Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Perfaqsite Diplomatike (3535) All All 1,752,370,786.00 146 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,928,963 2014-12-30 2014-12-31 17910150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER TRANSFERIMI DT. 29.12.2014 34640 EURO ME KURS 141.8 LEKE
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 814,214 2014-12-22 2014-12-23 17810150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER TRANSFERIMI DT. 18.12.2014 5.730 EURO ME KURS 141.8 LEKE
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,994,990 2014-12-19 2014-12-19 17510150022014 Sherbimet bankare PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 18.12.2014 per 35.000 $ me kurs 114 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,228,217 2014-12-19 2014-12-19 17610150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 18.12.2014 per 65.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,773,588 2014-12-16 2014-12-18 60410150022014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna PERF DIPLOMATIKE vendim gjyqi ne favor te Genti Bendo Vendim gjykate nr. 1959,dt.02.03.2012
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 41,494,394 2014-12-11 2014-12-12 17210150022014 Te tjera transferime korrente jashte shtetit PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 11.12.2014 per 292.473 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,419,918 2014-12-02 2014-12-03 17110150022014 Shpenzime te tjera personeli PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 10.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,519,508 2014-12-02 2014-12-03 16510150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 60.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,035,016 2014-12-02 2014-12-03 16910150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 120.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,036,016 2014-12-02 2014-12-03 16810150022014 Sherbimet bankare PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 120.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,777,762 2014-12-02 2014-12-03 16710150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 90.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,408,890 2014-12-02 2014-12-03 16410150022014 Sherbimet bankare PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 135000$ me kurs 114 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 40,000,000 2014-12-02 2014-12-03 17010150022014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni PERF DIPLOMATIKE transferim te ardhura konsullore tek Dega e Tatimeve akt rakordimi dt. 05.11.2014
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,616,098 2014-12-02 2014-12-03 16610150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 02.12.2014 per 110.000 euro me kurs 141.8 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,837,334 2014-11-26 2014-11-26 16210150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 25.11.2014 20 000 euro kurs 141.7 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,767,581 2014-11-26 2014-11-26 16010150022014 Te tjera transferime korrente jashte shtetit PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 25.11.2014 160.461 euro me kurs 141.7 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,509,433 2014-11-26 2014-11-26 15910150022014 Sherbimet bankare PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 25.11.2014 59.929 euro kurs 141.7 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,141,640 2014-11-26 2014-11-26 15810150022014 Sherbimet bankare PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 25.11.2014 10.000$ mre kurs 114 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,674,668 2014-11-26 2014-11-26 15710150022014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 25.11.2014 40.000 euro mre kurs 141.7 leke
  Perfaqsite Diplomatike (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,255,751 2014-11-26 2014-11-26 16310150022014 Sherbimet bankare PERF DIPLOMATIKE TRANSFERIM FONDI URDHER transferimi 25.11.2014 30.000 euro kurs 141.7 leke