Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane (3535) All All 28,459,659.00 112 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ELDI QAFMOLLA Tirane 42,390 2014-07-22 2014-07-24 6410290432014 Kancelari Gjykata Ad Apelit Tirane Lik kancelari up 442 dt 25.06.2014 pv 26.06.2014 fat 15794552 dt 27.06.2014 fh 11 dt 27.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,308 2014-07-18 2014-07-21 6110290432014 Sherbime telefonike Gjykata Ad Apelit Tirane Lik telefon 042223588,66042.51151 fat 717913695
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane CEZ SHPERNDARJE Tirane 32,037 2014-07-18 2014-07-21 5810290432014 Elektricitet 1029043 Gjykata Ad Apelit Tirane Lik energji kontr A210852 fat 612837731
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane NAZERI 2000 Tirane 118,220 2014-07-18 2014-07-21 5910290432014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Gjykata Ad Apelit Tirane Serbim ruajtje objekti up 103 dt 24.02.2014 kontr vazhdim 347 dt 05.05.2014 fat 533 dt 30.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 6,020 2014-07-18 2014-07-21 6010290432014 Sherbime telefonike Gjykata Ad Apelit Tirane Lik telefon 0682090570 kod abon 110022871
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 531,894 2014-07-18 2014-07-21 6310290432014 Posta dhe sherbimi korrier Gjykata Ad Apelit Tirane Lik posta fat 3033 dt 26.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 156,660 2014-07-18 2014-07-21 6210290432014 Posta dhe sherbimi korrier Gjykata Ad Apelit Tirane Lik posta fat 108/s dt 25.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,558,599 2014-07-01 2014-07-02 5010290432014 Paga baze Gjykata Ad Apelit Tirane Paga Qershor 2014 listepegs plan 22 fakt 21
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 257,652 2014-06-23 2014-06-24 5410290432014 Posta dhe sherbimi korrier Gjykata Ad Apelit Tirane Lik posta fat 2667 dt 26.05.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane CEZ SHPERNDARJE Tirane 17,320 2014-06-17 2014-06-18 5010290432014 Elektricitet 1029043 Gjykata Ad Apelit Tirane Lik energji kontr A210852 fat 612031620 dt 13.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ISMAIL TOMORI Tirane 8,000 2014-06-17 2014-06-18 5210290432014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Gjykata Ad Apelit Tirane Riparim kondicioner pv emergj 14.06.2014 fat 6 dt 14.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane INFOSOFT SYSTEM Tirane 7,700 2014-06-17 2014-06-18 5110290432014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Gjykata Ad Apelit Tirane Bl switch pv 4 10.06.2014 fat 80767055 dt 10.06.2014 fh 10./1 10.06.2014 pv 10.06.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,140 2014-06-17 2014-06-18 5310290432014 Sherbime telefonike Gjykata Ad Apelit Tirane Lik telefon fat 717715607 dt 31.05.2014 nr tel 042223588,66042,51151
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane NAZERI 2000 Tirane 98,875 2014-06-11 2014-06-13 4610290432014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Gjykata Ad Apelit Tirane Sher ruajtje objekti up 103 dt 24.02.2014 kontr sherb 347 dt 05.05.2014 fat 431 dt 30.05.2014 njoft fit 12.05.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,536 2014-06-11 2014-06-12 4510290432014 Posta dhe sherbimi korrier Gjykata Ad Apelit Tirane Lik posta fat 88/s dt 26.05.2014
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 6,737 2014-06-11 2014-06-12 4710290432014 Sherbime telefonike Gjykata Ad Apelit Tirane Lik telefon kod abon 1,10022871 nr tel 0682090570
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,729 2014-06-06 2014-06-09 4410290432014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Gjykata Ad Apelit Tirane paga e prapambetur maj 2014 plan 22 fakt 1
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,568,533 2014-06-02 2014-06-02 4310290432014 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Gjykata Ad Apelit Tirane paga maj 2014 listepegs plan 22 fakt 21 urdher 146 dt 04.04.14 urdher 247 dt 30.05.14
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBTELEKOM SH.A. Tirane 12,492 2014-05-27 2014-05-28 4210290432014 Sherbime telefonike Gjuk admin e apleit telefon fat 30.04.2014 sr 717514055
  Gjykata Administrative e Apelit Tirane ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,863 2014-05-19 2014-05-20 3810290432014 Sherbime telefonike Gjykata Ad Apelit Tirane pag cel Prill'14