Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,720 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,943,363,405.00 2,720 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Hyrjet Shanaj Tirane 120,000 2018-12-12 2018-12-14 80310110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning,(Sherbim fonie), Urdh prok nr 34 dt 02/11/2018,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 06/11/2018,Fat nr 06 dt 06/11/2018 seri 63915906
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 119,280 2018-12-12 2018-12-14 80110110012018 Kancelari MASR aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning,blerje kancelari,Urdh prok nr 32 dt 02/11/2018,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 13/11/2018,Fat nr 20 dt 13/11/2018 seri 67483020,Fl hyrja nr 49 dt 16/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LA - OR Tirane 120,000 2018-12-12 2018-12-14 80210110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning (dreke pune), Urdh prok nr 33 dt 02/11/2018,P.verbal mbi zhvil e proced dt 06/11/2018,Fat nr 15 dt 06/11/2018 seri 56977015
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 838,800 2018-12-12 2018-12-14 80010110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning,Urdh prok nr 31 dt 26/10/2018,Ftese per oferte dt 29/10/2018,P.verbal mbi zhvill e proced dt 05/11/2018,Fat nr 787 dt 05/11/2018 seri 69059787
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 87,600 2018-12-05 2018-12-07 68110110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, sherbim baner dhe adeziv,Aktiviteti Ekselentet ne Mesuesi, Urdh Prok nr 30 dt 22/10/2018,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 22/10/2018,Fat nr 17 dt 22/10/2018 seri 67483017
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,303,785 2018-12-06 2018-12-07 69110110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr413 dt 13/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 590,340 2018-12-05 2018-12-07 68010110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 394,395 dt 10/07/2018,Urdh nr 564 dt 12/09/2018,Urdh nr 288,294 dt 25,29/5/2018,Bordero dt 27/11/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,032,120 2018-12-05 2018-12-07 67810110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 394,395 dt 10/07/2018,Urdh nr 564 dt 12/09/2018,Urdh nr 288,294 dt 25,29/5/2018,Bordero dt 27/11/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 386,337 2018-12-05 2018-12-07 67910110012018 Shpenzime per honorare MASR,Honorare eksperte programesh studimi te IAL-ve, VKM nr 109/2017 dt 10/05/2017,Urdh nr 394,395 dt 10/07/2018,Urdh nr 564 dt 12/09/2018,Urdh nr 288,294 dt 25,29/5/2018,Bordero dt 27/11/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 2,338,231 2018-12-06 2018-12-07 68910110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr 307 dt 14/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 4,484,639 2018-12-06 2018-12-07 68710110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr 92 dt 07/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 10,519,345 2018-12-06 2018-12-07 68410110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr 828 dt 06/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 1,760,249 2018-12-06 2018-12-07 68810110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr29/9 dt 07/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 2,298,310 2018-12-06 2018-12-07 69010110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr 143 dt 06/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 1,011,539 2018-12-06 2018-12-07 68610110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr 412 dt 06/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 6,177,711 2018-12-06 2018-12-07 68510110012018 Te tjera transferime korrente MASR,Subvesion M/ Tetor 2018,Aut nr prot.11932/1 dt 03/12/2018,Shkresa percjell nr 831 dt 14/11/2018 (Situac shpenziomesh M/ Tetor 2018 )
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 163,000 2018-12-04 2018-12-06 66710110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh Prok nr 12 dt 02/11/2018 (sistemi dinamik) Ftese per oferte dt 02/11/2018,P.Verbal zhvill proced dt 05/11/2018,Fat nr 206 dt 09/11/2018 seri 63902269
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 46,975 2018-12-04 2018-12-06 66210110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,sherbim postar M/Tetor 2018 Fat nr 4464 dt 26/10/2018 seri 61415764
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 278,308 2018-12-04 2018-12-06 65710110012018 Elektricitet 1011001 MASR, energji elektrike M/ Tetor 2018 fat.nr.290204709 dt 31/10/2018, kodi klienti TR1C110110045053, nr.kontrate C45053
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 38,430 2018-12-04 2018-12-06 66810110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh Prok nr 10 dt 25/10/2018(sistemi dinamik) Ftese per oferte dt 25/10/2018,P.Verbal zhvill proced dt 26/10/2018,Fat nr 205 dt 26/10/2018 seri 63902268
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-12-04 2018-12-06 66010110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Tetor 2018, Kodi nklientit 26902028296,Lindita Nikolla, Fat nr 261754624 dt 01/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 93,744 2018-12-04 2018-12-06 66510110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh Prok nr 14 dt 05/11/2018 8(sistemi dinamik) Ftese per oferte dt 05/112018,P.Verbal zhvill proced dt 06/11/2018,Fat nr 442 dt 05/11/2018 seri 69856638
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 21,660 2018-12-04 2018-12-06 66110110012018 Uje MASR, furnizim me uje M/ Tetor 2018, Likujdim fat nr 1810-159767-1-1 dt 31/10/2018,Kodi klientit 159767-1-1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2018-12-04 2018-12-06 66310110012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/Tetor 2018, ,Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 3622 dt 30/10/2018 seri 69082955
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 86,233 2018-12-04 2018-12-06 66410110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh Prok nr 11 dt 01/11/2018 (sistemi dinamik) Ftese per oferte dt 02/11/2018,P.Verbal zhvill proced dt 02/11/2018,Fat nr 460 dt 15/11/2018 seri 69856656
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,815 2018-12-04 2018-12-06 65910110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Tetor 2018, Kodi nklientit 219784565393, Koli Bele, Fat nr 261750960 dt 01/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 108,458 2018-12-04 2018-12-06 66610110012018 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi,Urdh Prok nr 9 dt 16/10/2018(sistemi dinamik) Ftese per oferte dt 17/10/2018,P.Verbal zhvill proced dt 17/10/2018,Fat nr 421 dt 17/10/2018 seri 69856617
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,640 2018-12-04 2018-12-06 65810110012018 Sherbime telefonike MASR, shpenzime telefoni fiks M/ Tetort 2018 Kodi klient 310001697515 fat nr 726496030 dt 31/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,820 2018-12-04 2018-12-05 65510110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonjes dieta,Urdh nr ,Urdh nr ,644 dt 10/10/2018,Urdh nr 600 dt 26/09/2018, Bordero dt 23/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 87,165 2018-12-04 2018-12-05 65610110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonjes dieta,Urdh nr 710 dt 23/10/2018,,Urdh nr 643, dt 10/10/2018,program auditimi nr 9865/1 dt 27/09/2018,program audit nr 2630 dt 13/03/2018 Bordero dt 23/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 297,270 2018-12-04 2018-12-05 65410110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonjes dieta,Urdh nr 71 dt 23/10/2018,Urdh nr 697 dt 18/10/2018,Urdh nr 643,644 dt 10/10/2018,program auditimi nr 9865/1 dt 27/09/2018,Bordero dt 23/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 233,980 2018-12-03 2018-12-04 67710110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR,Punonjes me kontrate ,paga m/ Nentor 2018,Shkresa MIN.FIN.Nr 17911/102 dt 29/03/2018,Bordero page dt 30/11/2018,Nr planif 27,Nr faktik 6
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,231,677 2018-12-03 2018-12-04 67010110012018 Sherbime telefonike MASR,Pagat M/ Nentor 2018, Nr i planif 134,Nr faktik 51,Bordero dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 553,489 2018-12-03 2018-12-04 67210110012018 Paga baze MASR,Pagat M/ Nentor 2018, Nr i planif 134,Nr faktik 7,Bordero dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,228,377 2018-12-03 2018-12-04 67310110012018 Shtese page per vjetersi ne pune MASR,Pagat M/ Nentor 2018, Nr i planif 134,Nr faktik 31,Bordero dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 322,215 2018-12-03 2018-12-04 68210110012018 Sherbimet bankare MASR,Transferte euro 2475,Kursi 127.4 (Th Filopoulos-K.Parthenopoulos SA), akomodim dhe seminar projekti e-Twinning Urdh nr 481 dt 27/07/2018, Invoic Nr I 10 dt 15/11/2018 referenc e-twinning Project in Chania Crete 18-20/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 534,437 2018-12-03 2018-12-04 67510110012018 Paga me kontrate per pune sezonale MASR,Punonjes me kontrate ,paga m/ Nentor 2018,Shkresa MIN.FIN.Nr 17911/102 dt 29/03/2018,Bordero page dt 30/11/2018,Nr planif 27,Nr faktik 17
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,499,669 2018-12-03 2018-12-04 67110110012018 Sherbime telefonike MASR,Pagat M/ Nentor 2018, Nr i planif 134,Nr faktik 18,Shkresa Min.FIn nr 18194/1 dt 14/11/2018 ( Ndihme ekonomike)Bordero dt 30/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,210,800 2018-12-03 2018-12-04 66910110012018 Udhetim jashte shtetit MASR terheqje euro 9500, kursi 127,4, Udhetime e dieta jashte vendit,Urdh nr 770 dt 21/11/2018772 ,773 dt 22/11/2018,Urdh 778 dt 23/11/2018,aut terheqje euro dt 26/11/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 51,070 2018-12-03 2018-12-04 67410110012018 Paga baze MASR,Pagat M/ Nentor 2018, Nr i planif 134,Nr faktik 1,Bordero dt 30/11/2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave