Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Komuna Xiber (0625) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Mat 183,912 2014-12-12 2014-12-15 19426550012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Xiber (2655001) Lik. Page muaji Nentor,Gj.Civile . List-Pagese Nr.Punonjs.1.
  Komuna Guri I Zi (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 1,145,724 2014-12-12 2014-12-15 17727600012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2760001 KOMUNA GUR I ZI page nentor 2014
  Komuna Gostime (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 41,634 2014-12-12 2014-12-12 28223830012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA KOMUNA GOSTIME MINUSHE MUCA 025437483
  Qendra Ekonomike Kultures (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 1,921,161 2014-12-12 2014-12-12 26621110042014 Shtese page per vjetersi ne pune D A K Fier 2111004 paga Nentor Klarita Qirushi
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 456,983 2014-12-12 2014-12-12 17921110082014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NENTOR 2014 PASTRIMI FIER
  Spitali Gjirokaster (1111) ALPHA BANK -- ALBANIA Gjirokaster 21,920 2014-12-11 2014-12-12 54510130182014 Shtese page per vjetersi ne pune 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER PUNONJES ME KONTR NENTOR 2014
  Komuna Golaj (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 36,115 2014-12-11 2014-12-12 29024600012014 Shtese page per vjetersi ne pune 1812 komuna golaj ,sa likujdojme paga nentor 2014
  Komuna Vreshtas (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korçe 40,481 2014-12-11 2014-12-12 24325010012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA VRESHTAS PAGA NENTOR SIPAS LISTPAGESES
  Komuna Voskop (1515) PRO CREDIT BANK Korçe 45,584 2014-12-11 2014-12-12 24125060012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2506001 KOMUNA VOSKOP PAGA NENTOR
  Drejtoria Arsimore Kukes (1818) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kukes 47,721 2014-12-12 2014-12-12 30310110182014 Shtese page per vjetersi ne pune 1011018 paga muaji nentor- 2014 DR.Arsimore Kukes
  Komuna Balldren I Ri (2020) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Lezhe 293,040 2014-12-11 2014-12-12 17125740012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGAT NENTOR 2014 KOMUNA BALLDRE
  Komuna Krutje (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 32,799 2014-12-11 2014-12-12 16926060012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOM.KRUTJE 2606001 SA XHIROJME PER LIK.PG.TE PUNONJ.TE GJ.CIV.SIPAS LISTPAGESAVE NENTOR 2014
  Komuna Dushk (0922) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Lushnje 118,936 2014-12-10 2014-12-12 23226140012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOM.DUSHK 2614001 SA XHIROJME PER LIK.PG.TE PUNONJ..SIPAS LISTPAGESAVE NENTOR 2014
  Komuna Kastrat (3323) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A M.Madhe 845,253 2014-12-12 2014-12-12 25426270012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Kastrat ( paga- nentor 2014) per.aut.B.Braoqaj ID I60114031B
  Komuna Komsi (0625) BANKA CREDINS Mat 352,776 2014-12-11 2014-12-12 24326450012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Komsi (2645001) Lik. Page muaji Nentor Aparati.Liste - Pagese Nr. I Punonjesve 10.
  Komuna Cerrave (1529) RAIFFEISEN BANK SH.A Pogradec 685,548 2014-12-11 2014-12-12 26427060012014 Shtese page per vjetersi ne pune LIK.PAGA K. ÇERAVE POGRADEC NENTOR 2014
  Komuna Brataj (3737) BANKA E TIRANES Vlore 55,494 2014-12-11 2014-12-12 12928370012014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA NENTOR K.BRATAJ 2837001
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Diber DREJTORIA TATIMEVE DIBER Diber 19,029 2014-12-10 2014-12-11 6510260642014 Shtese page per vjetersi ne pune DR R IND MPU LIK SIG SGENDET PUNE MARRESI
  Komuna Maminas (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 44,180 2014-12-11 2014-12-11 21123700012014 Shtese page per vjetersi ne pune 0707 KOMUNA MAMINAS 2370001 PAGA NENTOR 2014 BORDERO
  Komuna Grekan (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 45,363 2014-12-10 2014-12-11 16023850012014 Shtese page per vjetersi ne pune Paga Kom Grekan Sejgjene Bezati 025561824