Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder (3333) All All 12,695,008.00 117 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder BANKA E TIRANES Shkoder 455,164 2014-06-02 2014-06-02 4610290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder KASTRATI SHA Shkoder 455,520 2014-05-19 2014-05-20 4510290472014 Karburant dhe vaj GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT NR.12476484 . DT. 17.04.2014,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 14,290 2014-05-19 2014-05-20 4410290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT NR.717513868 . DT. 30.04.2014, KLIENTI 1100000009901
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 13,086 2014-05-14 2014-05-15 4010290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE NVD L37311191I41F01G
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 13,087 2014-05-14 2014-05-15 4110290472014 Kontribute per sigurime shendetesore GJYKATA ADMINISTRATIVE NVD L37311191I41F01G
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 58,607 2014-05-14 2014-05-15 3810290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE TATIM NVD L37311191I41F02E
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 71,037 2014-05-14 2014-05-15 3910290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE NVD L37311191I41F01G
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 47,328 2014-05-14 2014-05-15 4310290472014 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 11519028 DT. 30.04.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 101,359 2014-05-14 2014-05-15 4210290472014 Kontribute per sigurime shoqerore GJYKATA ADMINISTRATIVE NVD L37311191I41F01G
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 9,642 2014-05-09 2014-05-09 3710290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 118817470 DT. 01.05.2014 ABONENTI 544225
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 170,371 2014-05-02 2014-05-02 3510290472014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder BANKA E TIRANES Shkoder 456,683 2014-05-02 2014-05-02 3410290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder KUJTIM DRIZARI Shkoder 11,500 2014-04-24 2014-04-24 3610290472014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT NR.002559DT. 16.04.2014,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 13,977 2014-04-24 2014-04-24 3310290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT NR.717312026 . DT. 31.03.2014, KLIENTI 1100000009901
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder O F F I C E CENTER Shkoder 34,000 2014-04-24 2014-04-24 3510290472014 Kancelari GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT NR.13817570 . DT. 17.03.2014,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 30,480 2014-04-22 2014-04-22 3210290472014 Kancelari GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER 1344448 DT.18.03.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder VI-ES Shkoder 70,800 2014-04-22 2014-04-22 3110290472014 Pjese kembimi, goma dhe bateri GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT. 059051095, DT.14.04.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 10,000 2014-04-16 2014-04-17 2510290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 117937412 DT. 01.04.2014 ABONENTI 544225
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 85,115 2014-04-16 2014-04-17 3010290472014 Kontribute per sigurime shoqerore GJYKATA ADMINISTRATIVE NVD L37311191I40L01L
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder DEGA TATIM - TAKSA SHKODER Shkoder 60,750 2014-04-16 2014-04-17 2710290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE NVD L37311191I40L01L