Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 4,466 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,456,327,805.00 4,466 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 61,560 2023-10-26 2023-11-06 81710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1163, 06.10.2023, up 225, 09.10.2023, fo 09.10.2023, pv 09.10.2023, njfit 09.10.2023, fat 459/2023, 09.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 50,600 2023-10-26 2023-11-06 81910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1045, 28.09.2023, up 227, 10.10.2023, fo 10.10.2023, pv 10.10.2023, njfit 10.10.2023, fat 463/2023, 10.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,616 2023-11-01 2023-11-06 84910170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Tetor 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,135,511 2023-11-01 2023-11-02 83610170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Tetor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 109, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,096,050 2023-11-01 2023-11-02 83910170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, paga Tetor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 84, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,476,977 2023-11-01 2023-11-02 83710170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Tetor 2023, nr. plan punonjesish 405/ nr. fakt 48, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 347,246 2023-11-01 2023-11-02 84010170012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Tetor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 3, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 236,303 2023-11-01 2023-11-02 83810170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Tetor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 2, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 204,000 2023-11-01 2023-11-02 84210170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Tetor 2023, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2023, vkm 325, 31.05.2023, umm 1911 31.10.2022 listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 204,000 2023-11-01 2023-11-02 84410170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Tetor 2023, umm 897, 13.06.2022, umm 862, 31.05.2023, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 263,402 2023-11-01 2023-11-02 84110170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Tetor 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 2, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2023-11-01 2023-11-02 84310170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Tetor 2023, umm 104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 102,000 2023-11-01 2023-11-02 84510170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Tetor 2023, umm 561, 28.04.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 150,994 2023-10-24 2023-10-30 80510170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes,paga liste pritje , vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, Shtator 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 213,120 2023-10-24 2023-10-27 80310170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Shtator 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KASTRATI HOTELS & TOWER Tirane 176,000 2023-10-17 2023-10-27 79010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 2462/2, 25.11.2022, fat 53981/2022, 05.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 15,000 2023-10-17 2023-10-27 79110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, ushshp 1346, 30.11.2022, prog sp 2669/1, 28.12.2022, per perb shpenz 02-04.12.2022, up 239, 02.12.2022, pv 02.12.2022, fo 02.12.2022, fat 593/22, 09.12.2022,pvpm 9.12.22,fh41,9.12.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 102,685 2023-10-24 2023-10-27 80410170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Shtator 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,998 2023-10-24 2023-10-27 72010170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001,Min Mbrojtjes,rimbursim telefoni, vkm 673.02.09.2020,UMM.92,27.01.2021 listpagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 280,608 2023-10-24 2023-10-27 80110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Shtator 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) R.E.I HOLDING Tirane 1,219,800 2023-10-17 2023-10-27 79310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 5760/2, 21.11.2022, fat 433/2022, 14.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) YLLI HIDRI Tirane 112,500 2023-10-17 2023-10-27 79610170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog usp 670/2, 09.05.2023, fat 881/2023, 24.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,672 2023-10-24 2023-10-27 72110170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, rimbursim telefon, vkm 673, 02.09.2020, umm 92, 27.01.2021, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) REGINA GROUP Tirane 283,500 2023-10-17 2023-10-27 78710170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Min.Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 5760/2, 21.11.2022, fat 719/2022, 28.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 48,700 2023-10-06 2023-10-27 74710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 939, 01.09.2023, up 195, 11.09.2023, fo 11.09.2023, pv 11.09.2023, njfit 11.09.2023, fat 411/2023, 11.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 35,520 2023-10-24 2023-10-27 81110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Shtator 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 9,000 2023-10-13 2023-10-27 78010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1907/2, 07.09.2023, up 193, 07.09.2023, pv 07.09.2023, fo 07.09.2023, fat 289/2023, 07.09.2023, pv pritje malli 07.09.2023, fh 27, 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 319,680 2023-10-24 2023-10-27 80010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min. Mbrojtjes, transferta bashkeshorte Shtator 2023, vkm 854, 17.12.2004, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 148,500 2023-10-02 2023-10-27 70410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 932, 01.09.2023, up 186, 01.09.2023, fo 01.09.2023, pv 01.09.2023, njfit 01.09.2023, fat 396/2023, 02.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 130,075 2023-10-24 2023-10-27 80610170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, paga liste pritje , au 6684/1, 01.11.2016, Shtator 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 140,000 2023-10-17 2023-10-27 79410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 5760/2, 21.11.2022, fat 37229/2022, 14.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IL GUSTO SEAFOOD Tirane 175,000 2023-10-17 2023-10-27 79910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Min e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 2115/1, 02.10.2023, fat 110/2023, 08.10.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HOTEL COLOSSEO Tirane 54,400 2023-10-17 2023-10-27 79210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz.pritje percjellje, prog. sp 5760/2, 21.11.2022, fat 1347/2022, 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,013 2023-10-24 2023-10-27 71910170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, rimbursim telefoni sipas vkm 673, 02.09.2023, umm 92, 27.01.2021, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 18,000 2023-10-13 2023-10-20 78310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1936/2, 15.09.2023, up 204, 20.09.2023, pv 20.09.2023, fo 20.09.2023, fat 303/2023, 20.09.2023, pv pritje malli 20.09.2023, fh 30, 20.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 39,960 2023-10-13 2023-10-19 77310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 962, 11.09.2023, up 210, 26.09.2023, fo 26.09.2023, pv 26.09.2023, njfit 26.09.2023, fat 4892/2023, 28.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 6,000 2023-10-13 2023-10-19 78210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog usp 1788/2, 06.09.2023, up 200, 13.09.2023, pv 13.09.2023, of 13.09.2023, fat 238/2023, 13.09.2023, pv pr malli 13.09.2023, fh 29, 13.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 37,950 2023-10-13 2023-10-19 77210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 1009, 20.09.2023, up 209, 25.09.2023, fo 25.09.2023, pv 25.09.2023, njfit 25.09.2023, fat 425/2023, 26.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2023-10-13 2023-10-19 78410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017011, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog usp 1947/2, 18.09.2023, up 205, 20.09.2023, pv 20.09.2023, fo 20.09.2023, fat 252/2023, 20.09.2023, pv pritje malli 20.09.2023, fh 31, 20.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 77,100 2023-10-13 2023-10-19 77610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1048, 28.09.2023, ushshp 1042, 27.09.2023, up 214, 02.10.2023, fo 02.10.2023, pv 02.10.2023, njfit 02.10.2023, fat 996/2023, 02.10.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave