Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 34,200 2018-12-24 2018-12-27 83110110012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR, heqje mbeturina ( Tremujori katert ) U.Prok ne vazhdim nr 3 dt 01/03/2018, fat nr 520 dt 17/12/2018 seri 67386154
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 755,165 2018-12-24 2018-12-26 82710110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 577 dt 14/09/2018, Urdh. nr 295 dt 29/05/2018 Bordero dt14/12/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 486,095 2018-12-24 2018-12-26 82510110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 577 dt 14/09/2018, Urdh. nr 295 dt 29/05/2018 Bordero dt14/12/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,604 2018-12-24 2018-12-26 83010110012018 Udhetim jashte shtetit MASR transferte euro 270,45 kursi 126,1(EUN Partnership) e-Twinning konference 2018, Urdh nr 764 dt 16/11/2018,Invoic nr Project N 1 - EC.ETW 2018 dt 29/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 116,323 2018-12-24 2018-12-26 83210110012018 Shpenzime per honorare MASR honorare projekti e-twinning Shtator- Nentor 2018, Mareveshja nr 2047-0208/001-001 me komis Europian,Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018,Raport pune dt 03/10/2018,02/11/2018,04/12/2018 bordero dt 19/12/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 374,122 2018-12-24 2018-12-26 82910110012018 Sherbimet bankare MASR transferte Euro 2912,15 kursi 126,1(Globalia Corporate Travel,SLU) akomodim dhe seminar projekti e-twinning, Urdh nr 729 prot 11432 dt 01/11/2018, invoic ZF8002427 dt 11/12/2018 Referenca U611000049 e/Twinning Baleares Spanje
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-12-24 2018-12-26 83710110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/Nentor 2018, ,Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 4019 dt 27/11/2018 seri 69083405
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,204,881 2018-12-24 2018-12-26 83810110012018 Bursa MASR burse ekselence( Orjola Shahaj) GBP 23000 kursi 139,16, Urdh nr 610 dt 27/09/2018,Aktmareveshja ne vazhdim nr 9958/3 dt 10/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 403,405 2018-12-24 2018-12-26 82710110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 577 dt 14/09/2018, Urdh. nr 295 dt 29/05/2018 Bordero dt14/12/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,588 2018-12-24 2018-12-26 83610110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,Abonimet e shtypit Tremuj katert 2018, Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 64 dt 10/01/2018,MASR, nr 537/1 dt 22/01/2018 Fat nr 632 dt 17/12/2018 seri 61410644
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PROSOUND Tirane 942,000 2018-12-24 2018-12-26 81310110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR sherbim konference (Foni),Prezantimi i buxhetit 2019,Urdh Prok nr 38 dt 19/11/2018,Ftese per oferte dt 21/11/2018,P.Verbal realiz.te proced.dt 22/11/2018,Fat nr 1138 dt 21/11/2018 seri 66866738,Urdh Ministr nr.768 dt 21/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,915 2018-12-24 2018-12-26 82110110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Nentor 2018, Kodi nklientit 219784565393, Koli Bele, Fat nr 261770189 dt 01/12/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 403,679 2018-12-24 2018-12-26 82610110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 577 dt 14/09/2018, Urdh. nr 295 dt 29/05/2018 Bordero dt14/12/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PROSOUND Tirane 118,200 2018-12-19 2018-12-21 82810110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR sherbim Konference ( Foni), Urdh nr 736,Protk.11485 dt 02/11/2018 (Matura e Gjimnazit te reformuar).Urdh.Prok nr 36 dt 02/11/2018,P.Verbal mbo zhvill e proced dt 05/11/2018,Fat nr 1079 dt 05/11/2018 seri 66866679
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 64,656 2018-12-19 2018-12-21 81010110012018 Shpenzime gjyqesore MASR sherbim permbarimor (Kredit Erjona Kaceli.Vendimi i Apelit Nr 3258 dt 16/06/2014), Likujd fat nr 163 dt 26/10/2018 seri 56474661
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 36,000 2018-12-19 2018-12-21 81110110012018 Shpenzime gjyqesore MASR sherbim permbarimor (Kredit Ederina Hysi.Vendimi i Apelit Nr 1712 dt 07/07/2015), Likujd fat nr39 dt 07/11/2018 seri 51936063
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 405,875 2018-12-19 2018-12-21 81610110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,U.Prok (Sistemi dinamik i blerje se biletave) nr 26 dt 30/11/2018,Ftese per oferte dt 03/12/2018,P.Verb zhvill proced dt 03/12/2018,Fat nr 486 dt 03/12/2018 seri 69856682,Urdh nr 772 dt 22/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 3,055,403 2018-12-19 2018-12-21 81410110012018 Libra dhe publikime profesionale MASR,blerje tekste per femijet e diaspores,U.Prok nr 8 dt 22/08/2018,Formul njoftim fitusi nr 8754/3 dt 10/10/2018,Kontrata nr 11189 dt 25/10/2018,Akti i marjes dorezim dt 02/11/2018,Fat nr 594 dt 02/11/2018 seri 70488516,Fl hyrja nr 45 dt
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERMIR GODAJ Tirane 21,293 2018-12-19 2018-12-21 80910110012018 Shpenzime gjyqesore MASR sherbim permbarimor (Kredit Sokol Milo.Vendimi i Apelit Nr 2751 dt 17/12/2015), Likujd fat nr 612 dt 25/10/2018 seri 66344164
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 76,300 2018-12-19 2018-12-21 81510110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,U.Prok (Sistemi dinamik i blerje se biletave) nr.17 dt 08/11/2018,Ftese per oferte dt 08/11/2018,P.Verb zhvill proced dt 09/11/2018,Fat nr 3187 dt 09/11/2018,seri67689487 ,Urdh nr 764 dt 16/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 93,495 2018-12-19 2018-12-21 80810110012018 Shpenzime gjyqesore MASR sherbim permbarimor (Kredit Andon Andoni.Vendimi i Apelit Nr 1974 dt 11/05/2017), Likujd fat nr 165 dt 01/11/2018 seri 45810465
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 36,000 2018-12-19 2018-12-21 81210110012018 Shpenzime gjyqesore MASR sherbim permbarimor (Kredit Arjana Kolo.Vendimi i Apelit Nr 440 dt 05/03/2015), Likujd fat nr 653 dt 03/12/2018 seri 60064304
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2018-12-19 2018-12-20 82310110012018 Uje MASR, furnizim me uje M/ Nentor 2018, Likujdim fat nr 1811-159767-1-1 dt 30/11/2018,Kodi klientit 159767-1-1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,979 2018-12-19 2018-12-20 82810110012018 Paga baze MASR, Pagese M/ Nentor shpenz telefoni Celular, Kodi klientit 450001768334 (Mirela Arifi),Fat nr 21213403 dt 01/12/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LIZARD Tirane 117,394 2018-12-19 2018-12-20 81710110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR sherbim konference (Matura e Gjimnazit te reformuar) Urdh min nr 736 dt 02/11/2018,Urdh.Prok nr 37 dt 02/11/2018,P.verbal mbi zhvill e proced dt 05/11/2018,Fat nr 533 dt 05/11/2018 seri 66353536
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 58,600 2018-12-19 2018-12-20 82410110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,sherbim postar M/Nentor 2018 Fat 4971 dt 26/11/2018,seri 61417371 dhe fat nr 5316 dt 26/11/2018 seri 61419716
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 528,292 2018-12-19 2018-12-20 81910110012018 Elektricitet 1011001 1011001,MASR,energji elektrike M/Nentor 2018, Kodi klientit TRC110110045053, Nr kontrates C45053,Likujd fature nr 303630301 dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-12-19 2018-12-20 82210110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Nentor 2018, Kodi nklientit 26902028296,Lindita Nikolla, Fat nr 261773799 dt 01/12/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,659 2018-12-19 2018-12-20 82010110012018 Sherbime telefonike MASR, shpenzime telefoni fiks M/ Nentor 2018 Kodi klient 310001697515 fat nr 726653559 dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 26,000 2018-12-12 2018-12-17 79410110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh prok nr 15 dt 08/11/2018(sistemi dinamik i transportit ajror nderk),Ftese per oferte dt 08/11/2018,P.Verb i zhvil te proced dt 08/11/2018,Fat nr 7002 dt 08/11/2018 seri 68694202,Urdh nr 746 dt 08/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 15,000 2018-12-12 2018-12-17 80510110012018 Sherbime te tjera MASR kurore me lule te fresketa, P.Verbal emergj dt 15/10/2018,P.Verbal (formulari 4) dt 15/10/2018,Fat nr 44 dt 15/10/2018 seri 12364045
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 87,192 2018-12-12 2018-12-17 79610110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh prok nr 18 dt 08/11/2018(sistemi dinamik i transportit ajror nderk),Ftese per oferte dt 08/11/2018,P.Verb i zhvil te proced dt 09/11/2018,Fat nr 208 dt 12/11/2018 seri 63902271,Urdh nr 742 dt 07/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MITAT LIKA Tirane 57,600 2018-12-12 2018-12-17 79210110012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MASR,sherbim riparim kondic automjeti TR 0144 Z, P.Verbal emergjence dt 25/10/2018,P.Verbal(formulari 4) dt 26/10/2018,Fat nr 490 dt 25/10/2018 seri 68598751
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALKED KOPAÇI Tirane 335,880 2018-12-12 2018-12-17 80610110012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri MASR blerje goma dhe bateri ,Urdh Prok nr 35 dt 02/11/2018,Ftese per oferte dt 08/11/2018,P.Verbal mbi zhvil e proced dt 13/11/2018,Fat nr 665 dt 13/11/2018 seri 68863595,fl hyrja nr 50 dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 109,875 2018-12-12 2018-12-17 79910110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh prok nr 25 dt 27/11/2018(sistemi dinamik i transportit ajror nderk),Ftese per oferte dt 27/11/2018,P.Verb i zhvil te proced dt 27/11/2018,Fat nr 477 dt 27/11/2018 seri 69856673,Urdh nr 784 dt 26/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 156,240 2018-12-12 2018-12-17 79510110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh prok nr 16 dt 07/11/2018(sistemi dinamik i transportit ajror nderk),Ftese per oferte dt 08/11/2018,P.Verb i zhvil te proced dt 08/11/2018,Fat nr 207 dt 09/11/2018 seri 63902270,Urdh nr 718 dt 26/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 146,340 2018-12-12 2018-12-17 79310110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR aktivitet "Ekselentet ne mesuesi ",(qera salle, Hotel Tirana International ,salla Akernia)) Urdh nr 692 protk 10829 dt 17/10/2018,Fat nr 9618 dt 22/10/2018 seri 69659618
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 25,000 2018-12-12 2018-12-17 80410110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR aktivitet "Ekselentet ne mesuesi ",(Aredim salle, Hotel Tirana International ,salla Akernia)) Urdh nr 692 protk 10829 dt 17/10/2018,Fat nr 001 dt 22/10/2018 seri 12364051
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 83,000 2018-12-12 2018-12-17 79710110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh prok nr 20 dt 22/11/2018(sistemi dinamik i transportit ajror nderk),Ftese per oferte dt 23/11/2018,P.Verb i zhvil te proced dt 23/11/2018,Fat nr 472 dt 23/11/2018 seri 69856668,Urdh nr 770 dt 21/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 81,250 2018-12-12 2018-12-17 79810110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh prok nr 21 dt 23/11/2018(sistemi dinamik i transportit ajror nderk),Ftese per oferte dt 23/11/2018,P.Verb i zhvil te proced dt 23/11/2018,Fat nr 473 dt 23/11/2018 seri 69856669,Urdh nr 775 dt 22/11/2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave