Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,543 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,999,161,149.00 3,543 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2023-02-21 2023-02-28 7410170012023 Ndihme ekonomike 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ndihme ekonomike, umm 1883, 25.10.2022, listepagese shkurt 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 33,040 2023-02-13 2023-02-27 5010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 2030, 22.11.2022, up 242, 09.12.2022, fo 09.12.2022, pv 09.12.2022, njfit 09.12.2022, fat 394/2022, 11.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 30,000 2023-02-14 2023-02-27 5310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1939/2, 11.10.2022, up 223, 18.11.2022, pv 18.11.2022, fo 18.11.2022, fat 338/2022, 18.11.2022, pv pritje malli 18.11.2022, fh 37, 18.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 140,300 2023-02-13 2023-02-27 6410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 2081, 25.11.2022, ip 230, 25.11.2022, fo 25.11.2022, pv 25.11.2022, njfit 25.11.2022, fat 5284/2022, 29.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2023-02-14 2023-02-27 5210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1939/2, 11.10.2022, up 217, 16.11.2022, pv 16.11.2022, fo 16.11.2022, fat 557/2022, 17.11.2022, pv pritje malli 17.11.2022, fh 36, 17.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 247,660 2023-02-21 2023-02-27 7010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta per bashkeshortet, vkm 854, 17.12.2004, listepagesa janar 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 91,584 2023-02-21 2023-02-27 7210170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta bashkeshorte janar 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 381,861 2023-02-21 2023-02-27 6910170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta bashkeshorte janar 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 74,340 2023-02-13 2023-02-27 4910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1383, 12.12.2022, up 245, 13.12.2022, fo 13.12.2022, pv 13.12.2022, njfit 13.12.2022, fat 400/2022, 13.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2023-02-21 2023-02-27 6710170012023 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1017001, Ministria e Mbrojtjes, sherbim monitorimi, raporte tetor 2022, fat 432/2022, 31.10.2022, proces verbal 03.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 54,840 2023-02-13 2023-02-27 6310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1379, 06.12.2022, up 240, 07.12.2022, fo 07.12.2022, pv 07.12.2022, njfit 07.12.2022, fat 391/2022, 07.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 368,800 2023-02-14 2023-02-27 6510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 2123, 09.12.2022, up 244, 09.12.2022, fo 09.12.2022, pv 09.12.2022, njfit 09.12.2022, fat 392/2022, 11.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,384 2023-02-21 2023-02-27 7310170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta per bashkeshortet, vkm 854, 17.12.2004, listepagesa janar 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 70,680 2023-02-13 2023-02-27 5110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1379, 09.12.2022, up 243, 09.12.2022, fo 09.12.2022, pv 09.12.2022, fo 09.12.2022, pv09.12.2022, njfit 09.12.2022, fat 393/2022, 11.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 50,520 2023-02-21 2023-02-27 6810170012023 Shpenzime te tjera qiraje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime qiraje, shkresa nr.5778, 07.11.2022, fat 123/2022, 25.10.2022, shkresa 6185, 23.11.2022, fat 124/2022, 23.11.2022, shkresa 6185/1, 23.11.2022, fat 136/2022, 23.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 238,073 2023-02-21 2023-02-27 7110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta bashkeshorte janar 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,407,751 2023-02-02 2023-02-27 3810170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Ministria e Mbrojtjes,k.ushqimor umm 2227, 30.12.2022,vendime gjyqi 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, janar 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 799,100 2023-02-02 2023-02-27 3510170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes,k.ushqimor umm 2227, 30.12.2022 ,vendime gjyqi 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, janar 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 91,582 2023-02-02 2023-02-27 3710170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes,vendime gjyqi 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, janar 2023 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 44,640 2023-02-14 2023-02-27 5410170012023 Shpenzime te tjera qiraje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime qiraje, shkresa nr. 438, 23.01.2023, fat 82, 1/2023, date 23.01.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 1,525,500 2023-02-02 2023-02-07 4210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 1946, 08.11.2022, usp 1946/1, 08.11.2022, up 221, 18.11.2022fo 18.11.2022, pv 19.11.2022, njfit 11.10.2022, fat 5204/2022, 19.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GEO ENGINEERING Tirane 718,545 2023-01-30 2023-02-03 2510170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ligj 138/2016, 22.12.2016,up 525,20.4.22,shfit 06.6.22,kont 13.06.22,pv 1239/15,19.12.22,fat76/2022,19.12.22, shk 1239/14, 19.12.2022prag be
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 76,500 2023-02-01 2023-02-03 3410170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa Keshilltare janar 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 893, 17.12.2014, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,733,026 2023-02-01 2023-02-03 2910170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga janar 2023, nr.pun plan 393, fakt 90, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALPHA SOLUTIONS GROUP Tirane 10,598,128 2023-01-30 2023-02-03 2410170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ligj 138/2016, 22.12.2016, kurs 117.21,up 533,21.4.22,shfit 16.6.22,kont 16.06.22,pv 66/15,7.10.22,fat49/2022,7.10.22, shk 66/17, 10.10.2022prag be
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,500 2023-02-01 2023-02-03 3110170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min.Mbrojtjes, Pagesa Keshilltare te jashtem janar 2023, vkm 893, 17.12.2014, umm104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2023-02-01 2023-02-03 3310170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa Keshilltare janar 2023, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2022, umm 1911, 31.10.2022, vkm 893, 17.12.2014, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,500 2023-02-01 2023-02-03 3210170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa Keshilltare janar 2023, umm 897, 13.02.2022, vkm 893, 17.12.2014, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 90,667 2023-02-01 2023-02-02 3010170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga janar 2023, nr.pun plan 393, fakt 1, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,129,946 2023-02-01 2023-02-02 2710170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga janar 2023, nr.pun plan 393, fakt 42, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 109,460 2023-02-01 2023-02-02 2810170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga janar 2023, nr.pun plan 393, fakt 1, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,754,514 2023-02-01 2023-02-02 2610170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga janar 2023, nr.pun plan 393, fakt 100, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 102,000 2022-12-27 2023-01-31 72810170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 1790, 14.10.2022, up 187, 18.10.2022, fo 18.10.2022, pv 18.10.2022, njfit 18.10.2022, fat 1307/2022, 18.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 48,360 2023-01-13 2023-01-30 80210170012022 Shpenzime te tjera qiraje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime qirajeshk nr 6384, 06.12.2022, fat 147/2022, 05.12.2022, shk 6384/1, 05.12.2022, fat 137/2022, 05.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 31,883,965 2023-01-26 2023-01-30 83410170012022 Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 600, date 14.09.2022,Pu mons, transferte per paga dhe pagesa date 30.12.2022, kursi 118.5, 268803 euro
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AVDULI Tirane 10,481,000 2023-01-26 2023-01-30 83510170012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese 4654, 15.09.2022, shk 2039, 19.08.2022, urdher 451, 08.04.2022, kont 2039/4, 12.09.2022, f kont 2039/4, 12.09.2022, njf 3422/1, 01.07.2022, fat 149/2022, 16.12.2022 (lik i pjesshem)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,126,889 2023-01-26 2023-01-30 83310170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 600, date 14.09.2022,mis bruksel, transferte per org nderkombetare date 30.12.2022, kursi 118.5, 642161 euro
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,844,333 2023-01-26 2023-01-30 83010170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 600, date 14.09.2022, Mis Brukseli, transferte per paga dhe pagesa date 30.12.2022, kursi 118.5, 293.785 euro
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 808,763 2023-01-26 2023-01-30 83110170012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 600, date 14.09.2022, AU Gjermani, transferte per paga dhe pagesa date 30.12.2022, kursi 118.5, 6800 euro
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 1,737,120 2023-01-26 2023-01-30 34110170012022 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, up 160, 18.02.2022 , shp fituesi 12.04.2022, kontrate 406/5, 12.05.2022, fat 55/2022, 20.05.2022, pv pritje malli 20.05.2022, fh 23, 20.05.2022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave