Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 192,150 2018-08-27 2018-08-29 41010110012018 Udhetim jashte shtetit MASR,blerje bilete udhetimi,U.Prok nr1 dt 01/08/2018(Sistemi dinamik i blerjes se biletave te transportit ajror),Ftese per oferte dt 01/08/2018,P.Verbal i zhvill te proced dt 01/08/2018,Fat nr 331 dt 02/08/2018 seri 62759272
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERMAL OSMËNAJ Tirane 599,998 2018-08-28 2018-08-29 40810110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR,Sherbim aktivitet (Mbyllja e program kombetar te praktikave te punes) Urdh .Prok.nr 22 dt 16/07/2018, Ftese per oferte dt 17/07/2018,P.Verb.i realiz te poced dt 23/07/2018,Fat nr 283 dt 24/07/2018,seri 54841452 Fl hyr nr 38 dt 31/07/1,
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,215 2018-08-24 2018-08-28 40610110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Korrik 2018, Kodi nklientit 26902028296,Lindita Nikolla, Fat nr 261674672 dt 01/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,640 2018-08-24 2018-08-28 40210110012018 Sherbime telefonike MASR, shpenzime telefoni fiks M/ Korrik 2018 Kodi klient 310001697515 fat nr 726042363 dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,750 2018-08-24 2018-08-28 39910110012018 Shpenzime per honorare MASR, sherbim perkthim,interpretim,(Konferenc Pakicat Kombetare) Urdh. nr 187 dt 20/04/2018,Kontrata nr 4304/2 dt 04/05/2018,Bordero dt 16/08/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 40,250 2018-08-24 2018-08-28 40110110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,sherbim postar M/ Korrik 2018 Fat nr 3012 dt 26/07/2018 seri 58055412
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,300 2018-08-24 2018-08-28 40510110012018 Paga baze MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Korrik 2018, Kodi nklientit 219784565393, Koli Bele, Fat nr 261670820 dt 01/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2018-08-24 2018-08-28 40310110012018 Uje MASR, furnizim me uje Likujdim fat nr 1807-159767-1-1 dt 31/07/2018,Kodi klientit 159767-1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,800 2018-08-24 2018-08-28 40010110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Korrik 2018, Kodi nklientit 32201011,Lindita Nikolla, Fat nr 227883655/2 dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 47,502 2018-08-24 2018-08-28 39810110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,Abonimet e shtypit tremuj dytë 2018, Kontrate sherbimi nr 537/1 dt 22/01/2018,fat nr 303 ,304 dt02/07/2018 seri 61412313,61412314
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-08-24 2018-08-28 40720110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR sherbim roje private M/ Qershor 2018 Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017 Fat nr 2345 dt 16/07/2018 seri 65416626
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 383,140 2018-08-24 2018-08-27 40410110012018 Elektricitet 1011001 MASR, energji elektrike, fat.nr.287616598 dt.31/07/2018 M/ Korrik 2018, kodi klienti TR1C110110045053, nr.kontrate C45053
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,350 2018-08-22 2018-08-24 39110110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta ,Urdh.Nr 300 dt 31/05/2018(Monitorimi i matures Shteterore0 Urdh. Nr 317 dt 06/06/2018(Monit.i mjediseve te Matures) Bordero dt 16/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 73,025 2018-08-22 2018-08-24 39610110012018 Udhetim jashte shtetit MASR, blerje bilete udhetimi, Mareveshja kuader ne vazhdim nr 1994 dt 08/02/2017,Kontrata nr 6793/2 DT 28/06/2018,Fat nr 291 dt 28/06/2018 seri 62759230
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AIR Tirane 119,988 2018-08-23 2018-08-24 39310110012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR sherbim dezifektim DDD, Urdh.Prokur. nr 20 dt 05/07/2018,P.Verbal i zhvill.te proced. dt 06/07/2018,Fat nr 40 dt 06/07/2018 seri 47379440
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 83,500 2018-08-22 2018-08-24 39710110012018 Udhetim jashte shtetit MASR, blerje bilete udhetimi, Mareveshja kuader ne vazhdim nr 1994/1 dt 24/02/2017,Kontrata nr 7209/2 dt 06/07/2018,Fat nr 992 dt 06/07/2018,seri 63487842
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 97,445 2018-08-22 2018-08-24 39210110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta ,Urdh.Nr 300 dt 31/05/2018(Monitorimi i matures Shteterore0 Urdh. Nr 317 dt 06/06/2018(Monit.i mjediseve te Matures) Bordero dt 16/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 120,590 2018-08-22 2018-08-24 39010110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta ,Urdh.Nr 300 dt 31/05/2018(Monitorimi i matures Shteterore0 Urdh. Nr 317 dt 06/06/2018(Monit.i mjediseve te Matures) Bordero dt 16/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 120,000 2018-08-22 2018-08-24 39510110012018 Sherbim per ngrohje MASR,Sherbim riparim i sistemit ftohes,U.Prok nr 21 dt 10/07/2018,P.Verbal i zhvill te procedures dt 11/07/2018,Fat nr 874 dt 11/07/2018 seri 64069555
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 72,000 2018-08-22 2018-08-24 39410110012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR,sherbim printim certifikata per olimpiade,Urdh Prok nr 19 dt 21/06/2018,P>verbal i zhvill.te procedures dt 22/06/2018,Fat nr 34 dt 22/06/2018 seri 37373993
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,733,425 2018-08-20 2018-08-22 38710110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7974/1 dt 03/08/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 186 dt 19/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 5,223,960 2018-08-20 2018-08-22 38610110012018 Te tjera transferime korrente MASR, Subvesion (Likujdim detyrime Energj.Elektrike), Aut. nr 5894/1 dt 02/08/2018,Shkresa percjell nr 558 dt 24/05/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 430,000 2018-08-20 2018-08-22 38910110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, aktivitet konference(Projekti e-Twinning), Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018,Lista e pjesmaresve, Fat nr 210,211,212 dt 09/07/2018 seri 49100211/212/210
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EXIMOIL Tirane 138,576 2018-08-20 2018-08-22 38710110012018 Karburant dhe vaj MASR,blerje vajra per automjete,Urdh.Prok nr 18 dt 02/06/2018,Ftese per oferte dt 11/06/2018,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 15/06/2018,Fat nr 120 dt 15/06/2018 seri 59024620,Fl hyrja nr 33 dt 22/06/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 19,752 2018-08-20 2018-08-22 38810110012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MASR,siguracion automjeti,Urdh prok nr 10 dt 16/04/2018,Ftese per oferte dt 17/04/2018,Njoftim fitusi dt 17/04/2018,Fat nr 98 seri 180163940 dt 18/04/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,927 2018-08-01 2018-08-03 38010110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 15/05/2018,15/06/2018 dhe 13/07/2018, bordero dt 01/08/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 16,900 2018-08-01 2018-08-03 37610110012018 Sherbime telefonike MASR,Shpenz telef celular, Kodi klientit 219784565393 (Koli Bele) fat nr 238529637 dt 01/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,439,888 2018-08-01 2018-08-03 37210110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 68 dt 03/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,403,953 2018-08-01 2018-08-03 37510110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 259 dt 12/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,961,703 2018-08-01 2018-08-03 37110110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 222 dt 03/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 99,983 2018-08-01 2018-08-03 38310110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 15/05/2018,15/06/2018 dhe 13/07/2018, bordero dt 01/08/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,506,448 2018-08-01 2018-08-03 36910110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 516 dt 04/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 12,393 2018-08-01 2018-08-03 38410110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 15/05/2018,15/06/2018 dhe 13/07/2018, bordero dt 01/08/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 27,870 2018-08-01 2018-08-03 38110110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 15/05/2018,15/06/2018 dhe 13/07/2018, bordero dt 01/08/2018,
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 40,234 2018-08-01 2018-08-03 38210110012018 Shpenzime per honorare Honorare projekti e-twinning( mareveshja nr 2017-0208/001-001 me Komis.Europian, Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Raport pune dt 15/05/2018,15/06/2018 dhe 13/07/2018, bordero dt 01/08/2018,
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDRM.TRAJTIMIT STUDENVE NR.2 Tirane 6,355,423 2018-08-01 2018-08-03 37010110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 660 dt 11/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,912,040 2018-08-01 2018-08-03 37310110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 29/5 dt 05/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 1,943,131 2018-08-01 2018-08-03 37410110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Qershor 2018,Aut. nr 7681 dt 16/07/2018,Shkresa percjelle (situac shpenzimesh) nr 104 dt 03/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 389,613 2018-08-01 2018-08-02 37910110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate ,Nr planif 19, nr faktik 6 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, Permbledhese 01-31/07/2018, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,324,084 2018-08-01 2018-08-02 36410110012018 Sherbime telefonike MASR, Pagat M/ Korrik 2018,Permbledhese page 01-31/07/2018 Nr planif 134, nr faktik 54, bordero dt 31/07/2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave