Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) All All 231,932,117.00 310 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 453,536 2014-06-19 2014-06-20 15610170872014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 602-REP 6002 up 11 dt 5.3.14 kontrate 78/1 dt 2.6.14 nj.fituesi dt 5.5.14 autoriz.lidhje kontrate 11/4 dt 12.5.14 pv 9.6.14 ft 119793114 dt 9.6.14 fh 3 dt 9.6.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 39,871 2014-06-20 2014-06-20 16310170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,kodi 310001693817,fat 71753549 dt 31.5.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) JUS Tirane 975,438 2014-06-19 2014-06-20 15910170872014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna REP 6002 vendim gjygji nr 9127 dt 1/12/2010 (DRINI MEMA) shkresa min.fin 8123/32 dt 9.6.14
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 3,653 2014-06-20 2014-06-20 16410170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,kodi C1005989,fat dt 01.06.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,206,222 2014-06-16 2014-06-16 15510170872014 Sherbimet bankare 602-REP 6002 15527 euro me 141.6,BICES U.M.M nr 919 dt 24.06.2009,BGX-FMO-INV-2014-0142-NU dt 14.5.14 pjesa 2(nato bices 310-1102720-13 with ing,nato hq branch brussels be 08310110272013 bic:bbrubebb
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALBATLAS Tirane 186,020 2014-06-09 2014-06-10 13910170872014 Udhetim jashte shtetit 602-REP 6002 bileta per jashte shtetitU.M.M. NR 228 dt 10.03.2014 , UD.P. nr 533/3 dt 08.05.2014, fat nr 89 dt 13.03.2014, seri 6778891, 1310 euro me kurs 142.0
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 18,600 2014-06-09 2014-06-10 14310170872014 Paga baze 602-REP 6002 qera hoteli,fat nr 69 dt 20.05.2014,seri 4241024
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ENXHI TAIPI(L41601040A) Tirane 53,200 2014-06-09 2014-06-10 15410170872014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-REP 6002 materiale kazemimi ,U.P. nr 12/2 dt 25.04.2014 f.of,dt 30.04.2014 p.verb. dt 09.05.2014 fat nr 6, seri 7288306 dt 09.05.2014f.h. nr 9 dt 09.05.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 958 2014-06-09 2014-06-10 14110170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,fat Prill 2014,kodi 2685684
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 30,210 2014-06-09 2014-06-10 15210170872014 Shpenzime te tjera transporti 602-REP 6002 ligji nr 8378 d t22.07.1998,9975 d t28.07.2008,fat nr 524 dt15.05.2014,seri 12982144
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) GARDEN BEER Tirane 30,000 2014-06-09 2014-06-10 14810170872014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-REP 6002 pritje percjellje U.P. nr 10/2 dt 28.04.2014, f.of. 02.05.2014 fat 32/9 seri 11173200 dt 27.05.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 115,388 2014-06-09 2014-06-10 15110170872014 Shpenzime te tjera transporti 602-REP 6002 shpenzime transporti,taksa vjetore,ligji nr 8378 dt 22.07.1998,9975 d t28.07.2008,fat nr1-18 d t16.05.2014,seri 11215980-112187257
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) AR & LO Tirane 132,000 2014-06-09 2014-06-10 15310170872014 Udhetim jashte shtetit 602-REP 6002 bileta per jashte shtetit U.P. nr 18/1 dt 06.05.2014 V.K.M. nr 870 dt 14.12.2011 f.oferte dt 07.05.2014, fat nr 3436 seri 15279237 dt 16.05.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,208 2014-06-09 2014-06-10 14010170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,kodi C1005986,fat Prill 2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 307,822 2014-06-09 2014-06-10 13810170872014 Paga baze 600-602-REP 6002 telefon,fat Prill 2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) EAGLE MOBILE Tirane 146 2014-06-09 2014-06-10 14210170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,fat Prill 2014,kodi 2685262
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 110,187 2014-06-09 2014-06-10 13010170872014 Udhetim jashte shtetit 602-REP 6002 bileta perjashte, U.P. nr 08,08/1, dt 01,09,.04.2014,UMM nr 410 dt 10.04.2014, f.of. dt 07.07.2014, p.verb. dt 11.04.2014 fat nr 151. seri 6976751 dt 14.04.201499, 770 EURO me 143.1
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) A & A Tirane 48,000 2014-06-09 2014-06-10 14910170872014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-REP 6002 materiale kazemimi ,U.P. nr 11/2 dt 30.04.2014 p.verb. dt 07.05.2014 fat nr 20. seri 04222789 dt 26.05.2014 f.h.nr 11 dt 26.05.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) NDERMARRJA UJESJELLES KANALIZIME Tirane 1,732 2014-06-09 2014-06-10 14510170872014 Uje 602-REP 6002uje,kontrate 000759,fat dt 17.04.2014
  Reparti Ushtarak Nr.6001 Tirane (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,845 2014-06-09 2014-06-10 13710170872014 Sherbime telefonike 602-REP 6002 telefon,kodi 310001693817,fat dt 30.04.2014