Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Dega e Thesarit Permet (1128) All All 3,572,255.00 125 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Dega e Thesarit Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 19,016 2014-01-17 2014-01-20 0410100282014 Unspecified 1010028 THESARI FAT NR 605938048,NR 107618300 NR KONTGJ1F060113018053 DHJETOR 2013+KORRIK 2011
  Dega e Thesarit Permet (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 780 2014-01-17 2014-01-20 0710100282014 Unspecified THESARI FAT NR 635 DT28.12.2013
  Dega e Thesarit Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 7,101 2014-01-17 2014-01-20 0610100282014 Unspecified THESARI FAT NR 716867722 NR KLI 31000188816 DHJETOR 2013
  Dega e Thesarit Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 204 2014-01-17 2014-01-20 0510100282014 Unspecified THESARI FAT NR 461 DT 31.12.2013
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 148,428 2014-01-08 2014-01-08 0110100282014 Unspecified THESARI PERMET PAGA DHJETOR 2013