730012018 Shpenzime per honorare 1073001 KQZ 2018 pagese honorare,bordero 12.12.2018 shkres nr.1607 dt.03.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,050 2018-12-13 2018-12-14 37910730012018 Sherbimet bankare 1073001 KQZ 2018 likujdim bateri makine up nr 45 dt 04.12.2018 ft nr 60/70903860 dt 05.12.2018 fh nr 37 dt 05.12.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2018-12-13 2018-12-14 38010730012018 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1073001 KQZ 2018 likujdim mirmbajtje pompe uji pv emrgjent dt 19.11.2018 ft nr 10/003139 dt 19.11.2018
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 389,237 2018-12-13 2018-12-14 37710730012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1073001 KQZ 2018 shpenzim vendim gjyqi nr 184 dt 31.10.2017 per Dhimiter Ndini listpagese
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,244 2018-12-13 2018-12-14 37310730012018 Te tjera transferta tek individet 1073001 KQZ 2018 shpenzim vper dalje pension ur nr 122 dt 11.12.2018 listpagese dt 12.12.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave