Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,762 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,180,362,047.00 3,762 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 36,500 2023-09-19 2023-09-26 65710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 626, 14.4.2023, up 170, 2.8.2023, fo 2.8.2023, pv 2.8.2023, njfitues 2.8.2023, fat 368/2023, 03.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZERO GRAVITET Tirane 145,100 2023-09-19 2023-09-26 66410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 839, 27.7.2023, up 168, 31.7.2023, fo 31.7.2023, pv 31.7.2023, njfitues 31.7.2023, fat 522/2023, 31.7.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) XHEKOSHPK Tirane 27,000 2023-09-11 2023-09-26 63310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1247/2, 31.05.2023, fat 672/2023, 07.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,091,264 2023-09-15 2023-09-26 67510170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Hollande, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,091,264 2023-09-15 2023-09-26 67610170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Angli, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 58,000 2023-09-19 2023-09-26 65810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 838, 27.7.2023, up 169, 1.8.2023, fo 1.8.2023, pv 1.8.2023, njfitues 1.8 .2023, fat 784/2023, 01.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 170,536 2023-09-19 2023-09-26 64610170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes,page dalje ne lirim, umm 804, 25.5.2023, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,188,306 2023-09-15 2023-09-26 66910170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Virxhinia, vkm 600, 14.09.2022, 100000 usd, kursi 101.7, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,058,628 2023-09-15 2023-09-26 66810170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Au Shba, vkm 600, 14.09.2022, 30000 usd, kursi 101.7, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,638,256 2023-09-15 2023-09-26 67010170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Angli, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,362,336 2023-09-19 2023-09-26 68310170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta pU GJERMANI, vkm 600, 14.09.2022, 40000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AVDULI Tirane 5,561,874 2023-09-12 2023-09-26 65010170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017001, Min. Mbrojtjes, shk.2039/70, 24.8.23, kont 2039/4, 12.09.2022, for kont 2039/4, 12.9.22, njfit 3422/1, 1.7.22, situac. perfund., fat 39/2023, 4.8.23,cert marrje dorez 2039/67,13.7.23,pv kol13.7.23, ft 149/2022,16.12.22(lik pjesshem
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,813,630 2023-09-19 2023-09-26 69010170012023 Ndihme ekonomike 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ndihme e menjehershme, uzvm 875,31.5.23, uzvm 1247,14.7.23, uzvm 876, 31.5.23, uzvm 968, 7.6.23, uzvm 981, 8.6.23, umm 454, 29.3.23, umm 457, 29.03.2023, umm 458, 29.3.23, listepagese shtator2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,091,264 2023-09-15 2023-09-26 67110170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Rumani, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,091,264 2023-09-15 2023-09-26 67710170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Kroaci, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,091,264 2023-09-15 2023-09-26 67910170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Spanje, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 108,8, date 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 29,100 2023-09-19 2023-09-26 65910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1213, 14.07.2023, up 167, 28.7.2023, fo 28.7.2023, pv 28.7.2023, njfitues 28.7.2023, fat 359/2023, 28.7.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 498,900 2023-09-07 2023-09-26 61610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,Uzvm 1134, 26.06.2023, uzvm 1134/1, 11.07.2023, up 154, 04.07.2023, fo 04.07.2023, pv 04.07.2023, njfit 04.07.2023, fat 3274/2023, 05.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VERTIGO Tirane 40,400 2023-09-11 2023-09-26 63810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1441/2, 20.06.2023, fat 18/2023, 24.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AGIM BANI Tirane 67,500 2023-09-11 2023-09-20 64310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1452/2, 29.06.2023, fat 9/2023, 01.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 36,000 2023-09-11 2023-09-20 64110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1441/2, 20.06.2023, fat 13379. 22.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 50,000 2023-09-14 2023-09-20 64710170012023 Ndihme ekonomike 1017001, Min e Mbrojtjes, ndihme e menjehershme financ., umm 1442, 22.08.2023, shkresa mfe 5434/1, 31.03.2023, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 10,500 2023-09-11 2023-09-20 63210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1187/3, 13.06.2023, fat 10132/2023, 24.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 74,704 2023-09-07 2023-09-20 62410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 1189, 04.07.2023, up 156, 06.07.2023, fo 06.07.2023, pv 06.07.2023, njfit 06.07.2023, fa 704/2023, 07.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 10,850 2023-09-11 2023-09-20 63610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, per perdorimin e salles vip, prog sp 1330/2, 08.06.2023, fat 134/2023, 20.06.2023, fd 08.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 171,600 2023-09-06 2023-09-20 62310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,uzvm 1033, 13.06.2023, up 146, 21.06.2023, fo 21.06.2023, pv 21.06.2023, njfit 21.06.2023, fat 282/2023, 22.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 81,420 2023-09-13 2023-09-20 65210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 145, 16.02.2023, up 33, 21.02.2023, fo 21.02.2023, pv 21.02.2023, njfit 21.02.2023, fat 61/2023, 21.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 30,200 2023-09-06 2023-09-20 62810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 626, 14.04.2023, up 157, 07.07.2023, fo 07.07.2023, pv 07.07.2023, njfit 07.07.2023, fat 324/2023, 07.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,800 2023-09-14 2023-09-20 64510170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, page shperblim per dalje ne pension, umm 1083, date 19.06.2023, shkresa MFE nr 5434/1, 31.03.2023, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) XHEKOSHPK Tirane 88,810 2023-09-11 2023-09-20 63410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1441/2, 20.06.2023, fat 45/2023, 23.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 3,400 2023-09-11 2023-09-20 63710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, per perdorimin e salles vip, prog sp 1452/2, 29.06.2023, fat 140/2023, 03.07.2023, fd 30.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 321,450 2023-09-11 2023-09-20 62510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, uzvm 1121, 22.06.2023, up 147, 22.06.2023, fo 22.06.2023, pv 22.06.2023, njfit 22.06.2023, fat 2823/2023, 22.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 35,000 2023-09-14 2023-09-20 64410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje,(diferenca e fatures kaluar me USH nr 420, date 21.06.2023) prog sp 963/2, 14.04.2023, fat 112/2023, 27.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 2,280 2023-09-11 2023-09-20 63510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, per perdorimin e salles vip, prog sp 1441/2, 20.06.2023, fd 21.06.2023, fat 139/2023, 03.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Florian Allkja Tirane 1,004,409 2023-09-13 2023-09-20 64910170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese sp 6058/3, 05.12.22, shkrese 6058/1, 18.11.22, shkrese 6058, 17.11.22, vendim 2254, 06.10.22, shk sp 5799/1, 09.11.22, shk 5799, 08.11.22 vend 130, 25.01.17, shk 4795, 22.9.22, shk 4795/1,10.10.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) R.E.I HOLDING Tirane 26,600 2023-09-11 2023-09-20 64010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1187/3, 13.06.2023, fat 150/2023, 26.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 253,000 2023-09-12 2023-09-20 65110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, uzvm 973, 08.06.2023, up 127, 08.06.2023, fo 08.06.2023, pv 08.06.2023, njfit 08.06.2023, fat 639/2023, 08.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 54,000 2023-09-11 2023-09-20 63010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1441/2, 20.06.2023, fat 10020/2023, 23.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 24,500 2023-09-11 2023-09-20 63110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1371/2, 23.06.2023, fat 11240/2023, 08.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GUSTOSO Tirane 122,500 2023-09-11 2023-09-20 63910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1329/2, 23.06.2023, fat 56/2023, 01.07.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave