Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,506,448 2018-11-12 2018-11-14 61710110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Shtator 2018,Aut nr prot.10509/1 dt 07/11/2018,Shkresa percjell nr 695 dt 10.10.2018 (Situac shpenziomesh M/Shtator 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,501,784 2018-11-07 2018-11-08 60810110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare eksperte hapje progr. ne Instit.Arsim Larte,(Univers Europ,Universt.Marin Barleti) VKM nr 418 dt 10/05/2017,Urdh Nr 390,476,477,425411534,631,634,662 Korrik-Tetor 2018,Bordero dt 05/11/2018,Tatim i mbajtur burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 199,684 2018-11-07 2018-11-08 61210110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare eksperte hapje progr. ne Instit.Arsim Larte,(Univers Europ,Universt.Marin Barleti) VKM nr 418 dt 10/05/2017,Urdh Nr 390,476,477,425411534,631,634,662 Korrik-Tetor 2018,Bordero dt 05/11/2018,Tatim i mbajtur burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 846,302 2018-11-07 2018-11-08 60910110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare eksperte hapje progr. ne Instit.Arsim Larte,(Univers Europ,Universt.Marin Barleti) VKM nr 418 dt 10/05/2017,Urdh Nr 390,476,477,425411534,631,634,662 Korrik-Tetor 2018,Bordero dt 05/11/2018,Tatim i mbajtur burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 383,183 2018-11-07 2018-11-08 61610110012018 Sherbimet bankare MASR terhequr Euro 3000 per dieta jashte vendit,Urdh Nr 749,721 dt 26/10/2018 dhe 733 dt 01/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 208,255 2018-11-07 2018-11-08 61510110012018 Udhetim jashte shtetit MASR transferte Euro 1612,5( In Time-Travel&Event GmbH&Co KG) Akomodim pjesmarje ne seminar,Urdh nr 480 dt 27/07/2018,Invoicnr PL-00001/152 dt 25/10/2018,Referenc e-Twinnig Conference Warsaw 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 91,129 2018-11-07 2018-11-08 61110110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare eksperte hapje progr. ne Instit.Arsim Larte,(Univers Europ,Universt.Marin Barleti) VKM nr 418 dt 10/05/2017,Urdh Nr 390,476,477,425411534,631,634,662 Korrik-Tetor 2018,Bordero dt 05/11/2018,Tatim i mbajtur burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,015,688 2018-11-07 2018-11-08 61010110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare eksperte hapje progr. ne Instit.Arsim Larte,(Univers Europ,Universt.Marin Barleti) VKM nr 418 dt 10/05/2017,Urdh Nr 390,476,477,425411534,631,634,662 Korrik-Tetor 2018,Bordero dt 05/11/2018,Tatim i mbajtur burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,368,178 2018-11-01 2018-11-02 60010110012018 Sherbime telefonike MASR,Punonjes pagat M/ Tetor 2018,Nr i planif/134,Nr faktik/ 57, Bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 548,456 2018-11-01 2018-11-02 60210110012018 Sherbime telefonike MASR,Punonjes pagat M/ Tetor 2018,Nr i planif/134,Nr faktik/ 7, Bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,174,677 2018-11-01 2018-11-02 60310110012018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta MASR,Punonjes pagat M/ Tetor 2018,Nr i planif/134,Nr faktik/ 31, Bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 62,755 2018-11-01 2018-11-02 60610110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate M/ Gusht 2018 ,Nr planif 27, nr faktik 17 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 50,858 2018-11-01 2018-11-02 60410110012018 Paga baze MASR,Punonjes pagat M/ Tetor 2018,Nr i planif/134,Nr faktik/ 1, Bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,481,943 2018-11-01 2018-11-02 60110110012018 Paga baze MASR,Punonjes pagat M/ Tetor 2018,Nr i planif/134,Nr faktik/ 19, Bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 211,476 2018-11-01 2018-11-02 60710110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate M/ Gusht 2018 ,Nr planif 27, nr faktik 17 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 575,579 2018-11-01 2018-11-02 60510110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate M/ Gusht 2018 ,Nr planif 27, nr faktik 17 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, bordero dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ELVIRA PRENÇE Tirane 40,000 2018-10-29 2018-10-30 59710110012018 Sherbime te tjera MASR, sherbim aredim salle konference,(Aktiviteti ,Portali Mesues per Shqiperine),Urdh nr 563/1 protk. 9391/1 dt 12/09/2018,Fat nr 43 dt 14/09/2018 seri 12364044
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 10,183,205 2018-10-29 2018-10-30 59810110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR,Blerje paisje didak Arsi.Parashk. U.prok nr 4 dt 16/05/18,Formul njoft.fitusi nr 7588 dt 13/07/18,Kontr.nr 8669 dt 16/08/18,Fat nr 388,388/1,388/2,388/3 dt 05/10/18 seri 35595832/833/834/835, Fl hy.nr 9 dt 05/10/18(DAR Qark Tirane)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 12,316,795 2018-10-29 2018-10-30 59910110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR,Blerje paisje didak Arsi.Parashk. U.prok nr 4 dt 16/05/18,Formul njoft.fitusi nr 7588 dt 13/07/18,Kontr.nr 8669 dt 16/08/18,Fat nr 387,387/1,387/2,387/3 dt 28/09/18,seri 35595836/837/838/839, Fl hy.nr 8 dt 28/09/18(DAR Tirane)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MASGLASS Tirane 30,000 2018-10-26 2018-10-30 58910110012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MASR sherbim xham automjeti TR AA173PM, P.Verbal emergjence dt 21/09/2018,P.Verbal formulari 4 dt 21/09/2018,Fat nr 391 dt 21/09/2018 seri 64564391
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 165,100 2018-10-29 2018-10-30 59610110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,U.Prok (Sistemi dinamik i blerje se biletave) nr7 dt 01/10/2018,Ftese per oferte dt 01/10/2018,P.Verb zhvill proced dt 01/10/2018,Fat nr 398 dt 01/10/2018 seri 62759342,Urdh nr 576 dt 14/09/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) The PLAZA Tirana Tirane 238,080 2018-10-26 2018-10-30 58710110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, Aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning( Akomodim dhe ushqim 4 persona, Commis Europi) Mareveshj nr e-twinnEPP-1-2017-1-al-EPPKA2-ETWINS 2017-0208/001/02,Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Fat nr 222625239 dt 24/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 87,500 2018-10-29 2018-10-30 59310110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,U.Prok (Sistemi dinamik i blerje se biletave) nr 6 dt 21/09/2018,Ftese per oferte dt 21/09/2018,P.Verb zhvill proced dt 21/09/2018,Fat nr 385 dt 21/09/2018 seri 62759329,Urdh nr 580 dt 17/09/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 81,900 2018-10-29 2018-10-30 59210110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,U.Prok (Sistemi dinamik i blerje se biletave) nr 5 dt 18/09/2018,Ftese per oferte dt 19/09/2018,P.Verb zhvill proced dt 19/09/2018,Fat nr 2928 dt 19/09/2018 seri 67689228,Urdh nr 583 dt 18/09/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 203,200 2018-10-29 2018-10-30 59510110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,U.Prok (Sistemi dinamik i blerje se biletave) nr 8 dt 03/10/2018,Ftese per oferte dt 03/10/2018,P.Verb zhvill proced dt 03/10/2018,Fat nr 3019 dt 03/10/2018 seri 67689319
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Melissa Albania Tirane 481,500 2018-10-26 2018-10-30 58610110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, Aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning Mareveshj nr e-twinnEPP-1-2017-1-al-EPPKA2-ETWINS 2017-0208/001/02,Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Lista e pjesmaresve ne aktivitet,fat nr 86,87,88 dt 08/10/2018 seri 37054134/135/136
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) The PLAZA Tirana Tirane 467,220 2018-10-26 2018-10-30 58810110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, Aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning Mareveshj nr e-twinnEPP-1-2017-1-al-EPPKA2-ETWINS 2017-0208/001/02,Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Lista e pjesmaresve ne aktivitet,fat nr 222626141 dt 08/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 16,800 2018-10-29 2018-10-30 59110110012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR, sherbim printim kartvizita, U.Prok nr 29 dt 02/10/2018,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 03/10/2018,fat nr 12 dt 03/10/2018 seri 67483012
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 455,722 2018-10-25 2018-10-26 57710110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 11,000 2018-10-25 2018-10-26 58510110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 115,000 2018-10-25 2018-10-26 58110110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,811 2018-10-25 2018-10-26 57810110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 264,750 2018-10-25 2018-10-26 57910110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,000 2018-10-25 2018-10-26 58410110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,000 2018-10-25 2018-10-26 58310110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 79,000 2018-10-25 2018-10-26 58210110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 43,405 2018-10-25 2018-10-26 58010110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,491,620 2018-10-23 2018-10-25 56810110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr 15 dt 01/08/2018 seri 46891994,fl hyrja 6 ,akti i marjes dorez. dt 01/08/2018 (ZA Skrapar)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,121,400 2018-10-23 2018-10-25 57010110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr Fat nr 35 dt 07/09/2018 seri 64996464 Fl hyrja nr 7 dhe akti i marjes dorez, (DAR Tirane) dt 07/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,319,920 2018-10-24 2018-10-25 53710110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim, Ndricim Mehmeti Nga dt 01/06/2017 deri 31/08/2018,Vendimi nr 4333 dt 07/12/2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave