Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,485 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,968,022,715.00 3,485 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,965,350 2023-06-23 2023-06-26 43310170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Shtesa mbi pagat e muajit prill dhe maj 2023, nr.pun plan 405, fakt 31,vkm.325 dt 31.05.2023,udhezimi nr.16 dt 16.06.2023,listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 44,217 2023-06-23 2023-06-26 43810170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Shtesa mbi pagat e muajit prill dhe maj 2023,vkm 325 dt 31.05.2023 udhezim 16 dt 16.06.2023 nr plan pun 405, nr fakt 1, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 51,000 2023-06-23 2023-06-26 44010170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Shtesa mbi pagat e muajit prill dhe maj 2023,vkm 325 dt 31.05.2023 udhezimi nr.16 dt 16.06.2023,keshilltare te jashtem, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,000 2023-06-23 2023-06-26 43910170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Shtesa mbi pagat e muajit prill dhe maj 2023,keshilltare te jashtem ,vkm.325 dt 31.05.2023,udhezimi nr.16 dt 16.06.2023,listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,640,578 2023-06-23 2023-06-26 43610170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Shtesa mbi pagat e muajit prill dhe maj 2023,vkm 325 dt 31.05.2023 udhezimi nr 16 dt 16.06.2023 nr plan pun. 405 nr fakt 31, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 55,800 2023-06-15 2023-06-22 37110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 385, 11.04.2023, up 82, 19.04.2023, fo 19.04.2023, pv 19.04.2023, njfit 19.04.2023, fat 165/2023, 19.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Elvisa Xhaferi Tirane 3,000 2023-06-15 2023-06-22 37510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 887/2, 07.04.2023, up 75, 07.04.2023, pv 07.04.2023, fat 5/2023, 10.04.2023, pv pritje malli 10.04.2023, fh 9, 10.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 9,000 2023-06-15 2023-06-22 37310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, usp 528, 04.04.2023, up 73, 07.04.2023, pv 07.04.2023, fat 90/2023, 07.04.2023, pv pritje malli 07.04.2023, fh 7, 07.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 35,608 2023-06-15 2023-06-22 38810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 967/2, 20.04.2023, fat 653/2023, 29.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Elvisa Xhaferi Tirane 3,000 2023-06-15 2023-06-22 37810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 967/2, 20.04.2023, up 86, 20.04.2023, pv 20.04.2023, fat 6/2023, 20.04.2023, pv pritje mallii 20.04.2023, fh 11, 20.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PIK Tirane 211,680 2023-06-16 2023-06-22 39310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, kont 811, 07.02.2023, fat 52/2023, 27.02.2023, pv pritje malli 27.02.2023, fh 2, 27.02.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 94,960 2023-06-15 2023-06-22 37010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 419, 24.04.2023, up 89, 24.04.2023, fo 24.04.2023, pv 24.04.2023, njfit 24.04.2023, fat 175/2023, 25.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 146,380 2023-06-15 2023-06-22 37210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 413, 19.04.2023, up 84, 20.04.2023, fo 24.04.2023, pv 20.04.2023, njfit 20.04.2023, fat 169/2023, 20.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 7,600 2023-06-15 2023-06-22 38110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, per perd e salles vip, komunikim me email prog sp 1040/1, 24.04.2023, fat 94/2023, 02.05.2023, fd 25.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 3,000 2023-06-16 2023-06-22 38210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1028/1, 24.04.2023, fta 130/2023, 03.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 69,000 2023-06-15 2023-06-22 37710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1028/1, 24.04.2023, up 95, 02.05.2023, pv 02.05.2023, fat 114/2023, 02.05.2023, pv pritje malli 02.05.2023, fh 13, 02.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 27,794 2023-06-15 2023-06-22 38610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 967/2, 20.04.2023, fat 652/2023, 29.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 9,000 2023-06-16 2023-06-22 37910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1040/1, 24.04.2023, up 87, 24.04.2023, pv 24.04.2023, fat 152/2023, 24.04.2023, pv pritje malli 24.04.2023, fh 12, 24.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2023-06-15 2023-06-22 37410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, umm 546, 05.04.2023, up 74, 07.04.2023, pv 07.04.2023, fat 91/2023, 07.04.2023, pv pritje malli 07.04.2023, fh 8, 07.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 63,900 2023-06-15 2023-06-22 36910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 470, 03.05.2023, up 97, 04.05.2023, fo 04.05.2023, pv 04.05.2023, njfit 04.05.2023, fat 2116/2023, 05.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 27,794 2023-06-15 2023-06-22 38510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 967/2, 20.04.2023, fat 656/2023, 29.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 27,794 2023-06-15 2023-06-22 38710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 967/2, 20.04.2023, fat 654/2023, 29.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PIK Tirane 245,760 2023-06-16 2023-06-22 39210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1040/1, 24.04.2023, kontrate 2350/3, 24.04.2023, fat 13/2023, 25.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 18,000 2023-06-15 2023-06-22 37610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, usp 600, 12.04.2023, ushshp 413, 19.04.2023, up 85, 20.04.2023, pv 20.04.2023, fat 105/2023, 20.04.2023, pv pritje malli 20.04.2023, fh 10, 20.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ARDIAN DEDJA Tirane 81,000 2023-06-15 2023-06-22 38310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 967/2, 20.04.2023, fat 98/2023, 26.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 15,000 2023-05-30 2023-06-16 33810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, ushshp 219, 03.03.2023, up 43, 06.03.2023, pv 06.03.2023, fat 49/2023, 06.03.2023, pv pritje malli 06.03.2023, fh 5, 06.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Ari Abdurramani Tirane 17,500 2023-03-30 2023-06-16 34110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 593/2, 03.03.2023, fat 5/2023, 16.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 110,400 2023-05-30 2023-06-16 33210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 590, 11.04.2023, up 79, 18.04.2023, fo 18.04.2023, pv 18.04.2023, njfit 18.04.2023, fat 400/2023, 18.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sajmir Mema Tirane 114,480 2023-05-30 2023-06-16 33910170012023 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1017011, Ministria e Mbrojtjes, materiale per funks e pajisjeve te zyrave,shkrese 852, 29.03.2023, up 59, 29.03.2023, pv 25.03.2023, fo 29.03.2023, fat 2/2023, 29.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 54,000 2023-03-30 2023-06-16 34010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 887/2, 07.04.2023, fat 5041/2023, 12.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 72,000 2023-05-30 2023-06-15 33010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 355, 31.03.2023, up 76, 11.04.2023, fo 11.04.2023, pv 11.04.2023, njfit 11.04.2023, fat 361/2023, 11.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 63,800 2023-05-30 2023-06-15 32510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 546, 05.04.2023, up 72, 07.04.2023, fo 07.04.2023, pv 07.04.2023, njfit 07.04.2023, fat 1637/2023, 10.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,804 2023-06-02 2023-06-15 35710170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes,paga liste pritje , vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, Maj 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 54,500 2023-05-30 2023-06-15 32710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 354, 31.03.2023, up 70, 05.04.2023, fo 05.04.2023, pv 05.04.2023, njfit 05.04.2023, fat 263/2023, 06.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHEFIK SUPARAKU Tirane 669,906 2023-06-02 2023-06-15 29810170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna shkrese 4660/1, 29.09.2022, shkrese 4689/1, 17.10.2022, shkrese 5337, 17.10.2022, shkrese 4689, vendim 2147, 14.10.2015, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 82,000 2023-05-30 2023-06-15 33610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 358, 03.04.2023, up 77, 12.04.2023, fo 12.04.2023, pv 12.04.2023, njfit 12.04.2023, fat 150/2023, 12.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 44,000 2023-05-30 2023-06-15 33710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1708/1, 08.11.2022, umm 1708, 07.10.2022, up 83, 19.04.2023, fo 19.04.2023, pv 19.04.2023, njfit 19.04.2023, fat 166/2023, 19.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 41,400 2023-05-30 2023-06-15 33310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 642, 19.04.2023, up 90, 24.04.2023, fo 24.04.2023, pv 24.04.2023, njfit 24.04.2023, fat 176/2023, 25.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 265,900 2023-05-30 2023-06-15 32810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 697, 16.06.2020, up 57, 28.03.2023, fo 28.03.2023, pv 28.03.2023, njfit 28.03.2023, fat 453/2023, 31.03.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 75,590 2023-05-30 2023-06-15 32910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 405, 20.03.2023, ushshp 261, 16.03.2023, up 56, 28.03.2023, fo 28.03.2023, pv 28.03.2023, njfit 28.03.2023, fat 405/2023, 28.03.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave