Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 6,581,880 2018-10-23 2018-10-25 57210110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR, Blerje paisje mobilerie per shkollat e Arsimit parauniversit,Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,Fat nr 37 dt 06/09/2018 seri 64996466,Fl hyrj nr 7 dhe akti i majes dorez.(ZA Mat ) dt 06/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,000 2018-10-23 2018-10-25 57510110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonje dieta Urdh nr 604 dt 27/09/2018(Konsultimi publik i projektligjit per rinine) Program auditimi nr 9864/1 dt 27/09/2018,, Bordero dt 19/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,797,960 2018-10-23 2018-10-25 57110110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr Fat nr 20 dt 31/08/2018 seri 46891999 Fl hyrja nr 4 dhe akti i marjes dorez, (ZA Kruje ) dt 31/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2018-10-23 2018-10-25 57410110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonje dieta Urdh nr 604 dt 27/09/2018(Konsultimi publik i projektligjit per rinine) Program auditimi nr 9864/1 dt 27/09/2018 Bordero dt 19/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERMIR GODAJ Tirane 462,960 2018-10-24 2018-10-25 52910110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018) kredit. Sokol Milo, Vendimi nr 2978 dt 06/06/2014
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GAZMOR GURI Tirane 479,250 2018-10-24 2018-10-25 52810110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( detyrim ne vazhdim deri me 31/08/2018) kredit.Matilda Parllaku, Vendimi nr 230 dt 11/02/2015
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,500 2018-10-23 2018-10-25 57610110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonje dieta Urdh nr 604 dt 27/09/2018(Konsultimi publik i projektligjit per rinine) Urdh 600 dt 26/09/2018, Bordero dt 19/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 5,400,180 2018-10-23 2018-10-25 56910110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr Fat nr 34 dt 06/09/2018 seri 64996463 Fl hyrja nr 6,7 dhe akti i marjes dorez, (DAR shkoder) dt 06/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 7,066,920 2018-10-23 2018-10-25 57310110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR, Blerje paisje mobilerie per shkollat e Arsimit parauniversit,Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,Fat nr 37 dt 06/09/2018 seri 64996466,Fl hyrj nr 7 dhe akti i majes dorez.(ZA Mat ) dt 06/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 363,840 2018-10-24 2018-10-25 53510110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018) kredit. Ederina Hysi, Vendimi nr1712 dt 07/07/2015
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,800 2018-10-22 2018-10-24 56610110012018 Paga baze MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Shtator 2018, Kodi nklientit 219784565393, Koli Bele, Fat nr 261724014 dt 01/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 395,760 2018-10-22 2018-10-24 53410110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Zaim Elezi,Vendimi nr 3650 dt 07/11/2016 ( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018))
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 198,050 2018-10-22 2018-10-24 55910110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 538,800 2018-10-22 2018-10-24 52710110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Erjona Kaceli,Vendimi nr 3258 dt 16/06/2014 ( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018 ))
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 18,360 2018-10-22 2018-10-24 56410110012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR sherbim heqje mbeturinash ( Tremujori dyte 2017,detyrim), Kerkese e kompanise nr prot 11 (protk MASR 10266 dt 05/10/2018), U.Prok nr 4 dt 16/02/2017,P.Verbal njoftim fitusi dt 16/02/2017,Fat nr 189 dt 21/06/2017 seri 47734374
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 392,400 2018-10-22 2018-10-24 53010110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( nga dt 01/10/2017 deri 28/02/2018) kredit. Arjana Kolo, Vendimi nr 440 dt 05/03/2015, ( Pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 572,400 2018-10-22 2018-10-24 53210110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Shpresa Noka,Vendimi nr 3048 dt 15/07/2014( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018))
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 572,400 2018-10-22 2018-10-24 53310110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Dashnor Spahiu,Vendimi nr 602 dt 11/03/2014 ( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,000 2018-10-22 2018-10-24 55810110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-10-22 2018-10-24 56710110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Shtator 2018, Kodi nklientit 26902028296,Lindita Nikolla, Fat nr 26902028296 dt 01/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 41,650 2018-10-22 2018-10-24 56110110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,500 2018-10-22 2018-10-24 56010110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 1,623,200 2018-10-22 2018-10-24 53610110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit. Andon Andoni, Kerkese e zyres permbarim. nr 1487/8 dt 01/05/2018,Vendim Apelit nr 1974 dt 11/05/2017,( pagese nga dt 01/01/2017 deri 31/08/2018)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,939 2018-10-22 2018-10-24 56510110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,Abonimet e shtypit Tremuj trete 2018, Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 64 dt 10/01/2018,MASR, nr 537/1 dt 22/01/2018 Fat nr 456,457 dt 01/10/2018 seri 61412118 dhe 61412119
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 585,650 2018-10-22 2018-10-24 55710110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 1,453,600 2018-10-22 2018-10-24 53110110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Albano Zhapaj,Vendimi nr 2437 dt 18/11/2015( pagese nga dt 01/01/2017 deri 31/08/2018)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DHL INTERNATIONAL (ALBANIA) LTD Tirane 3,000 2018-10-22 2018-10-24 56310110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR, sherbim doganor ,Aut nr 10726 dt 16/10/2018,DEklarata doganore nr R25759 dt 16/10/2018,Fat nr 42995 dt 17/10/2018 seri 206414288 Accound D122130010/C
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,350,410 2018-10-18 2018-10-19 55610110012018 Sherbimet bankare MASR,Burse Ekselence GBP 9250 (Orjola SHAHAJ) Urdh nr 610 prot 9958 dt 27/09/2018,Aktmareveshja nr 9958/3 dt 10/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,209,439 2018-10-18 2018-10-19 55410110012018 Bursa MASR,Burse Ekselence CHF 19677,94 (Rea DALIPI), Urdh nr 610 prot 9958 dt 27/09/2018,Aktmareveshja nr 9958/1 dt 10/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,587,090 2018-10-18 2018-10-19 55510110012018 Sherbimet bankare MASR,Burse Ekselence Eur 12350 ( Alba PATOZI), Urdh nr 610 prot 9958 dt 27/09/2018,Aktmareveshja nr 9958/2 dt 10/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) YLLI HIDRI Tirane 25,000 2018-10-16 2018-10-19 54510110012018 Shpenzime per pritje e percjellje MASR, pritje percjellje delegac (Dreke pune) ,Urdh nr 586 prot 9632 dt 19/09/2018, fat nr 626 dt 20/09/2018 seri 67950626
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) I.H.G Tirane 25,510 2018-10-17 2018-10-18 54610110012018 Shpenzime per pritje e percjellje MASR,Pritje percjellje delegac ( Dreke pune) Urdh nr 608 prot 9954 dt 27/09/2018, Fat nr 8 dt 02/10/2018 seri 55535608
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 34,200 2018-10-16 2018-10-18 54810110012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR, heqje mbeturina ( Tremujori trete ) U.Prok ne vazhdim nr 3 dt 01/03/2018, fat nr 382 dt 25/09/2018 seri 67386016
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-10-16 2018-10-18 55310110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/Shtator 2018, ,Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 3225 dt 28/09/2018 seri 69082506
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,664 2018-10-16 2018-10-18 55210110012018 Sherbime telefonike MASR, shpenzime telefoni fiks M/ Shtatort 2018 Kodi klient 310001697515 fat nr 726320545 dt 30/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2018-10-16 2018-10-18 55010110012018 Uje MASR, furnizim me uje M/ Shtator 2018, Likujdim fat nr 1809-159767-1-1 dt 30/09/2018,Kodi klientit 159767-1-1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,885 2018-10-16 2018-10-18 54910110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,sherbim postar M/Shtator 2018 Fat nr 3963 dt 26/09/2018 seri 58055863
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 316,612 2018-10-16 2018-10-18 55110110012018 Elektricitet 1011001 MASR, energji elektrike M/ Shtator 2018 fat.nr.289408356 dt.30/09/2018, kodi klienti TR1C110110045053, nr.kontrate C45053
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) T A I W A N Tirane 6,200 2018-10-16 2018-10-18 54410110012018 Shpenzime per pritje e percjellje MASR, pritje percjellje delegacioni ( Darke pune) Urdh nr 592 prot. 9688 dt 20/09/2018, Fat nr 165 dt 21/09/2018 seri 58881713
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LAST SUPPER Tirane 18,200 2018-10-17 2018-10-18 54710110012018 Shpenzime per pritje e percjellje MASR, pritje percjellje delegac.(Dreke pune), Urdh nr 608 prot 9954 dt 27/09/2018, Fat nr 30 dt 03/10/2018 seri 67567030
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave