Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,554 2018-09-27 2018-09-28 48210110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 31/07/2018 dhe ,30/08/2018, bordero dt 24/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,360 2018-09-26 2018-09-28 48610110012018 Udhetim i brendshem Punonjes dieta ,Urdheri nr 515 dt 23/08/2018 (Monit.Matures shteterore sesioni vjeshtes),Urdh nr 525 dt 04/09/2018( Auditim tematik) bordero dt 24/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) MITAT LIKA Tirane 82,800 2018-09-26 2018-09-28 48910110012018 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MASR,sherbim riparim automjeti TR 0456 R,P.Verbal emergjence dt 29/08/2018,P.Verbal(formulari 4) dt 31/08/2018,Fat nr 464 dt 30/08/2018 seri 56922575
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,738,458 2018-09-27 2018-09-28 49210110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Alesia Burnazi) GBP 33020,61,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/2 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,407,168 2018-09-27 2018-09-28 49310110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Jona Hoxha) GBP 37680,61,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/5 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,344 2018-09-26 2018-09-28 48110110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 31/07/2018 dhe ,30/08/2018, bordero dt 24/09/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,986,813 2018-09-27 2018-09-28 49710110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Jonida Kokici) GBP 34659,53,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/6 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,347,449 2018-09-27 2018-09-28 49410110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Roena Agolli) Euro 25869,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/7 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,441 2018-09-26 2018-09-28 48010110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 31/07/2018 dhe ,30/08/2018, bordero dt 24/09/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 104,850 2018-09-26 2018-09-28 48410110012018 Udhetim i brendshem Punonjes dieta ,Urdheri nr 515 dt 23/08/2018 (Monit.Matures shteterore sesioni vjeshtes),Urdh nr 525 dt 04/09/2018( Auditim tematik) bordero dt 24/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 75,709 2018-09-26 2018-09-28 48310110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 31/07/2018 dhe ,30/08/2018, bordero dt 24/09/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-09-26 2018-09-28 47710110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/Gusht 2018, ,Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 2726 dt 25/08/2018 seri 62938425
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,484,638 2018-09-27 2018-09-28 49610110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Megin Shehi) GBP 38119,53,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/4 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,331,308 2018-09-27 2018-09-28 49110110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Odise Grembi) GBP 44120,61,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/1 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BTC - AL Tirane 74,500 2018-09-19 2018-09-25 45610110012018 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MASR,blerje materjale dhe punime elektrike, U.Prok.Nr 24 dt 21/08/2018,P.Verbal i realiz te proced.dt 28/08/2018,Fat nr 271 dt 28/08/2018 seri 68044058,Fl hyrja nr 39 dt 28/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,895 2018-09-21 2018-09-24 47610110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,sherbim postar M/ Gusht 2018 Fat nr 3507 dt 26/08/2018 seri 58055412
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2018-09-21 2018-09-24 47410110012018 Uje MASR, furnizim me uje Likujdim fat nr 1808-159767-1-1 dt 31/08/2018,Kodi klientit 159767-1-1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,633,680 2018-09-21 2018-09-24 46410110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 24 dt 28/08/18 seri 64996453,Akti marjes dorez dt 28/08/18 DAR Elbasan,Fl hyrja nr 4 dt 28/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,707,240 2018-09-21 2018-09-24 45810110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 17 dt 28//08/18 seri 46891996,Akti marjes dorez dt 27/08/18 DAR Lezhe,Fl hyrja nr.5 dt 28/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,000 2018-09-19 2018-09-24 45410110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare Komisioni i posacem i shpronesimeve, Urdh. nr 620 dt 06/12/2017,Vendimi nr 2 dt 18/05/2018 dhe 3 dt 30/05/2018,Bordero dt 17/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,315 2018-09-21 2018-09-24 47910110012018 Paga baze MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Gusht 2018, Kodi nklientit 219784565393, Koli Bele, Fat nr 2616697263 dt 01/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,269,120 2018-09-21 2018-09-24 46010110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 19 dt 28/08/18 seri 46891998,Akti marjes dorez dt 24/08/18 ZA Kolonje,Fl hyrja nr 4 dt 28/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,640 2018-09-21 2018-09-24 47810110012018 Sherbime telefonike MASR, shpenzime telefoni fiks M/ Gusht 2018 Kodi klient 310001697515 fat nr 726190342 dt 31/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,700,080 2018-09-21 2018-09-24 45910110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 18 dt 24/08/18 seri 46891997,Akti marjes dorez dt 24/08/18 ZA Gramsh ,Fl hyrja nr 5 dt 24/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-09-21 2018-09-24 47510110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Gusht 2018, Kodi nklientit 26902028296,Lindita Nikolla, Fat nr 261701074 dt 01/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,209,440 2018-09-21 2018-09-24 46310110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 23 dt 27/08/18 seri 64996452,Akt i marjes dorez dt 27/08/18,ZA Puke,fl hyrja nr 07 dt 27/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,479,060 2018-09-21 2018-09-24 47110110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 36 dt 06/09/18 seri 64996465,Akti marjes dorez dt 06/09/18 ZA Kurbin,Fl hyrja nr 13 dt 06/09/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 1,714,800 2018-09-21 2018-09-24 45710110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 16 dt 16/08/18 seri 46891995,Akti marjes dorez dt 16/08/18 ZA Sarande,Fl hyrja nr 9 dt 16/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 9,459,480 2018-09-21 2018-09-24 47010110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 33 dt 31/08/18 seri 64996462,Akti marjes dorez dt 31/08/18 DAR Vlore,Fl hyrja nr 9 dt 31/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,000 2018-09-19 2018-09-24 45210110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare Komisioni i posacem i shpronesimeve, Urdh. nr 620 dt 06/12/2017,Vendimi nr 2 dt 18/05/2018 dhe 3 dt 30/05/2018,Bordero dt 17/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 14,355,480 2018-09-21 2018-09-24 46110110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 21 dt 28/08/18 seri 468920000,Akti marjes dorez dt 28/08/18 DAR/Durres,Fl hyrja nr 10,11 dt 28/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 7,260,180 2018-09-21 2018-09-24 46510110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 26 dt 31/08/18 seri 64996455,Akti marjes dorez dt 31/08/18 DAR Korce,Fl hyrja nr 8 dt 31/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 9,032,000 2018-09-21 2018-09-24 46710110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 28 dt 30/08/18 seri 64996457,Akti marjes dorez dt 30/08/18 ZA Lushnje,Fl hyrja nr 18 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,918,340 2018-09-21 2018-09-24 46810110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 28 dt 30/08/18 seri 64996457,Akti marjes dorez dt 30/08/18 ZA Lushnje,Fl hyrja nr 18 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,272,940 2018-09-21 2018-09-24 46910110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 29 dt 29/08/18 seri 64996458,Akti marjes dorez dt 29/08/18 DAR Fier,Fl hyrja nr 13 dt 29/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 376,084 2018-09-21 2018-09-24 47310110012018 Elektricitet 1011001 MASR, energji elektrike, fat.nr.288447622 dt.31/08/2018 M/Gusht 2018, kodi klienti TR1C110110045053, nr.kontrate C45053
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,000 2018-09-19 2018-09-24 45310110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare Komisioni i posacem i shpronesimeve, Urdh. nr 620 dt 06/12/2017,Vendimi nr 2 dt 18/05/2018 dhe 3 dt 30/05/2018,Bordero dt 17/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 6,647,760 2018-09-21 2018-09-24 46210110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 22 dt 28/08/18 seri 64996451,Akti marjes dorez dt 29/08/18 DAR Berat,Fl hyrja nr 09 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,366,400 2018-09-21 2018-09-24 46610110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 27 dt 30/08/18 seri 64996456,Akti marjes dorez dt 30/08/18 ZA Peqin ,Fl hyrja nr 4 dt 30/08/18
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,680,320 2018-09-21 2018-09-24 47210110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre erj paisj mobiler.Urdh prok nr 3 dt 26/04/18,Formul njoft fitusi nr.4492/3 dt 08/06/18,Kontrata nr 7305 dt 09/07/18, Fat nr 38 dt 06/09/18 seri 64996467,Akti marjes dorez dt 06/09/18 ZA Mirdite,Fl hyrja nr 10 dt 06/09/18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave