Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) All All 3,371,678.00 100 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) RAIFFEISEN BANK SH.A Kruje 32,721 2014-07-04 2014-07-04 6621230032014 Shtese page per funksionin KLUBI SPORTIV KASTRIOTI PAGAT 1-30 QERSHOR 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE ANA PAJA ME NR DOK J15510019D
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 231,372 2014-07-04 2014-07-04 6521230032014 Shtese page per funksionin KLUBI SPORTIV KASTRIOTI PAGAT 1-30 QERSHOR 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE ANA PAJA ME NR DOK J15510019D
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 226,168 2014-06-03 2014-06-04 6421230032014 Shtese page per funksionin KLUBI SPORTIV KASTRIOTI PAGAT 1-31 MAJ 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE ANA PAJA ME NR DOK J15510019D
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) SKENDERI G Kruje 17,760 2014-05-30 2014-06-02 6321230032014 Karburant dhe vaj KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR T864 DT 27.05.2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-05-19 2014-05-20 5921230032014 Uje 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 1402-000949-1-1
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 120 2014-05-19 2014-05-20 6121230032014 Uje 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 1402-003519-1-1
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-05-19 2014-05-20 PT5821230032014 Uje 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 1403-000949-1-1
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 1,612 2014-05-19 2014-05-20 5621230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 609846512ME NR KONTRATE M76469
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 5,140 2014-05-19 2014-05-20 5721230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR610472955ME NR KONTRATE M71614
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 15,778 2014-05-19 2014-05-20 6221230032014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 26 DT 19.05.2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 120 2014-05-19 2014-05-20 6021230032014 Uje 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 1403-003519-1-1
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 2,620 2014-05-19 2014-05-20 5521230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 60940138 ME NR KONTRATE M71614
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 4,038 2014-05-07 2014-05-08 5021230012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES 17 DT 05.05.2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kruje 235,168 2014-05-05 2014-05-05 4921230032014 Shtese page per funksionin KLUBI SPORTIV KASTRIOTI PAGAT 1-30 PRILL 2014 DOR LISTPAGESEN NE BANKE ANA PAJA ME NR DOK J15510019D
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 15,778 2014-05-02 2014-05-05 4821230032014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES 16 DT 28.04.2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) SKENDERI G Kruje 8,880 2014-04-29 2014-04-30 4721230012014 Karburant dhe vaj KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR T663
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) GENC SHULLAZI Kruje 9,000 2014-04-10 2014-04-11 3721230032014 Shpenzime te tjera transporti KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES NR 09 DT 08.04.2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 16,262 2014-04-08 2014-04-09 4021230032014 Elektricitet 2123003 sa lik fat nr 601305110 dt 20.09.2013 mm nr kont m76469 nga Klubi sportiv kruje
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 120 2014-04-08 2014-04-09 3321230032014 Uje sa lik fat nr 1403-003519-1-1-1-1 dt 28.03.2014 nga klubi sportit kruje
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-04-08 2014-04-09 3221230032014 Uje sa lik fat nr 1403-000949-1-1 dt 28.03.2014 nga klubi sportit kruje