Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 4,156 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,116,179,611.00 4,156 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 39,500 2023-12-19 2023-12-26 95210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1256, 07.11.2023, up 253, 07.11.2023, fo 07.11.2023, pv 07.11.2023, njfit 07.11.2023, fat 5751/2023, 08.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 28,900 2023-12-19 2023-12-26 95510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1308, 14.11.2023, up 263, 15.11.2023, fo 15.11.2023, pv 15.11.2023, njfit 15.11.2023, fat 541/2023, 15.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 19,900 2023-12-19 2023-12-26 95610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1898, 10.10.2023, up 266, 16.11.2023, fo 16.11.2023, pv 16.11.2023, njfit 16.11.2023, fat 542/2023, 17.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LIBRARI DYRRAHU Tirane 1,448,129 2023-11-30 2023-12-26 91910170012023 Kancelari 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje materiale kancelarie, kont 253/3,24.01.2023, up 49/1, 17.05.2023, mk 49/27, 23.12.2023, fo 253, 16.01.2023, pv 18.01.2023, njfit 253/2, 19.01.2023, fat 11/2023, 02.02.2023, pvpmalli 2.2.23,fh 1,2.2.23
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 81,100 2023-12-19 2023-12-26 95110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 2160, 03.11.2023, up 251, 07.11.2023, fo 07.11.2023, pv 07.11.2023, njfit 07.11.2023, fat 1765/2023, 08.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SINTEZA CO Tirane 445,800 2023-11-30 2023-12-26 92510170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per rritjen e AQT, kont 3533/2, 24.08.2023, up 228/1,09.06.2023, mk 2772, 05.06.2023, njfit 2942, 14.06.2023, fat 2415/2023, 30.08.2023, pv pritje malli 07.09.2023, fh 29, 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 40,200 2023-12-19 2023-12-26 95310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 2148, 01.11.2023, up 255, 08.11.2023, fo 08.11.2023, pv 08.11.2023, njfit 08.11.2023, fat 535/2023, 09.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 31,500 2023-12-19 2023-12-26 95410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, udhetim jashte shtetit, umm 1376, 08.08.2023, up 259, 13.11.2023, fo 13.11.2023, pv 13.11.2023, njfit 13.11.2023, fat 12242/2023, 13.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 72,590 2023-12-18 2023-12-22 98110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, shkrese dbnj 3831/1, 15.09.2022, shkrese km 3835/1, 25.07.2022, ushshp 597/1, 04.07.2022, pv 2, 28.06.2022, up 462, 28.06.2022, fo 3648/1, 28.6.22, pvf 28.6.2022, fat 890/2022,20.7.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) O.B.KONSTRUKSION Tirane 5,460,300 2023-12-20 2023-12-22 98910170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete kunder zjarrit 1017001, Min.Mbrojtjes,instalim i sist kunder zjarrit, usp 406,20.03.2023, of 04.05.2023, njfit 3141/2, 01.06.2023, kont 3141/6, 03.08.2023, fat 20/2023, 07.11.2023, sit pjesor 5715/3, 03.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 439,296 2023-12-01 2023-12-20 93910170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Nentor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,195,000 2023-12-01 2023-12-20 91710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes,terheqje ne valute euro, shkresa 24/11, 24.11.2023, 30000 euro, kursi 106.5
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 727,056 2023-12-01 2023-12-20 93710170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Nentor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 131,472 2023-12-01 2023-12-20 93810170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Nentor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 8,976 2023-12-01 2023-12-20 94110170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Nentor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,616 2023-12-01 2023-12-20 94010170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Nentor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Florian Allkja Tirane 1,050,000 2023-12-01 2023-12-20 95010170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes,shpenzime per ekzekutim v.gj largim nga puna shksp 6058/3,05.12.22,shkr6058/1,18.11.22,shk6058,17.11.22,v.2254,06.10.22,shk sp 5799/1,09.11.22,shk5799,08.11.22 v.130,25.01.17,shk4795,22.9.22,shk4795/1,10.10.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 313,300 2023-11-30 2023-12-19 92310170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min.Mbrojtjes,udhetim i brendshem, au6004/1,12.9.23, au6388, 12.9.23,au5853/2,31.10.2023,au119/1,24.1.23,au 1890/3,11.9.23,au6388,12.9.23,au5350,24.7.23,au1009/1,15.3.23,au5665/2,21.8.23,au 5550/1,09.8.23, listepagesa nentor 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 81,000 2023-11-30 2023-12-19 91510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, prog sp 854/2, 29.03.2023, umm 2250, 20.11.2023, up 53, 27.03.2023, fo 27.03.2023, pv 27.03.2023, njfit 27.03.2023, fat 1403/2023, 29.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 507,000 2023-11-30 2023-12-19 92210170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min.Mbrojtjes,udhetim i brendshem, au6004/1,12.9.23, au6388, 12.9.23,au5853/2,31.10.2023,au119/1,24.1.23,au 1890/3,11.9.23,au6388,12.9.23,au5350,24.7.23,au1009/1,15.3.23,au5665/2,21.8.23,au 5550/1,09.8.23, listepagesa nentor 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SINTEZA CO Tirane 1,800,900 2023-11-30 2023-12-19 91810170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per rritjen e AQT, kont 3533/1, 24.08.2023, up 228/1,09.06.2023, mk 1470, 17.03.2023, njfit 2938, 13.06.2023, fat 2413/2023, 30.08.2023, pv pritje malli 07.09.2023, fh 30, 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,852 2023-11-23 2023-12-06 89710170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Min.Mbrojtjes, rimb shpenzimesh, au 187, 24.01.23, shk 14/1, 10.01.2023, fat 06.03.2023, fat 9940/2023, 06.03.23, fat 8175/2023, 06.03.23, 53984/2022,20.12.22, prog sp 1695/6, 19.12.22, shk 1738,7.8.23,prog sp1371/2,23.6.23,lpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,500 2023-11-30 2023-12-06 92410170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min.Mbrojtjes,udhetim i brendshem, au6004/1,12.9.23, au6388, 12.9.23,au5853/2,31.10.2023,au119/1,24.1.23,au 1890/3,11.9.23,au6388,12.9.23,au5350,24.7.23,au1009/1,15.3.23,au5665/2,21.8.23,au 5550/1,09.8.23, listepagesa nentor 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 204,000 2023-12-01 2023-12-06 93510170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Nentor 2023, umm 897, 13.06.2022, umm 862, 31.05.2023, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2023-12-01 2023-12-06 93410170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Nentor 2023, umm 104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 102,000 2023-12-01 2023-12-06 93610170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Nentor 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 204,000 2023-12-01 2023-12-06 93310170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Nentor 2023, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2023, vkm 325, 31.05.2023, umm 1911 31.10.2022 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) InfoSoft Office Tirane 2,851,182 2023-11-30 2023-12-06 92010170012023 Kancelari 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje materiale kancelarie, kont 3124/4,8.9.22,up 14/5,11.06.2021,mk14/8,13.06.2022,fo 3124/1,25.08.2022,njfit 14/67,23.05.2022, fat 12463/2022,19.9.2022, pv pr mall 19.9.22,fh 6,19.9.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 27,500 2023-11-30 2023-12-06 91610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, uzvm 973, 08.06.2023, uzvm 973/1, 14.06.2023, up 127, 08.06.2023, fo 08.06.2023, pv 08.06.2023, njfit 08.06.2023, fat 661/2023, 14.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 365,188 2023-12-01 2023-12-04 93110170012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Nentor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 3, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 150,994 2023-12-01 2023-12-04 94710170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes,paga liste pritje , vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, Nentor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,272,725 2023-12-01 2023-12-04 92810170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Nentor 2023, nr. plan punonjesish 405/ nr. fakt 46, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 113,664 2023-12-01 2023-12-04 94310170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, Listpagesa Nentor 2023 transferta bashkeshortore vkm 854 17.12.2004
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 42,624 2023-12-01 2023-12-04 94610170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Nentor 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 170,496 2023-12-01 2023-12-04 94510170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Nentor 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 263,402 2023-12-01 2023-12-04 93210170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga nentor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 2, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 236,303 2023-12-01 2023-12-04 92910170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Nentor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 2, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 130,075 2023-12-01 2023-12-04 94810170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, paga liste pritje , vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, Nentor 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,127,622 2023-12-01 2023-12-04 93010170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, paga Nentor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 82, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,846,014 2023-12-01 2023-12-04 92710170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Nentor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 105, listepagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave