Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 4,156 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,116,179,611.00 4,156 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,000 2024-01-11 2024-01-25 102310170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min. Mbrojtjes,udhetim i brendshem au 842/1,23.11.23,au6544/1,14.9.2023,au 6546/1,11.10.2023,au5350,24.7.2023,au6544/2,14.9.23,au7503/2,10.11.23,au6981/1, 05.10.23, au 1904/3,11.9.23, au 2508/3, 30.11.23,dhjetor 2023 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 27,500 2024-01-11 2024-01-17 102410170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min. Mbrojtjes,udhetim i brendshem au 842/1,23.11.23,au6544/1,14.9.2023,au 6546/1,11.10.2023,au5350,24.7.2023,au6544/2,14.9.23,au7503/2,10.11.23,au6981/1, 05.10.23, au 1904/3,11.9.23, au 2508/3, 30.11.23au8184,30.11.23 ,listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 57,300 2024-01-09 2024-01-17 96510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje,prog.ap 1888/2, 26.09.2023, fat 282/2023, 16.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 222,400 2024-01-09 2024-01-17 96210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 1888/2, 26.09.2023, fat 2808/2023, 20.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 60,000 2024-01-09 2024-01-17 97610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 6213/2, 15.11.2023, up 268, 17.11.2023, pv 17.11.2023, of 17.11.2023, fat 95/2023, 17.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 52,800 2024-01-09 2024-01-17 96610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 2428/2, 14.11.2023, fat 24965, 19.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ARDIAN DEDJA Tirane 27,000 2024-01-09 2024-01-17 96710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2428/2, 14.11.2023, fat 950/2023, 21.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 485,000 2024-01-11 2024-01-17 102610170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min. Mbrojtjes,udhetim i brendshem au 842/1,23.11.23,au6544/1,14.9.2023,au 6546/1,11.10.2023,au5350,24.7.2023,au6544/2,14.9.23,au7503/2,10.11.23,au6981/1, 05.10.23, au 1904/3,11.9.23, au 2508/3, 30.11.23,dhjetor 2023 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) XPERT SYSTEMS Tirane 1,126,800 2023-12-21 2024-01-17 99210170012023 Shpenzime për materiale për mirëmbajtjen e rrugëve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj. 1017001, Ministria e Mbrojtjes, rinovim i licencavei pajisjeve firewall, up 12, 30.01.2023, fo31.01.2023, pv 31.01.2023, njfit 31.01.2023, kont 934,13.02.2023, fat74/2023, 11.05.2023, pv pmalli 18.03.2023, fh15, 11.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 31,600,000 2024-01-11 2024-01-17 102710170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1017001, Min. Mbrojtjes, shpenzime per permiresimin e sistemit financiar MM, likujdim i pjesshem, up 38, 17.06.2022, kont 52, 30.03.2023, fo 27.01.2023, njof fit 1049, 23.02.23, akt dorezimi 15.12.2023, fat 837/2023, 15.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Elvisa Xhaferi Tirane 6,500 2024-01-09 2024-01-17 97510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, uzvm 2184, 14.11.2023, up 264, 14.11.2023, pv 14.11.2023, fat 18/2023, 14.11.2023, pv pr malli 14.11.2023, fh 39, 14.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 104,890 2024-01-11 2024-01-17 101710170012023 Posta dhe sherbimi korrier 1017001, Min. Mbrojtjes,posta dhe sherbimi korrier, kontrate 5929/1, 24.01.2022, fat 40/2022, 28.01.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TRADITA G & T Tirane 28,000 2024-01-09 2024-01-17 96810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 2428/2, 14.11.2023, fat 697/2023, 21.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FILARA Tirane 18,000 2024-01-09 2024-01-17 97910170012023 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pjesemarrje ne konferenca, prog sp 1888/2,26.9.2023,up 241, 23.10.2023, fo26.10.2023,pv23.10.2023,njf 26.10.2023, fat 173/2023,03.11.2023,pv pr malli 03.11.2023, fh 36,03.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 9,000 2024-01-09 2024-01-17 97410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, kerkese 2367, 31.10.2023, up 262, 14.11.2023, pv 14.11.2023, of 14.11.2023, fat 375/2023, 14.11.2023, pv pr malli 14.11.2023, fh 40, 14.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Ari Abdurramani Tirane 42,000 2024-01-09 2024-01-17 96310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1888/2, 26.09.2023, fat 25/2023, 16.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 52,500 2024-01-09 2024-01-17 97710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 1888/2, 26.09.2023, fat 1300/2023, 17.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 292,300 2024-01-11 2024-01-17 102210170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min. Mbrojtjes,udhetim i brendshem au 842/1,23.11.23,au6544/1,14.9.2023,au 6546/1,11.10.2023,au5350,24.7.2023,au6544/2,14.9.23,au7503/2,10.11.23,au6981/1, 05.10.23, au 1904/3,11.9.23, au 2508/3, 30.11.23,dhjetor 2023 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 42,000 2024-01-09 2024-01-17 96410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1888/2, 26.09.2023, fat 24634, 15.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 220,000 2024-01-11 2024-01-17 102110170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min. Mbrojtjes,udhetim i brendshem au 842/1,23.11.23,au6544/1,14.9.2023,au 6546/1,11.10.2023,au5350,24.7.2023,au6544/2,14.9.23,au7503/2,10.11.23,au6981/1, 05.10.23, au 1904/3,11.9.23, au 2508/3, 30.11.23,dhjetor 2023 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2024-01-08 2024-01-12 97110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, ushshp 1149,05.10.2023, up 242, 23.10.2023, of 23.10.2023, fat 290/2023, 23.10.2023, pv pr malli 23.10.2023, fh 35, 23.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2024-01-08 2024-01-12 97310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2213/3, 31.10.2023, up 258, 10.11.2023, pv 10.11.2023,of 10.11.2023, fat 310/2023, 10.11.2023, pv pr mall 10.11.2023, fh 38, 10.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 6,000 2024-01-08 2024-01-12 97810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2428/2, 14.11.2023, up 270, 20.11.2023, pv 20.11.2023, of 20.11.2023, fat 315/2023, 20.11.2023, pv pr malli20.11.2023, fh 41, 20.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2024-01-08 2024-01-12 96910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 4885/2, 15.09.2023, up 201, 15.09.2023, pv 15.09.2023, of 15.09.2023, fat 68/2023, 15.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2024-01-08 2024-01-12 97010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1893/2,18.09.2023, up 224, 06.10.2023, pv 06.10.2023, of 06.10.2023, fat 273/2023, 06.10.2023, pv pr malli 06.10.2023, fh 34, 06.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 127,872 2024-01-04 2024-01-10 01810170012024 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e mbrojtjes, transferta bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004, dhjetor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2024-01-08 2024-01-10 101610170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes,shpenz honorare per komitetin e auditit, umm 1634, 22.9.2023, shk 2684,15.12.2023, vend166,23.1.23,pv166/1,23.1.23,vend 1446/1,21.6.23,pv1446,21.6.23,vend2114/1, 2.10.23,pv 2114,2.10.23,pv2657,11.12.23, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 34,000 2024-01-08 2024-01-10 101510170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes,shpenz honorare per komitetin e auditit, umm 1634, 22.9.2023, shk 2684,15.12.2023, vend166,23.1.23,pv166/1,23.1.23,vend 1446/1,21.6.23,pv1446,21.6.23,vend2114/1, 2.10.23,pv 2114,2.10.23,pv2657,11.12.23, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 16,126 2024-01-05 2024-01-10 1410170012024 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Ministria e mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2520, 26.12.2023, dhjetor 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2024-01-08 2024-01-10 101410170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes,shpenz honorare per komitetin e auditit, umm 1634, 22.9.2023, shk 2684,15.12.2023, vend166,23.1.23,pv166/1,23.1.23,vend 1446/1,21.6.23,pv1446,21.6.23,vend2114/1, 2.10.23,pv 2114,2.10.23,pv2657,11.12.23, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 42,624 2024-01-04 2024-01-10 01910170012024 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e mbrojtjes, transferta bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004, dhjetor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 449,783 2024-01-04 2024-01-10 02210170012024 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e mbrojtjes, au 4247/1, 28.6.2016, au 3385/4, 01.06.2017, au 4294/9, 04.07.2016, dhjetor 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 365,188 2024-01-03 2024-01-09 00510170012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e mbrojtjes, paga Dhjetor 2023, nr plan punonjesish 405/nr fakt 3, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 178,703 2024-01-08 2024-01-09 02310170012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e mbrojtjes, diferenca page dhjetor 2023, vkm 325, 31.05.2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 178,676 2024-01-08 2024-01-09 02410170012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e mbrojtjes, diferenca page dhjetor 2023, vkm 325, 31.05.2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 236,303 2024-01-03 2024-01-09 00310170012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e mbrojtjes, paga Dhjetor 2023, nr plan punonjesish 405/nr fakt 2, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 102,000 2024-01-04 2024-01-09 01010170012024 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e mbrojtjes, pagesa Keshilltare te jashtem Dhjetor 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 578,337 2024-01-04 2024-01-08 01310170012024 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Ministria e mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2520, 26.12.2023, dhjetor 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 113,664 2024-01-04 2024-01-08 01710170012024 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e mbrojtjes, transferta bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004, dhjetor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 200,842 2024-01-04 2024-01-08 01210170012024 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Ministria e mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2520, 26.12.2023, dhjetor 2023 listepagesa
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave