Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 436,719 2018-10-12 2018-10-16 53910110012018 Shpenzime per honorare MASR, honorare eksperte,per hapje programesh studimi ne Instuc.e Arsimit Larte,VKM Nr 418 dt 10/05/2017,Urdh nr 474 dt 27/07/2018 dhe 474/1 dt 02/08/2018,Bordero dt 09/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 323,845 2018-10-12 2018-10-16 54010110012018 Shpenzime per honorare MASR, honorare eksperte,per hapje programesh studimi ne Instuc.e Arsimit Larte,VKM Nr 418 dt 10/05/2017,Urdh nr 474 dt 27/07/2018 dhe 474/1 dt 02/08/2018,Bordero dt 09/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Romina Balla Tirane 95,000 2018-10-12 2018-10-16 45510110012018 Sherbime te tjera MASR, sherbim transporti Vizite kulturore ,Kampi veror i Frankofonise, U.prok nr 23 dt 16/08/2018,P.Verbal mbi realiz e proced dt 27/08/2018,Fat nr 44 dt 27/08/2018 seri 8693853,U.Minist nr 284 dt 23/05/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 545,464 2018-10-12 2018-10-16 53810110012018 Shpenzime per honorare MASR, honorare eksperte,per hapje programesh studimi ne Instuc.e Arsimit Larte,VKM Nr 418 dt 10/05/2017,Urdh nr 474 dt 27/07/2018 dhe 474/1 dt 02/08/2018,Bordero dt 09/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PROSOUND Tirane 882,000 2018-10-12 2018-10-16 52510110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR,Aktivitet portali "Mesues per Shqiperine", U.Prok nr 26 dt 12/09/2018,Ftese per oferte dt 14/09/2018,P.Verbal i zhvill te procefures dt 14/09/2018, Fat nr 947 dt 14/09/2018,seri 66866547
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 186,242 2018-10-12 2018-10-16 54110110012018 Shpenzime per honorare MASR, honorare eksperte,per hapje programesh studimi ne Instuc.e Arsimit Larte,VKM Nr 418 dt 10/05/2017,Urdh nr 474 dt 27/07/2018 dhe 474/1 dt 02/08/2018,Bordero dt 09/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,500 2018-10-10 2018-10-12 52310110012018 Shpenzime te tjera transporti MASR,pagese tarife kontrolli fizik (automjet i ri),Aut nr prot 9615 dt 19/09/2018,Fat nr 277033078 dt 04/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AICOM Tirane 60,000 2018-10-09 2018-10-10 52210110012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MASR,blerje tonera, U.prok nr 25 dt 10/09/2018,P.Verbal mbi realiz e proced dt 11/09/2018,Fat nr 5043 dt 11/09/2018 seri 63683943,fl hyrja nr 40 dt 11/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 64,000 2018-10-09 2018-10-10 52010110012018 Udhetim jashte shtetit MASR, blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 3 dt 05/09/2018,Ftese per oferte dt 06/09/2018,P.Verbal mbi blerjen e biletave nderkombet. dt 07/09/2018,Fat nr 2866 dt 10/09/2018 seri 676891166
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 109,500 2018-10-09 2018-10-10 52110110012018 Udhetim jashte shtetit MASR, blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 2 dt 23/08/2018,Ftese per oferte dt 23/08/2018,P.Verbal mbi blerjen e biletave nderkombet. dt 24/08/2018 Fat nr 2781 dt 23/08/2018 seri 67689081
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 205,304 2018-10-09 2018-10-10 52410110012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR transferte euro 1542,8 ( Commision European) kthim shume mareveshja nr 2017-0177/001/03 EURYDICE, Debit note nr 32418080036 dt 21/06/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 540,000 2018-10-09 2018-10-10 52610110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, Aktivitet portali "Mesues per Shqiperine", Urdh nr 563/1 dt 12/09/2018,Kontrate sherbimi nr 3620/1 (protk MASR 9408/1) dt 13/09/2018,Fat nr 65 dt 13/09/2018 seri 64824735
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 62,054 2018-10-09 2018-10-10 51910110012018 Udhetim jashte shtetit MASR, blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 4 dt 07/09/2018,Ftese per oferte dt 10/09/2018,P.Verbal mbi blerjen e biletave nderkombet. dt 12/09/2018,Fat nr 108 dt 12/09/2018 seri 60067862
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 647,000 2018-10-02 2018-10-03 51710110012018 Sherbimet bankare MASR Terhequr euro 5000 per Udhetime e dieta Jashte vendit.Aut per terheqje dt 01/10/2018, Urdh nr 583 dt 18/09/2018,481 dt 27/07/2018 dhe 514 dt 23/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,614,507 2018-10-02 2018-10-03 51810110012018 Bursa MASR,burse ekselence (Dudi Ilias) USD 96395,52,Aut nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshja nr 9650/10 dt 19/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,733,425 2018-10-02 2018-10-03 51410110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 256 dt 18.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,506,448 2018-10-02 2018-10-03 50910110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 632 dt 10.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 3,923,406 2018-10-02 2018-10-03 51110110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 284 dt 13/08/2018(situac shpenz M/ Korrik) dhe 314 dt 17.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,912,040 2018-10-02 2018-10-03 51310110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 29/7 dt 07.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 1,731,161 2018-10-02 2018-10-03 51510110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 124 dt 03.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,311,082 2018-10-02 2018-10-03 51210110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 80 dt 08.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,403,953 2018-10-02 2018-10-03 51610110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 333 dt 14.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,355,423 2018-10-02 2018-10-03 51010110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Gusht 2018,Aut nr prot.9279/1 dt 27/09/2018,Shkresa percjell nr 735 dt 12.09.2018 (Situac shpenziomesh M/Gusht 2018)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,177,814 2018-10-01 2018-10-02 50410110012018 Sherbime telefonike MASR,punonjes Pagat M/ Shtator 2018,Nr planif. 134,Nr faktik 31, Bordero page dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 50,858 2018-10-01 2018-10-02 50510110012018 Paga baze MASR,punonjes Pagat M/ Shtator 2018,Nr planif. 134,Nr faktik 1, Bordero page dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 540,386 2018-10-01 2018-10-02 50310110012018 Sherbime telefonike MASR,punonjes Pagat M/ Shtator 2018,Nr planif. 134,Nr faktik 7, Bordero page dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,441,533 2018-10-01 2018-10-02 50210110012018 Shtese page per vjetersi ne pune MASR,punonjes Pagat M/ Shtator 2018,Nr planif. 134,Nr faktik 19, Bordero page dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,405,363 2018-10-01 2018-10-02 50110110012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MASR,punonjes Pagat M/ Shtator 2018,Nr planif. 134,Nr faktik 57, Bordero page dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,632 2018-10-01 2018-10-02 50710110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate M/ Gusht 2018 ,Nr planif 27, nr faktik 2 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, bordero dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 256,102 2018-10-01 2018-10-02 50810110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate M/ Gusht 2018 ,Nr planif 27, nr faktik 6 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, bordero dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 688,645 2018-10-01 2018-10-02 50610110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate M/ Gusht 2018 ,Nr planif 27, nr faktik 17 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, bordero dt 28/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 74,600 2018-09-26 2018-09-28 48710110012018 Udhetim i brendshem Punonjes dieta ,Urdheri nr 515 dt 23/08/2018 (Monit.Matures shteterore sesioni vjeshtes),Urdh nr 525 dt 04/09/2018( Auditim tematik) bordero dt 24/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,303,549 2018-09-27 2018-09-28 49910110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Emiljano Gjiriti) CHF 20142.28,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/9 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,552,830 2018-09-26 2018-09-28 48810110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Korrik 2018,Aut. nr 8896/1 dt 13/09/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 248 dt 27/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,667,516 2018-09-27 2018-09-28 49510110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Mikel Grabocka) CHF 23358,28,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/11 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 106,450 2018-09-26 2018-09-28 48510110012018 Udhetim i brendshem Punonjes dieta ,Urdheri nr 515 dt 23/08/2018 (Monit.Matures shteterore sesioni vjeshtes),Urdh nr 525 dt 04/09/2018( Auditim tematik) bordero dt 24/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,491,123 2018-09-27 2018-09-28 50010110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Uendi Kacorri) GBP 38119.53,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/8 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,442,285 2018-09-27 2018-09-28 49010110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Ina Mile) GBP 51862,61,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,800 2018-09-26 2018-09-28 49010110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Gusht 2018, Kodi nklientit 32201011,Lindita Nikolla, Fat nr 227909201/5 dt 01/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,159,868 2018-09-27 2018-09-28 49810110012018 Bursa MASR,Burse ekselence (Iva Mushani) GBP 35819.53,Urdh nr 537 dt 07/09/2018,Akt mareveshj nr 9650/3 dt 19/09/2018, P.Verbal nr 6 dt 04/09/2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave