Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) All All 138,470,286.00 212 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Korçe 16,500 2014-12-29 2014-12-30 2591010055 Sherbime te tjera DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE MIREMBAJTJE PROGRAMI ALFA LIK FAT NR.934 DT.23.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) AVE TEXTIL Korçe 1,027,392 2014-12-26 2014-12-29 4010100552014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit RIMBURSIM TVSH 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korçe 200 2014-12-23 2014-12-24 25810100552014 Shpenzime gjyqesore DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE SHPENZIME GJYQSORE PULLA PER GJYKATEN ADMINISTRATIVE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) PROMO PRINT Korçe 159,480 2014-12-22 2014-12-23 25610100552014 Blerje dokumentacioni DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE BLERJE DOKUMENTACION LIK FAT NR.205 DT.19.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLES KANALIZIME Korçe 26,990 2014-12-23 2014-12-23 25710100552014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE UJE KLIENTI NR.750807 FATURA NR.3299496 DT.04.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korçe 96,000 2014-12-22 2014-12-23 25510100552014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE PJESE KEMBIMI LIK FAT NR.918 DT.18.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 53,560 2014-12-19 2014-12-22 25410100552014 Udhetim i brendshem DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE DIETA SHERBIMI SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ARMAND BAZE & VJOLLCA BAZE Korçe 66,000 2014-12-16 2014-12-17 25210100552014 Sherbime te printimit dhe publikimit DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE NJOFTIM MEDIA LIK FAT NR.196;197 DT.15.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) UJESJELLSI Korçe 718 2014-12-16 2014-12-17 25110100552014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE UJE LIK FAT NR.3240052 DT.03.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ALBERT SEZAIRI Korçe 141,600 2014-12-12 2014-12-15 24410100552014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE MATERIALE ZYRE LIK FAT NR.1130 DT.02.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korçe 60,454 2014-12-12 2014-12-15 24110100552014 Sherbime telefonike DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE KLIENTI NR.310001771308;3100001763232;310001780842;310001873292; NENTOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 159,096 2014-12-12 2014-12-15 24210100552014 Posta dhe sherbimi korrier DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE SHERBIM POSTAR LIK FAT NR.1279 DT.30.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) NDERMARJA UJESJELLSIT Korçe 660 2014-12-12 2014-12-12 24510100552014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE UJE LIK FAT NR.5946 DT.30.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) SH.A. UJESJELLES-KANALIZIME Korçe 732 2014-12-12 2014-12-12 24310100552014 Uje DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE UJE LIK FAT NR.12 DT.01.12.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korçe 109,087 2014-12-12 2014-12-12 24010100552014 Elektricitet 1010055 ENERGJI KLIENTI NR.KR0A060008028936;KR1A010012004861;KR0C010010073239;KR0E090009108072; NENTOR 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) BOROVA SHPK Korçe 22,680 2014-12-03 2014-12-04 23610100552014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE MIREMBAJTJE PAJISJESH LIK FAT NR.112 DT.27.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 102,360 2014-12-03 2014-12-04 23410100552014 Udhetim i brendshem DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE DIETA SHERBIMI SIPAS BORDEROSE
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ALEKO VASILLAQ MICO Korçe 87,000 2014-12-03 2014-12-04 23510100552014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE MIREMBAJTJE PAJISJESH LIK FAT NR.26 DT.27.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) KOTTI Korçe 20,940 2014-12-03 2014-12-04 23710100552014 Blerje dokumentacioni DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE BLEJE DOKUMENTACION LIK FAT NR.279 DT.27.11.2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ZYRA E PERMBARIMIT - KORCE Korçe 10,000 2014-12-03 2014-12-03 23810100552014 Shtese page per funksionin DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE NDALESE PAGE PER DETYRIM ARIJANT DUSHKU SIPAS VENDIMIT 1644-10