Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Dega e Thesarit Permet (1128) All All 3,572,255.00 125 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 258,480 2014-06-24 2014-06-25 5910100282014 Te tjera transferta tek individet THESARI PAGESE NE FAVOR TE ELIDA MISHO PER SHKAK TE LIRIMIT NGA DETYRA
  Dega e Thesarit Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 5,728 2014-06-24 2014-06-25 5810100282014 Elektricitet 1010028 THESARI FAT NR 611632110,NR KONTGJ1F060113018053 MAJ2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 7,313 2014-06-17 2014-06-17 5610100282014 Sherbime telefonike THESARI FAT NR 717867782 NR KLI 31000188816 MAJ 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 288 2014-06-16 2014-06-17 5510100282014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI FAT NR 06 DT 31.052014
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 37,800 2014-06-04 2014-06-05 5210100282014 Udhetim i brendshem THESARI DIETA MAJ 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 5,400 2014-06-02 2014-06-02 4910100282014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI PASTRIM ZYRA MAJ 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 600 2014-06-02 2014-06-02 5010100282014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI TATIM NE BURIM PASTRIM ZYRA MAJ 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 156,082 2014-06-02 2014-06-02 4810100282014 Paga baze THESARI PERMET PAGA MAJ 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 252 2014-06-02 2014-06-02 5110100282014 Uje THESARI FAT NR 268 DT 28.05.2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 9,120 2014-05-20 2014-05-21 4610100282014 Kancelari THESARI FAT NR 70 DT 13.05.2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) MARJETA MUKE Permet 9,599 2014-05-20 2014-05-21 4710100282014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim THESARI FAT NR 73 DT 14.05.2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) CEZ SHPERNDARJE Permet 7,324 2014-05-20 2014-05-20 4510100282014 Elektricitet 1010028 THESARI FAT NR 610473036,NR KONTGJ1F060113018053 PRILL 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) ALBTELEKOM SH.A. Permet 8,756 2014-05-14 2014-05-15 4410100282014 Sherbime telefonike THESARI FAT NR 717680890 NR KLI 31000188816 PRILL 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 1,092 2014-05-13 2014-05-13 4310100282014 Posta dhe sherbimi korrier THESARI FAT NR 123 DT 30.04.2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) NDERMARJA UJESJELLSIT PERMET Permet 384 2014-05-02 2014-05-02 3810100282014 Uje THESARI FAT NR 207 DT28.04.2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 5,400 2014-05-02 2014-05-02 3610100282014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI SHERBIME PER PASTRIM ZYRE PRILL 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) BANKA E TIRANES Permet 12,600 2014-05-02 2014-05-02 4010100282014 Udhetim i brendshem THESARI DIETA MUAJI PRILL 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 25,200 2014-05-02 2014-05-02 3910100282014 Udhetim i brendshem THESARI DIETA MUAJI PRILL 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 154,476 2014-05-02 2014-05-02 3510100282014 Shtese page per funksionin THESARI PERMET PAGA PRILL 2014
  Dega e Thesarit Permet (1128) DEGA TATIMEVE PERMET Permet 600 2014-05-02 2014-05-02 3710100282014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit THESARI TATIM NE BURIM PER SHERBIME PER PASTRIM ZYRE PRILL 2014