Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 4,359 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,394,617,467.00 4,359 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 319,680 2023-10-24 2023-10-27 80010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Shtator 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 148,500 2023-10-02 2023-10-27 70410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 932, 01.09.2023, up 186, 01.09.2023, fo 01.09.2023, pv 01.09.2023, njfit 01.09.2023, fat 396/2023, 02.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 130,075 2023-10-24 2023-10-27 80610170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, paga liste pritje , au 6684/1, 01.11.2016, Shtator 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 140,000 2023-10-17 2023-10-27 79410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 5760/2, 21.11.2022, fat 37229/2022, 14.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IL GUSTO SEAFOOD Tirane 175,000 2023-10-17 2023-10-27 79910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Min e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2115/1, 02.10.2023, fat 110/2023, 08.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HOTEL COLOSSEO Tirane 54,400 2023-10-17 2023-10-27 79210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz.pritje percjellje, prog. sp 5760/2, 21.11.2022, fat 1347/2022, 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,013 2023-10-24 2023-10-27 71910170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, rimbursim telefoni sipas vkm 673, 02.09.2023, umm 92, 27.01.2021, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2023-10-13 2023-10-20 78310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1936/2, 15.09.2023, up 204, 20.09.2023, pv 20.09.2023, fo 20.09.2023, fat 303/2023, 20.09.2023, pv pritje malli 20.09.2023, fh 30, 20.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 39,960 2023-10-13 2023-10-19 77310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 962, 11.09.2023, up 210, 26.09.2023, fo 26.09.2023, pv 26.09.2023, njfit 26.09.2023, fat 4892/2023, 28.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 6,000 2023-10-13 2023-10-19 78210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog usp 1788/2, 06.09.2023, up 200, 13.09.2023, pv 13.09.2023, of 13.09.2023, fat 238/2023, 13.09.2023, pv pr malli 13.09.2023, fh 29, 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 37,950 2023-10-13 2023-10-19 77210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 1009, 20.09.2023, up 209, 25.09.2023, fo 25.09.2023, pv 25.09.2023, njfit 25.09.2023, fat 425/2023, 26.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2023-10-13 2023-10-19 78410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog usp 1947/2, 18.09.2023, up 205, 20.09.2023, pv 20.09.2023, fo 20.09.2023, fat 252/2023, 20.09.2023, pv pritje malli 20.09.2023, fh 31, 20.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 77,100 2023-10-13 2023-10-19 77610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1048, 28.09.2023, ushshp 1042, 27.09.2023, up 214, 02.10.2023, fo 02.10.2023, pv 02.10.2023, njfit 02.10.2023, fat 996/2023, 02.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 42,300 2023-10-13 2023-10-19 77410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1753, 26.09.2023, up 212, 29.09.2023, fo 29.09.2023, pv 29.09.2023, njfit 29.09.2023, fat 441/2023, 29.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 28,900 2023-10-13 2023-10-19 77910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1737, 26.09.2023, up 217, 03.10.2023, fo 03.10.2023, pv 03.10.2023, njfit 03.10.2023, fat 453/2023, 03.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 46,010 2023-10-13 2023-10-19 77710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1735, 26.09.2023, umm 1748, 26.09.2023, up 215, 02.10.2023, fo 02.10.2023, pv 02.10.2023, njfit 02.10.2023, fat 924/2023, 02.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 79,200 2023-10-13 2023-10-19 77110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 957, 07.09.2023, up 208, 25.09.2023, fo 25.09.2023, pv 25.09.2023, njfit 25.09.2023, fat 424/2023, 26.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 30,100 2023-10-16 2023-10-19 77810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1052, 28.09.2023, up 216, 03.10.2023, fo 03.10.2023, pv 03.10.2023, njfit 03.10.2023, fat 1003/2023, 03.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 49,600 2023-10-13 2023-10-19 77510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 1047, 28.09.2023, up 213, 29.09.2023, fo 29.09.2023, pv 29.09.2023, njfit 29.09.2023, fat 442/2023, 29.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) R.E.I HOLDING Tirane 74,400 2023-10-05 2023-10-12 41910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 854/2, 29.03.2023, fat 69/2023, 06.04.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2023-10-05 2023-10-12 41010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 994/1, 26.04.2023, up 99, 05.05.2023, pv 05.05.2023, fo 05.05.2023, fat 30, 05.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 258,600 2023-10-06 2023-10-11 74310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, uzvm 1539, 04.09.2023, up 189, 04.09.2023, fo 04.09.2023, pv 04.09.2023, njfit 04.09.2023, fat 401/2023, 04.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 41,300 2023-10-06 2023-10-11 74610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 1537, 31.08.2023, up 194, 11.09.2023, fo 11.09.2023, pv 11.09.2023, njfit 11.09.2023, fat 410/2023, 11.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 20,300 2023-10-06 2023-10-11 74210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1159, 30.06.2023, up 163, 24.07.2023, fo 24.07.2023, pv 24.07.2023, njfit 24.07.2023, fat 572/2023, 24.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 28,000 2023-10-05 2023-10-11 75510170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1788/2, 06.09.2023, fat 16616/2023, 16.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 75,000 2023-09-21 2023-10-11 70110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1507, 15.09.2022, up 181, 25.08.2023, fo 25.08.2023, pv 25.08.2023, njfit 25.08.2023, fat 384/2023, 28.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 42,800 2023-10-05 2023-10-11 74910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 955, 06.09.2023, up 198, 13.09.2023, fo 13.09.2023, pv 13.09.2023, njfit 13.09.2023, fat 840/2023, 20.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 56,855 2023-10-05 2023-10-11 75210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1005, 19.09.2023, up 206, 20.09.2023, fo 20.09.2023, pv 20.09.2023, njfit 20.09.2023, fat 930/2023, 20.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 29,970 2023-10-02 2023-10-11 70010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1385, 11.08.2023, umm 1335/1, 11.08.2023, up 180, 18.08.2023, fo 18.08.2023, pv 18.08.2023, njfit 18.08.2023, fat 380/2023, 18.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 82,800 2023-10-05 2023-10-11 75910170012023 Blerje dokumentacioni 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje dokumentacioni, shk 3053, 27.04.2023, up 108, 15.05.2023, pv 16.05.2023, fo 16.05.2023, njfit 16.05.2023, fat 39/2023, 22.05.2023, pv pritje malli 22.05.2023, fh 18, 22.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 765,800 2023-10-05 2023-10-11 75310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,uzvm 1610, 18.09.2023, up 207, 21.09.2023, fo 21.09.2023, pv 21.09.2023, njfit 21.09.2023, fat 4603/2023, 22.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 101,880 2023-10-05 2023-10-11 76010170012023 Blerje dokumentacioni 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje dokumentacioni, shk 850, 20.04.2022, up 94, 27.05.2022, pv 31.05.2022, fo 31.05.2022, njfit 31.05.2023, fat 64/2022, 06.06.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 56,700 2023-10-02 2023-10-11 70710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 821, 24.07.2023, up 177, 15.08.2023, fo 15.08.2023, pv 15.08.2023, njfit 15.08.2023, fat 377/2023, 15.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 96,800 2023-10-05 2023-10-11 75110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1004, 18.09.2023, up 203, 20.09.2023, fo 20.09.2023, pv 20.09.2023, njfit 20.09.2023, fat 423/2023, 21.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 28,000 2023-10-05 2023-10-11 75410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1947/2, 18.09.2023, fat 16932/2023, 21.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 157,000 2023-10-06 2023-10-11 76710170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, te tjera materiale dhe sherbime speciale, raport monitorimi ne shtypin e shkruar dhe ate audioviziv, raport prill 2023, fat 172/2023, 28.04.2023, raporte ma 2023, fat 234/2023, 31.05.2023.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 188,400 2023-10-06 2023-10-11 76410170012023 Libra dhe publikime profesionale 1017001, Min Mbrojtjes,libra dhe publikime prof, shpenzime MCU kerk 1586, 27.02.2023, up 109, 12.05.2023, fo 15.5.2023, pv 15.5.2023, njfit 15.5.2023, fat 24.5.2023, pv pr malli 24.5.2023, fh 20, 24.5.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 173,760 2023-10-05 2023-10-11 76110170012023 Blerje dokumentacioni 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje dokumentacioni, shk 8066, 21.11.2022, UP 241, 07.12.2022, fo 09.12.2022, pv 09.12.2022, njfit 09.12.2022, fat 148/2022, 19.12.2022, pv pritje malli 19.12.2022, fh 8, 19.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 27,500 2023-10-06 2023-10-11 76310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 683, 16.06.2023, shkrese nga pu 20.06.2023, up 145, 21.06.2023, fo 21.06.2023, pv 21.06.2023, njfit 21.06.2023 fat 280/2023, 21.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GUSTOSO Tirane 12,500 2023-10-05 2023-10-11 75610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1936/2, 15.09.2023, fat 79/2023, 22.09.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave