Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) All All 3,371,678.00 100 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 15,778 2014-07-29 2014-07-29 8421230032014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 11
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 4,038 2014-07-29 2014-07-29 8521230032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 12
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 340 2014-07-29 2014-07-29 8321230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 613206135 DHE ME NR KONTRATE M71614
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 340 2014-07-29 2014-07-29 8221230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 613206152 ME NR KONTRATE M86072
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 39,900 2014-07-23 2014-07-23 8521230032014 Kontribute per sigurime shoqerore KLUBI SPORTIV KASTRIOTI SIG SHOQERORE MAJ 2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 33,131 2014-07-23 2014-07-23 8721230032014 Paga baze KLUBI SPORTIV KASTRIOTI SIG SHOQERORE MAJ 2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 4,522 2014-07-23 2014-07-23 8421230032014 Kontribute per sigurime shendetesore KLUBI SPORTIV KASTRIOTI SIG SHENDETSORE MAJ 2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 4,522 2014-07-23 2014-07-23 8621230032014 Paga baze KLUBI SPORTIV KASTRIOTI SIG SHENDETSORE MAJ 2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 1,150 2014-07-23 2014-07-23 8321230032014 Paga baze KLUBI SPORTIV KASTRIOTI TATIM PAGE MAJ 2014
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) SKENDERI G Kruje 17,760 2014-07-21 2014-07-21 8021230032014 Karburant dhe vaj KLUBI SPORTIV KASTRIOTI KRUJE LIK I FATURES ME NR T1119
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 120 2014-07-21 2014-07-21 8121230032014 Uje KLUBI SPORTIV KASTRIOTI KRUJE LIK I FATURES ME NR 1406-003519-1-1
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 15,778 2014-07-18 2014-07-21 7721230032014 Plehra kimike, furnitura veterinare, farera, fidane e te tjera produkte agrokulturore KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 33
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-07-21 2014-07-21 8221230032014 Uje KLUBI SPORTIV KASTRIOTI KRUJE LIK I FATURES ME NR 1406-000949-1-1
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 940 2014-07-18 2014-07-21 7921230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 612839082 ME NR KONTRATE M76469
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) ALBERT DOKU Kruje 4,038 2014-07-18 2014-07-21 7621230032014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 34
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 340 2014-07-18 2014-07-21 7821230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 612032507 ME NR KONTRATE M86072
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 1,948 2014-07-08 2014-07-09 6821230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 611631380 DT 01.06.2014 ME NR KONTRATE M76469
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 3,346 2014-07-08 2014-07-09 7021230032014 Uje sa lik fat nr 1405-000919-1-1 dt 31.05.2014 nga sporti kruje
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) CEZ SHPERNDARJE Kruje 5,644 2014-07-08 2014-07-09 6721230032014 Elektricitet 2123003 KLUBI SPORTIV KASTRIOTI LIK I FATURES ME NR 611631363 DT 01.06.2014 ME NR KONTRATE M71614
  Klubi Sportiv "Kastrioti" Kruje (0716) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Kruje 120 2014-07-08 2014-07-09 6921230032014 Uje sa lik fat nr 1405-003519-1-1 dt 31.05.2014 nga sporti kruje