Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 4,466 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,456,327,805.00 4,466 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 204,000 2024-01-04 2024-01-05 00910170012024 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e mbrojtjes, pagesa Keshilltare te jashtem Dhjetor 2023, umm 897. 13.06.2022, umm 862, 31.05.2023, vkm 325, 31.05.2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-01-04 2024-01-05 00810170012024 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e mbrojtjes, pagesa Keshilltare te jashtem Dhjetor 2023, umm 104, 01.02.2022, kont 179/2, 01.02.2022,, vkm 325, 31.05.2023, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,929,772 2023-12-26 2024-01-03 101110170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta pu virxhinia, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 96.2, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 966,329 2023-12-26 2024-01-03 100810170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta au shba, vkm 600, 14.09.2022, 10000 usd, kursi 96.2, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 57,667,248 2023-12-26 2024-01-03 100010170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Mis. Bruksel, vkm 600, 14.09.2022, 600000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-26 2024-01-03 100410170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Gjermani, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-26 2024-01-03 100610170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Angli, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,102,812 2023-12-26 2024-01-03 100710170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Berlin, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,929,772 2023-12-26 2024-01-03 100910170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta pu tampa, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 96.2, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-22 2023-12-29 99410170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Greqi, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-26 2023-12-29 99810170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Rumani, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,051,144 2023-12-22 2023-12-29 99610170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Angli, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-22 2023-12-29 99310170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Itali, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) PC STORE Tirane 62,227,872 2023-12-26 2023-12-29 101210170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1017001, Min. e Mbrojtjes, pajisje komp per vitin 2023, usp 499, 03.04.2023, up 756/2, 08.02.2023, of 20.03.2023, njfit 1870, 29.03.2023, kont 1375/2, 14.04.2023, fat 5503/2023, 14.07.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-26 2023-12-29 99710170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Ankara, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,102,812 2023-12-22 2023-12-29 99510170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Kosove, vkm 600, 14.09.2022, 20000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,051,144 2023-12-26 2023-12-29 99910170012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta AU Poloni, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,051,144 2023-12-26 2023-12-28 100210170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Hollande, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,578,026 2023-12-26 2023-12-28 100310170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Pu Gjermani, vkm 600, 14.09.2022, 15000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,929,772 2023-12-26 2023-12-28 101010170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta pu new york, vkm 600, 14.09.2022, 20000 usd, kursi 96.2, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,051,144 2023-12-26 2023-12-28 100510170012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta PU Spanje, vkm 600, 14.09.2022, 10000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,251,528 2023-12-26 2023-12-28 100110170012023 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta Mons, Shape, vkm 600, 14.09.2022, 50000 euro, kursi 104.8, date 21.12.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,048,000 2023-12-26 2023-12-28 101310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes,terheqje ne valute euro, shkresa 22/12, 22.12.2023, 10000 euro, kursi 104.8
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 19,000 2023-12-19 2023-12-27 98010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, uzvm 973, 08.06.2023, uzvm 973/1, 14.06.2023, up 134, 14.06.2023, fo 14.06.2023, pv 14.06.2023, njfit 14.06.2023, fat 930/2023, 14.06.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 53,600 2023-12-19 2023-12-27 96010170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 2274, 22.11.2023, up 275, 24.11.2023, fo 24.11.2023, pv 24.11.2023, njfit 24.11.2023, fat 551/2023, 30.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 43,575 2023-12-19 2023-12-27 96110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, uzvm 2268,21.11.2023, up 276, 24.11.2023,fo 24.11.2023, pv 24.11.2023, njfit 24.11.2023, fat 1266/2023, 24.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 107,100 2023-12-19 2023-12-27 95810170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, uzvm 2202,17.11.2023, up 269, 20.11.2023, fo 20.11.2023, pv 20.11.2023, njfit 20.11.2023, fat 1242/2023, 20.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHTEPIA QENDRORE USHTRISE Tirane 220,320 2023-12-19 2023-12-27 98510170012023 Shpenzime te tjera qiraje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime qiraje, shkresa 56,24.8.23,fat103/2023,24.8.23,shk58,25.9.23, fat118/2023,25.9.23,shk63,23.10.23,fat131/2023,23.10.23,shk 65, 22.11.23,fat145/2023, 22.11.23, shk67,5.12.23, fat 159/2023,5.12.23
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 48,431,148 2023-12-21 2023-12-27 99110170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje pajisje TIK, kont 3533/3, 24.08.2023, up 228/1, 09.06.2023, mk 2204, 05.05.2023, of 2893/1, 13.06.2023, njfit 2948, 13.06.2023, fat 616/2023, 19.09.2023, pvpritje malli 21.09.2023, fh 32, 21.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 48,000 2023-12-18 2023-12-27 95710170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 2200, 17.11.2023, up 267, 17.11.2023, fo 17.11.2023, pv 17.11.2023, njfit 17.11.2023, fat 1224/2023, 17.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 39,500 2023-12-19 2023-12-26 95210170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1256, 07.11.2023, up 253, 07.11.2023, fo 07.11.2023, pv 07.11.2023, njfit 07.11.2023, fat 5751/2023, 08.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 28,900 2023-12-19 2023-12-26 95510170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1308, 14.11.2023, up 263, 15.11.2023, fo 15.11.2023, pv 15.11.2023, njfit 15.11.2023, fat 541/2023, 15.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 19,900 2023-12-19 2023-12-26 95610170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1898, 10.10.2023, up 266, 16.11.2023, fo 16.11.2023, pv 16.11.2023, njfit 16.11.2023, fat 542/2023, 17.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LIBRARI DYRRAHU Tirane 1,448,129 2023-11-30 2023-12-26 91910170012023 Kancelari 1017001, Ministria e Mbrojtjes, blerje materiale kancelarie, kont 253/3,24.01.2023, up 49/1, 17.05.2023, mk 49/27, 23.12.2023, fo 253, 16.01.2023, pv 18.01.2023, njfit 253/2, 19.01.2023, fat 11/2023, 02.02.2023, pvpmalli 2.2.23,fh 1,2.2.23
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 81,100 2023-12-19 2023-12-26 95110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 2160, 03.11.2023, up 251, 07.11.2023, fo 07.11.2023, pv 07.11.2023, njfit 07.11.2023, fat 1765/2023, 08.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SINTEZA CO Tirane 445,800 2023-11-30 2023-12-26 92510170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per rritjen e AQT, kont 3533/2, 24.08.2023, up 228/1,09.06.2023, mk 2772, 05.06.2023, njfit 2942, 14.06.2023, fat 2415/2023, 30.08.2023, pv pritje malli 07.09.2023, fh 29, 07.09.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 40,200 2023-12-19 2023-12-26 95310170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 2148, 01.11.2023, up 255, 08.11.2023, fo 08.11.2023, pv 08.11.2023, njfit 08.11.2023, fat 535/2023, 09.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 31,500 2023-12-19 2023-12-26 95410170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, udhetim jashte shtetit, umm 1376, 08.08.2023, up 259, 13.11.2023, fo 13.11.2023, pv 13.11.2023, njfit 13.11.2023, fat 12242/2023, 13.11.2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 72,590 2023-12-18 2023-12-22 98110170012023 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, shkrese dbnj 3831/1, 15.09.2022, shkrese km 3835/1, 25.07.2022, ushshp 597/1, 04.07.2022, pv 2, 28.06.2022, up 462, 28.06.2022, fo 3648/1, 28.6.22, pvf 28.6.2022, fat 890/2022,20.7.22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) O.B.KONSTRUKSION Tirane 5,460,300 2023-12-20 2023-12-22 98910170012023 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete kunder zjarrit 1017001, Min.Mbrojtjes,instalim i sist kunder zjarrit, usp 406,20.03.2023, of 04.05.2023, njfit 3141/2, 01.06.2023, kont 3141/6, 03.08.2023, fat 20/2023, 07.11.2023, sit pjesor 5715/3, 03.11.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave