Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) All All 231,932,117.00 310 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,600 2014-11-18 2014-11-18 29510170872014 Paga baze REP 6002 qera hoteli,urdher MM 565 dt 8.4.2010 fat nr 133 dt 4.11.2014,seri 14241088
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Tirane 658 2014-11-18 2014-11-18 29610170872014 Uje 602-REP 6002uje,kontrate 000759,fat 1410-000759-1-1 dt 3.11.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ERCON Tirane 49,990 2014-11-18 2014-11-18 29710170872014 Udhetim jashte shtetit REP 6002 shpenz.udhetim jashte shtetit up 27/1 dt 17.10.14 ft.oferte 20.10.14 nj.fituesi 20.10.14 ft 83 dt 21.10.14 seri 09936885
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,564 2014-11-14 2014-11-17 29810170872014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-REP 602 shpenzime miremb.sistemi informacioni 320eu*142.7lek NATO BICES 310-1102720-13 with ing, natohq branch, brussels be08310110272013bic : BBRUBEBB,urdher MM 919 dt 24.6.2009 referenca BGX-FMO-INV-2014-0368-NU-REL dt 22.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,514,101 2014-11-13 2014-11-13 29210170872014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-REP 602 shpenzime miremb.sistemi informacioni 53200eu*141lek NATO BICES 310-1102720-13 with ing, natohq branch, brussels be08310110272013bic : BBRUBEBB,urdher MM 919 dt 24.6.2009 referenca BGX-FMO-INV-2014-0368-NU-REL dt 22.11.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 179,524 2014-11-10 2014-11-11 28710170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont k.klient tr3m050027435600 ft 616743826 dt 12.10.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) GULLIVER O.K Tirane 133,760 2014-11-06 2014-11-10 28910170872014 Udhetim jashte shtetit 602-REP 6002 bileta,pv emergjence dt 30.10.14shkresa kryeministria 23.10.14 ft 315 s15573443 dt 30.10.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 13,707 2014-11-06 2014-11-07 28210170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont k.klient du0m070076076483 ft 616741581 dt 12.10.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) AR & LO Tirane 96,466 2014-11-06 2014-11-07 28110170872014 Udhetim jashte shtetit 602-REP 6002 bileta,up nr 26/1 dt 17.10.2014,ftese per oferte dt 19.10.2014,formulari 6 dt 29.10.14 fat nr 4052 d t29.10.2014,seri 17154252
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) SAIMIR BILALI Tirane 144,000 2014-11-06 2014-11-07 27910170872014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602-REP 6002 material ngrohje up 23/1 dt 11.9.14 ft.oferte 16,17.9.14 formul.6 dt 3.10.14 ft 10 dt 6.10.14 seri 7115711
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,422,500 2014-11-07 2014-11-07 29110170872014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-REP 6002 shpenzime udhetimi jashte vendit urdher DP 8 dt 6.11.14 ( 10000eu * 142.2lek)
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 86,116 2014-11-06 2014-11-07 28310170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont k.klient kr0b060403047733 ft 616746166 dt 12.10.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,707 2014-11-06 2014-11-07 28810170872014 Libra dhe publikime profesionale 602-REP 6002 shpenzime shtypi,fat nr 366,412,413 dt 1.10.14, 3.11.14,seri 12593966,12596712,12596713
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 267,651 2014-11-06 2014-11-07 27810170872014 Paga baze 602-REP 6002 telefon,ndalese nga paga per shtator 2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 24,071 2014-11-06 2014-11-07 28510170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont k.klient ku0k170119137692 ft 616335467 dt 1.10.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 121,060 2014-11-06 2014-11-07 28610170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont k.klient tr3s040013427473 ft 616744402 dt 12.10.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,891 2014-11-06 2014-11-07 29010170872014 Paga baze 600-REP 6002 page baze urdher 1743/1 dt 8.10.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 72,612 2014-11-06 2014-11-07 28010170872014 Udhetim jashte shtetit 602-REP 6002 bileta avioni up 25/1 dt 17.10.14 ft oferte 19.10.14 ft 75 seri 5394075 dt 20.10.14 formulari 6 dt 20.10.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 8,332 2014-11-06 2014-11-07 28410170872014 Elektricitet 1017087 602-REP 6002 energj kont k.klient sh2a020085024940 ft 616333743 dt 1.10.14,
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,513,876 2014-11-03 2014-11-04 27410170872014 Shtese page per gradat ushtarake 600-REP 6002 paga list pages tetor 2014 listpagese bashkengjitur