Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) All All 28,459,659.00 112 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane CEZ SHPERNDARJE Tirane 32,406 2014-03-11 2014-03-12 1510290432014 Unspecified 1029043 Gjykata Ad Apelit Tirane energji kont a210852 sr 608152011 dt 02.03.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,993 2014-03-11 2014-03-12 1310290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane telefon kodi 100022871 shkurt 2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane N E P T U N Tirane 9,980 2014-03-10 2014-03-11 710290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane NGROHES ELEKTRIK PV EMERGJEMCE 4 DT 11.02.14 FAT 12529919 DT 11.02.2014 FH 2 DT 11.02.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,129,333 2014-03-03 2014-03-04 1210290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane PAGA SHKURT 203 PLAN 14 FAKT 13
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,462 2014-02-18 2014-02-19 1110290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane telefon fat 716698160+716904797
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane CEZ SHPERNDARJE Tirane 34,691 2014-02-17 2014-02-17 810290432014 Unspecified 1029043 Gjykata Ad Apelit Tirane energji janar 2014 A 210852
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,000 2014-02-17 2014-02-17 510290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane posta fat 31.01.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,632 2014-02-17 2014-02-17 610290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane posta fat 31.01.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,134,728 2014-02-03 2014-02-03 410290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane paga janar nr 14;13 lp 3.02.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane Sektori i tatimeve te tjera Tirane 326,580 2014-01-17 2014-01-17 210290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane sig shoq dhjetor 13
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane Sektori i tatimeve te tjera Tirane 135,803 2014-01-17 2014-01-17 310290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane tatime dhjetor 13
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,075,336 2014-01-08 2014-01-08 110290432014 Unspecified Gjykata Ad Apelit Tirane paga dhjetor 13 nr 14;13