Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 4,432 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,434,234,537.00 4,432 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 113,370 2023-10-06 2023-10-11 74510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1211, 14.07.2023, up 192, 07.09.2023, fo 07.09.2023, pv 07.09.2023, njfit 07.09.2023, fat 404/2023, 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 334,605 2023-09-25 2023-10-10 68710170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, page per dalje ne pension umm 1535, 31.08.2023, shkresa mfe 5434/1, 31.03.2023, listepagesa shtator 2023, listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,000 2023-10-03 2023-10-09 73910170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min.Mbrojtjes,udh i brendshem, au 119/1,24.1.23,au 3937/2,13.7.23,au 168/1,17.8.23,au 5222,17.7.23, au 152/1,20.7.23,au 135/1,6.7.23, au 3317, 13.6.23,au 6246/1,1.9.23,au 10091/2,15.3.23, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 263,970 2023-10-02 2023-10-09 69610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1373, 08.08.2023, up 179, 17.08.2023, fo 17.08.2023, pv 17.08.2023, njfit 17.08.2023, fat 699/2023, 18.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 372,500 2023-10-03 2023-10-09 74010170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min.Mbrojtjes,udh i brendshem, au 119/1,24.1.23,au 3937/2,13.7.23,au 168/1,17.8.23,au 5222,17.7.23, au 152/1,20.7.23,au 135/1,6.7.23, au 3317, 13.6.23,au 6246/1,1.9.23,au 10091/2,15.3.23, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 453,000 2023-10-03 2023-10-09 69910170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1382, 11.08.2023, up 178,16.08.2023, fo 16.08.2023, pv 16.08.2023, njfit 16.08.2023, fat 812/2023, 16.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 13,500 2023-10-03 2023-10-09 71810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1323/2, 08.06.2023, FAT 9234/2023, 12.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,300 2023-09-25 2023-10-09 68810170012023 Kompensime speciale te tjera 1017001, Min.Mbrojtjes, rimbursim shpenzimesh, shkrese 1637, 24.07.2023, shkrese 1186/1, 30.05.2023, shkrese 1104, 04.05.2023, fature banka credins, listepagese shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) The PLAZA Tirana Tirane 290,000 2023-10-03 2023-10-09 71110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje,prog sp 1523, 04.07.2023, fat 2249/2023, 06.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 73,680 2023-10-02 2023-10-09 69710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 1427, 18.08.2023, up 183, 29.08.2023, fo 29.08.2023, pv 29.08.2023, njfit 29.08.2023, fat 740/2023, 29.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 31,500 2023-10-03 2023-10-09 71210170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1589/2, 24.07.2023, fat 12727/2023, 26.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Bar Restorant Illyria Tirane 110,500 2023-10-03 2023-10-09 74110170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1028/1, 24.04.2023, fat 3/2023, 02.05.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 28,000 2023-10-03 2023-10-09 71310170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1681/2, 01.08.2023, fat 13729/2023, 08.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 3,000 2023-10-03 2023-10-09 71010170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1452/2, 29.06.2023, up 151, 30.06.2023, pv 30.06.2023, fo 30.06.2023, fat 172/2023, 03.07.2023, pv pritje malli 03.07.2023, fh 26, 03.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 6,000 2023-10-03 2023-10-09 70910170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per pritje percjellje, prog sp 1329/2, 23.06.2023, up 150, 29.06.2023, pv 29.06.2023, fo 29.06.2023, fat 234/2023, 29.06.2023, pv pr malli 29.06.2023, fh 25, 29.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2023-10-03 2023-10-09 71510170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, te tjera materiale dhe sherbime speciale, raport monitorimi ne shtypin e shkruar dhe ate audioviziv, raport gusht 2023, pv 04.09.2023, fat 377/2023, 31.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 387,000 2023-10-03 2023-10-09 73810170012023 Udhetim i brendshem 1017001, Min.Mbrojtjes,udh i brendshem, au 119/1,24.1.23,au 3937/2,13.7.23,au 168/1,17.8.23,au 5222,17.7.23, au 152/1,20.7.23,au 135/1,6.7.23, au 3317, 13.6.23,au 6246/1,1.9.23,au 10091/2,15.3.23, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2023-10-03 2023-10-09 71610170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, te tjera materiale dhe sherbime speciale, raport monitorimi ne shtypin e shkruar dhe ate audioviziv, raport korrik 2023, pv 03.08.2023, fat 333/2023, 31.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 95,000 2023-10-03 2023-10-09 69810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 925, 29.08.2023, up 184, 30.08.2023, fo 30.08.2023, pv 30.08.2023, njfit 30.08.2023, fat 845/2023, 30.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 265,440 2023-10-02 2023-10-09 70210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,umm 1371, 08.08.2023, umm 1375, 08.08.2023, up 182, 25.08.2023, fo 25.08.2023, pv 25.08.2023, njfit 25.08.2023, fat 385/2023, 28.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 177,680 2023-10-02 2023-10-09 70310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,usp 1500, 30.08.2023, up 185, 31.08.2023, fo 31.08.2023, pv 31.08.2023, njfit 31.08.2023, fat 392/2023, 31.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 145,200 2023-10-02 2023-10-09 70510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,uzvm 1524, 31.08.2023, up 187, 01.09.2023, fo 01.09.2023, pv 01.09.2023, njfit 01.09.2023, fat 397/2023, 02.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 189,200 2023-10-02 2023-10-09 70610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit,ushshp 930, 01.09.2023, up 188, 01.09.2023, fo 01.09.2023, pv 01.09.2023, njfit 01.09.2023, fat 398/2023, 02.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 28,000 2023-10-03 2023-10-09 71410170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, prog sp 1737/2, 24.08.2023, fat 15384/2023, 30.08.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PIK Tirane 105,300 2023-10-03 2023-10-09 70810170012023 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pritje percjellje, kont 1636/3, 24.07.2023, fat 248/2023, 25.07.2023,pv.1 24.07.2023,FO 1636 24.07.2023, NjF. 1636/2 24.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 203,830 2023-09-19 2023-10-04 64810170012023 Ndihme ekonomike 1017001, Min e Mbrojtjes,paga shperblim, umm 1484, 25.08.2023, umm10, 04.01.2023, shkresa mfe 5434/1, 31.03.2023, listepagesa shtator 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 644,160 2023-10-02 2023-10-03 73210170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Shtator 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 11,616 2023-10-02 2023-10-03 73510170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022,Shtator 2023 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 270,544 2023-10-02 2023-10-03 72610170012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Shtator 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 3, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 419,232 2023-10-02 2023-10-03 73410170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Shtator 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Florian Allkja Tirane 1,050,000 2023-10-02 2023-10-03 73710170012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shkrese sp 6058/3, 05.12.22, shkrese 6058/1, 18.11.22, shkrese 6058, 17.11.22, vendim 2254, 06.10.22, shk sp 5799/1, 09.11.22, shk 5799, 08.11.22 vend 130, 25.01.17, shk 4795, 22.9.22, shk 4795/1,10.10.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,185,010 2023-10-02 2023-10-03 72510170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min.Mbrojtjes, paga Shtator 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 83, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 263,402 2023-10-02 2023-10-03 72710170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Shtator 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 2, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,948,606 2023-10-02 2023-10-03 72210170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Shtator 2023, nr plan punonjesish 405/ nr fakt 105, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TIRANA BANK Tirane 11,616 2023-10-02 2023-10-03 73610170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min. Mbrojtjes,kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Shtator 2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 124,080 2023-10-02 2023-10-03 73310170012023 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017001, Min.Mbrojtjes, kompensim ushqimor, umm 2227, 30.12.2022, Shtator 2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,431,299 2023-10-02 2023-10-03 72310170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Min. Mbrojtjes, Paga Shtator 2023, nr. plan punonjesish 405/ nr. fakt 48, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 204,000 2023-10-02 2023-10-03 73010170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem shtator 2023, umm 897, 13.06.2022, umm 862, 31.05.2023, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2023-10-02 2023-10-03 72910170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Shtator 2023, umm 104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022, vkm 325, 31.05.2023, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 204,000 2023-10-02 2023-10-03 72810170012023 Shpenzime per honorare 1017001, Min. Mbrojtjes, Pagesa K.jashtem Shtator 2023, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2023, vkm 325, 31.05.2023, umm 1911 31.10.2022 listepagese
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave