Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  All All All 8,513,689,004.00 6,017 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Qendra Ekonomike Kultures (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 821,851 2014-12-05 2014-12-09 23621410132014 Shtese page per vjetersi ne pune dega ekonomike kultures paga 28punonjes
  Komuna Potom (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 376,250 2014-12-05 2014-12-09 188/27410012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2741001 PAGA List-pagese nentor/2014 Komuna Potom
  Komuna Potom (0232) RAIFFEISEN BANK SH.A Skrapar 33,492 2014-12-05 2014-12-09 18927410012014 Shtese page per vjetersi ne pune 2741001 PAGA List-pagese nentor/2014 Komuna Potom
  Spitali Vlore (3737) BANKA CREDINS Vlore 146,132 2014-12-09 2014-12-09 50610130242014 Shtese page per vjetersi ne pune 1013024 SPITALI PAGA NGA TE ARDHURAT
  Komuna Lumas (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 209,940 2014-12-04 2014-12-05 21423050012014 Shtese page per vjetersi ne pune komuna lumas berat pagat nentor 2014
  Komuna Fushe Bulqize (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 350,650 2014-12-04 2014-12-05 14123150012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA FUSHE BULQIZE (2315001) likujdim paga aparati Nentor 2014.
  Komuna Shupenze (0603) RAIFFEISEN BANK SH.A Bulqize 736,303 2014-12-04 2014-12-05 12823180012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA SHUPENZE (2318001) likujdim paga Nentor 2014.
  Komuna Proger (1505) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Devoll 470,054 2014-12-04 2014-12-05 27623380012014 Shtese page per vjetersi ne pune KOMUNA PROGER BORDERO PAGUAR PAGA MUAJI NENTOR 2014
  Qarku Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 2,670,082 2014-12-05 2014-12-05 18320460012014 Shtese page per vjetersi ne pune K.QARKUT 2046001 PAGA NETO nentor 2014
  Drejtoria Arsimore Diber (0606) BANKA KOMBETARE TREGTARE Diber 1,341,920 2014-12-05 2014-12-05 52910110062014 Shtese page per vjetersi ne pune D A R 1011006 paga neto muhurrnentor 2014
  Dega Rajonale e Inspektoriatit Shteteror te Mjedisit, Pyjeve dhe Ujerave Diber BANKA CREDINS Diber 432,755 2014-12-05 2014-12-05 6110260642014 Shtese page per vjetersi ne pune DR INSP M P U DIBER lik paga e shtesa nentor 2014
  Drejtoria Rajonale Tatimore Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 3,111,391 2014-12-04 2014-12-05 24410100472014 Shtese page per vjetersi ne pune TDO 0707 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE 1010047 LIK PAGE PER ARBEN BUZANI SIPAS BORDEROSE NR.LLOG.11086070
  Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 10,708,402 2014-12-04 2014-12-05 29621070132014 Shtese page per vjetersi ne pune 0707 ND/JA SHERBIMIT KOMUNAL PAGA NENTOR 2014
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 396,150 2014-12-05 2014-12-05 39810110082014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Nd-ja Ruget Rurale (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 2,915,327 2014-12-05 2014-12-05 14420480192014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA MIRM.RRUGE RURALE EDLIRA PRECA I359030368I
  Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 41,828,692 2014-12-05 2014-12-05 39210110082014 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA DREJT.ARSIMORE RAJONALE LEDIA SALIU BB8953245
  Bashkia Cerrik (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 463,084 2014-12-05 2014-12-05 46821100012014 Shtese page per vjetersi ne pune paga Suzana Lleshi BJ5500143 Bashkia Cerrik
  Komuna Fierze (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 363,838 2014-12-03 2014-12-05 15623890012014 Shtese page per vjetersi ne pune Komuna Fierz paga Bardhul Ismaili ,nr 0252815540
  Komuna Frakull (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 33,977 2014-12-05 2014-12-05 16024150012014 Shtese page per vjetersi ne pune K Frakull Fier 2415001 paga 1-30 Nentor Çlirime Hamataj
  Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 267,163 2014-12-05 2014-12-05 22810100492014 Shtese page per vjetersi ne pune Tatimet Fier 1010049 pagat nentor 2014