Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder (3333) All All 12,695,008.00 117 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder CEZ SHPERNDARJE Shkoder 23,576 2014-08-13 2014-08-14 7110290472014 Elektricitet 1029047 GJYKATA ADMINISTRATIVE NR 613924611 DT 31.07.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 10,000 2014-08-13 2014-08-14 7710290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE NR 121165728 DT V31.07.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 60,060 2014-08-13 2014-08-14 7010290472014 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR. 11523973 DT31.07.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder BANKA E TIRANES Shkoder 468,270 2014-08-01 2014-08-01 6910290472014 Shtese page per vjetersi ne pune GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 169,253 2014-08-01 2014-08-01 6810290472014 Paga baze GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder JULJAN PODGORIÇANI Shkoder 41,567 2014-07-25 2014-07-29 6710290472014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 7104112 DT. 24.07.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder JULJAN PODGORIÇANI Shkoder 24,000 2014-07-16 2014-07-17 6410290472014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT. 7104108 DT. 08.07.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 8,654 2014-07-15 2014-07-15 6610290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR.118879285 DTY. 01.07.2014 ABONENTI 544225
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 4,009 2014-07-15 2014-07-15 6510290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR.717913868 DT.30.06.2014 KLIENTI 1100000009901
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 11,592 2014-07-11 2014-07-11 5810290472014 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR.11518444 DT. 30.06.2014,
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder CEZ SHPERNDARJE Shkoder 26,150 2014-07-11 2014-07-11 6410290472014 Elektricitet 1029047 GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT MUAJI QERSHOR 2014 KONTRATA A30106
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder BANKA E TIRANES Shkoder 456,810 2014-07-01 2014-07-01 5710290472014 Shtese page per funksionin GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 169,253 2014-07-01 2014-07-01 5610290472014 Shtese page per funksionin GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder KARMELINA KOLA Shkoder 204,000 2014-06-24 2014-06-25 5510290472014 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT 7108303 DT 29.05.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 66,552 2014-06-18 2014-06-19 4910290472014 Posta dhe sherbimi korrier GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR.11518499 DT. 31.05.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBTELEKOM SH.A. Shkoder 4,000 2014-06-18 2014-06-19 5510290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR.717714784 DT. 31.05.2014 KLIENTI 11000000009901
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Shkoder 10,000 2014-06-18 2014-06-19 5610290472014 Sherbime telefonike GJYKATA ADMINISTRATIVE FAT NR.118848519 DTY. 01.06.2014 ABONENTI 544225
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 42,900 2014-06-11 2014-06-12 4710290472014 Kancelari GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT. 13444437 DT. 16.05.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder ENDRIT ULIGAJ Shkoder 44,760 2014-06-10 2014-06-11 4810290472014 Kancelari GJYKATA ADMINISTRATIVE SHKODER FAT. 15468557 DT. 04.06.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Shkoder RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 169,253 2014-06-02 2014-06-02 4510290472014 Shtese page per funksionin GJYKATA ADMINISTRATIVE PAGA