Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,125,195 2018-08-01 2018-08-02 36710110012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MASR, Pagat M/ Korrik 2018,Permbledhese page 01-31/07/2018 Nr planif 134, nr faktik 29, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 574,108 2018-08-01 2018-08-02 36610110012018 Shtese page per kualifikimin MASR, Pagat M/ Korrik 2018,Permbledhese page 01-31/07/2018 Nr planif 134, nr faktik 7, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 136,798 2018-08-01 2018-08-02 37810110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate ,Nr planif 19, nr faktik 2 Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, Permbledhese 01-31/07/2018, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 871,075 2018-08-01 2018-08-02 37710110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, punonjes me kontrate ,Nr planif 27, nr faktik 16Shkresa MIN.Fin. nr 17911/102 dt 29/03/2018 dhe 8305/3 dt 05/06/2018, Permbledhese 01-31/07/2018, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,477,838 2018-08-01 2018-08-02 36510110012018 Shtese page per kualifikimin MASR, Pagat M/ Korrik 2018,Permbledhese page 01-31/07/2018 Nr planif 134, nr faktik 19, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 50,858 2018-08-01 2018-08-02 36810110012018 Paga baze MASR, Pagat M/ Korrik 2018,Permbledhese page 01-31/07/2018 Nr planif 134, nr faktik 1, bordero dt 31/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 308,548 2018-07-16 2018-07-17 35410110012018 Elektricitet 1011001 ------- 1011001 MASR, energji elektrike M/ Qershor 2018, Kodi klientit TR1C110110045053, likjd fat nr 254324667 dt 30/06/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 121,088 2018-07-16 2018-07-17 36110110012018 Sherbimet bankare MASR transferte euro 920, kursi 128/9, Akomodim ,Projekti E.Twinning, Urdh nr 283 dt 22/05/2018,Invoic NO PDW/2018-01 dt 06/06/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 78,462,999 2018-07-13 2018-07-17 35510110012018 Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR, transf. euro 612906,24, kursi 128, Commision Europeenne, pagese kuotizac. HORIZON 2020, Aut nr 2 protk 7523 dt 12/07/2018, Debit note Nr 3241805937 dt 21/06/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 1,166,045 2018-07-13 2018-07-17 36010110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR, pagese TVSH, zhdoganim, (Dega Doganes Tirane,Nipt K51713039M) Marveshja nr prot 1030/1 dt 28/03/2018 Invoic nr 12693 dt 21/06/2018 Tirane Nipti K51713039 M
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 519,680 2018-07-13 2018-07-17 35210110012018 Udhetim jashte shtetit MASR,blerje bilete udhetimi, mareveshja kuader ne vazhdim nr 1994/1 dt 24/02/2017,Kontrata nr 6422/2 dt 18/06/2018,Fat nr 2387 dt 18/06/2018 seri 63907687
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 8,800 2018-07-16 2018-07-17 35810110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celul kodi klientit 32201011 (Lindita Nikolla), Fat nr 227858302/2 dt 01/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 81,900 2018-07-13 2018-07-17 35310110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Mareveshje kuader ne vazhdim nr 1994/1 dt 24/02/2017,Kontr. nr 6781/2 dt 22/06/2018,Fat nr 910 dt 22/06/2018 seri 63487760
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2018-07-16 2018-07-17 35610110012018 Uje MASR furnizim me uje, Kodi klientit 159767-1, likjdim fat nr 1865-159767-1-1 dt 30/06/2018, seri 262684098
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2018-07-16 2018-07-17 35710110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celul kodi klientit 26902028296 (Lindita Nikolla, Fat nr 238533100 dt 01/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,235 2018-07-13 2018-07-17 35110110012018 Paga baze MASR page M/ Qershor 2018, Aut nr prot 7299 dt 09/07/2018 bordero dt 11/07/2018, Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,640 2018-07-16 2018-07-17 35910110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni Fiks kodi klientit 310001697515 Fat nr 725887151 dt 30/06/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,550 2018-07-13 2018-07-17 35010110012018 Shpenzime per honorare MASR, honorare vleresusit e teksteve 2017,Urdh nr 587 dt 16/12/2017 dhe 38 dt 31/01/2017, Bordero dt 11/07/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-07-10 2018-07-11 34610110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR, sherbim rojet civile M/ Maj 2018 , kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017, Fat nr 1725 dt 30/05/2018 seri 62938256
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 43,650 2018-07-10 2018-07-11 34510110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta Urdh nr 300 dt 31/05/2018 (Monitorimi i matures shteterore) bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,000 2018-07-09 2018-07-11 34310110012018 Shpenzime per honorare MASR, Honorare komisioni i posacem i shpronesimit,Urdh nr 619 dt 06/12/2017,VKM nr 289 dt 21/05/2018,bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GECI Tirane 341,820 2018-07-10 2018-07-11 34810110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, sherbim konference (Projekti e-Twinning), Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, lista e pjesmaresve, fat nr 1340 dt 19/06/2018 seri 63121340
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 178,040 2018-07-10 2018-07-11 34410110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta Urdh nr 300 dt 31/05/2018 (Monitorimi i matures shteterore) bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,180 2018-07-10 2018-07-11 34910110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,sherbim postar m/ Qershor 2018, fat nr 2861 dt 26/06/2018 seri 58048061 dhe fat nr 2482 dt 26/06/2018 seri 58048382
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 34,200 2018-07-10 2018-07-11 34710110012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR, heqje mbeturina ( Tremujori dyte ) U.Prok ne vazhdim nr 3 dt 01/03/2018, fat nr 244 dt 22/06/2018 seri 59673878
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 485,345 2018-07-10 2018-07-11 34210110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta Urdh nr 300 dt 31/05/2018 (Monitorimi i matures shteterore) bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2018-07-09 2018-07-11 34610110012018 Shpenzime per honorare MASR, Honorare komisioni i posacem i shpronesimit,Urdh nr 619 dt 06/12/2017,VKM nr 289 dt 21/05/2018,bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2018-07-09 2018-07-11 34410110012018 Shpenzime per honorare MASR, Honorare komisioni i posacem i shpronesimit,Urdh nr 619 dt 06/12/2017,VKM nr 289 dt 21/05/2018,bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,000 2018-07-09 2018-07-11 34510110012018 Shpenzime per honorare MASR, Honorare komisioni i posacem i shpronesimit,Urdh nr 619 dt 06/12/2017,VKM nr 289 dt 21/05/2018,bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 201,040 2018-07-10 2018-07-11 34310110012018 Udhetim i brendshem MASR, punonjes dieta Urdh nr 300 dt 31/05/2018 (Monitorimi i matures shteterore) bordero dt 06/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 638,533 2018-07-10 2018-07-11 34210110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor(Ndricim Mehmeti), Vendimi i gjykates Admin te Apelit nr 4333 dt 07/12/2016 bordero dt 06/07/2018 detyrimi nga dt 07/12/2016 deri 31/05/2017
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,404,272 2018-07-05 2018-07-09 33810110012018 Bursa MASR,burse Ekselence(Selma Gryka) GBP 44116,38, kursi 145, Urdh.nr 323 dt 11/06/2018,Aktmareveshja nr 6374/2 dt 22/06/2018,P.Verbal nr 2,3 dt 25,29 /05/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 90,298 2018-07-04 2018-07-09 32710110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare projekti e-Twinning, mareveshja nr 2017-0208-001,Urdh. 64/1 dt 13/02/2018,raporti i punes dt 05/02/18,12/03/2018,10/04/2018, bordero dt 03/07/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,579,916 2018-07-05 2018-07-09 34010110012018 Bursa MASR,burse Ekselence(Iva Ballvora) GBP 38336,38, kursi 145, Urdh.nr 323 dt 11/06/2018,Aktmareveshja nr 6374/4 dt 22/06/2018,P.Verbal nr 2,3 dt 25,29 /05/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) JOY - TRAVEL Tirane 25,956 2018-07-04 2018-07-09 33510110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi (detyrim diference fature), P.Verbal emergj dt 26/10/2016, Urdh nr 277 dt 25/05/2016,Fat nr 390 dt 25/06/2018 seri 63445547
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,455,733 2018-07-05 2018-07-09 34110110012018 Bursa MASR,burse Ekselence(Orges Skura) GBP 30611,38 kursi 145, Urdh.nr 323 dt 11/06/2018,Aktmareveshja nr 6374/3 dt 22/06/2018,P.Verbal nr 2,3 dt 25,29 /05/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,404,272 2018-07-05 2018-07-09 33910110012018 Bursa MASR,burse Ekselence(Almario Sulaj) GBP 44116,38, kursi 145, Urdh.nr 323 dt 11/06/2018,Aktmareveshja nr 6374/1 dt 22/06/2018,P.Verbal nr 2,3 dt 25,29 /05/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 405,760 2018-07-04 2018-07-06 33310110012018 Udhetim jashte shtetit MASR,blerje bilete udhetimi, mareveshja kuader ne vazhdim nr 1994/1 dt 24/02/2017,Kontrata nr 6166/1 dt 07/06/2018,Fat nr 2350 dt 07/06/2018 seri 63907650
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 384,000 2018-07-04 2018-07-06 33210110012018 Udhetim jashte shtetit MASR,blerje bilete udhetimi, mareveshja kuader ne vazhdim nr 1994/1 dt 24/02/2017,Kontrata nr 5195/1 dt 17/05/2018,Fat nr 2220 dt 17/05/2018 seri 63907520
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,319 2018-07-04 2018-07-06 32810110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare projekti e-Twinning, mareveshja nr 2017-0208-001,Urdh. 64/1 dt 13/02/2018,raporti i punes dt 05/02/18,12/03/2018,10/04/2018, bordero dt 03/07/2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave