Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,543 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,999,161,149.00 3,543 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,159,414 2023-01-23 2023-01-30 2310170012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes, Usp.63 20.01.2023,Kontrate Sherbimi per veprimet e jashtme te Bashkimit Europian ,Financuar nga buxheti i pergj.i Bashkimit.Projekti"To Be Ready" Aneksi 1 Format raportimi mujor Listpagesa janar 2023
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 24,000 2023-01-26 2023-01-30 80510170012022 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, sherbim interpretimi, prog sp 4640/2, date 28.09.2022, fat 51/2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,370,000 2023-01-12 2023-01-27 79710170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, terheqje per asrken, 20000 euro, kurs 118.5, 10.11.2022, shkresa nr 30/12, date 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAY Tirane 372,000 2022-12-30 2023-01-23 77010170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz pritje percjellje, prog sp 1939/2, 11.10.2022, fat 233/2022, 24.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 409,760 2023-01-12 2023-01-23 76710170012022 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, umm 1735, date 11.10.2022, umm 1066, date 15.07.2022, ligj 10142, 15.05.2009, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 466,050 2023-01-12 2023-01-23 80010170012022 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, dalje ne pension civile fondi i vecante shk 5777/1, 11.11.2022, umm 1874, 25.10.2022, umm 1532, 20.09.2022, umm 144, 14.02.2022, umm 296, 08.03.2022, umm 1648, 29.09.2022, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2023-01-18 2023-01-23 82910170012022 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pjesemarrje ne konferenca, raporte nentor 2022, fat 388/2022, 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,000 2022-12-30 2023-01-23 78810170012022 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz per medalje, umm 2136, 14.12.2022, vkm 276, 13.04.2016listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ARDIAN DEDJA Tirane 52,500 2023-01-17 2023-01-23 80910170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje prog sp 2244/2, date 17.11.2022, fat 567/2022, date 18.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 55,200 2023-01-17 2023-01-23 82410170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1313, 25.11.2022, up 229, 25.11.2022, fo 25.11.2022, pv 25.11.2022, njfit 25.11.2022, fat 378/2022, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 84,500 2023-01-17 2023-01-23 82510170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 2030, 22.11.2022, up 234, 30.11.2022, fo 30.11.2022, pv 30.11.2022, njfit 30.11.2022, fat 381/2022, 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 48,480 2023-01-16 2023-01-23 81310170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1965, 10.11.2022, up 211, 10.11.2022, fo 10.11.2022, pv 10.11.2022, njfit 10.11.2022, fat 361/2022, 10.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 128,400 2023-01-17 2023-01-23 81910170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1294, 18.11.2022, up 222, 18.11.2022, fo 18.11.2022, pv 18.11.2022, njfit 18.11.2022, fat 363/2022, 18.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 630,420 2023-01-13 2023-01-23 80310170012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta per paga per PU Racviac 5300 euro, kursi 118.5, 11.01.2022, vkm 600, 14.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2023-01-17 2023-01-23 81110170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje, prog sp 5858/2, 17.11.2022, up 219, 17.11.2022, of 17.11.2022, pv 17.11.2022, fat 133/2022, 17.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2023-01-17 2023-01-23 81210170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje, prog sp prog sp 2407/1, 17.11.2022, up 231, 25.11.2022, of 25.11.2022, pv 25.11.2022, fat 140/2022, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 22,500 2023-01-17 2023-01-23 80710170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes , shpenz pritje percjellje, prog sp 2061/1, 07.11.2022, fat 34596/2022, 10.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 165,990 2023-01-13 2023-01-23 79910170012022 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, dalje ne pension, fondi i vecante civile MM, umm 946, 21.06.2022, umm 384, 30.03.2022, shk 5777/1,11.11.2022, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 172,800 2023-01-16 2023-01-23 81510170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 1966,10.11.2022, up 215, 15.11.2022, fo 15.11.2022, pv 15.11.2022, njfit 15.11.2022, fat 1484/2022, 15.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2023-01-17 2023-01-23 81010170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje, prog sp 2401/1, 17.11.2022, up 213, 14.11.2022, of 14.11.2022, pv 14.11.2022, fat 132/2022, 14.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,894 2023-01-12 2023-01-23 79810170012022 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, dalje ne pension, umm 996, 19.07.2022, fondi i vecante per civile, shk 5777/1, 11.11.2022, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 608,576 2023-01-12 2023-01-23 80110170012022 Kompensime speciale te tjera 1017001, Ministria e Mbrojtjes, rimb shp shendetesor shkrese 1151/5, 19.07.22, shk1151/6, 25.08.2022, formular eurosig 20.01.2022, fat 03.01.2022, 05.01.2022, 10.01.2022, formular eurosig 20.01.2022, fat 20.12.2021, 30.12.2021, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 152,640 2023-01-17 2023-01-23 82310170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 2073, 23.11.2022, up 228, 24.11.2022, fo 24.11.2022, pv 24.11.2022, fat 373/2022, 24.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 49,678 2023-01-18 2023-01-23 81710170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1264, 15.11.2022, up 216, 15.11.2022, fo 15.11.2022, pv 15.11.2022, njfit 15.11.2022, fat 1388/2022, 15.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 29,150 2023-01-17 2023-01-23 82710170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1346, 30.11.2022, up 236, 01.12.2022, fo 01.12.2022, pv 01.12.2022, njfit 01.12.2022, fat 384/2022, 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 51,292 2023-01-16 2023-01-23 81410170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1257, 14.11.2022up 214, 15.11.2022, fo 15.11.2022, pv 15.11.2022, njfit 15.11.2022, fat 1389/2022, 15.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 110,700 2023-01-18 2023-01-23 81810170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 2003, 18.11.2022, up 237, 01.12.2022, fo 01.12.2022, pv 01.12.2022, njfit 01.12.2022, fat 385/2022, 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 134,280 2023-01-17 2023-01-23 82610170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 1970, 11.11.2022, up 235, 30.11.2022, fo 30.11.2022, pv 30.11.2022, njfit 30.11.2022, fat 382/2022, 30.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Shoqëria Përmbarimore "SPAHIU" Tirane 99,000 2023-01-18 2023-01-23 81610170012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per vgjyqi, permbarim, au 4060/3 15.07.2019, vgjyqi nr.2095 80-2016-2088, 29.04.2016, fat 16/2022, 19.10.2022, fat 20/2022, 21.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 59,700 2023-01-18 2023-01-23 82110170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1200, 29.07.2022, up 224, 22.11.2022, fo 22.11.2022, pv 22.10.2022, njfit 22.11.2022, fat 1426/2022, 22.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Flower Hotel & Spa Tirane 105,000 2023-01-16 2023-01-23 80610170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz. per pritje percjellje, prog. sp 1939/2, date 11.10.2022, fat 257/2022, 25.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,830,810 2023-01-12 2023-01-23 79610170012022 Sherbimet bankare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, transferta per au &pu Mis Bruksel 800000euro, kursi 118.5, 11.01.2022, vkm 600, 14.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 808,329 2023-01-19 2023-01-23 2210170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes paga listepritje dhjetor 2022 vgj,4247/1 28.04.2016,6684/1 01.11.2016,4294/9 04.07.2016 listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 82,950 2023-01-17 2023-01-23 82010170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 1998, 17.11.2022, up 223, 22.11.2022, fo 22.11.2022, pv 22.11.2022, njfit 22.11.2022, fat 365/2022, 22.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 96,240 2023-01-17 2023-01-23 82210170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1299, 21.11.2022, up 225, 22.11.2022, fo 22.11.2022, pv 22.11.2022, njfit 22.11.2022, fat 366/2022, 22.11.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 91,582 2023-01-19 2023-01-23 2110170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Min.Mbrojtjes, Paga listepritje dhjetor 2022, vgj4247/1 28.04.2016,6684/1 1.11.2016,4294/9 04.07.2016,listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 24,000 2023-01-16 2023-01-23 80510170012022 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, sherbim interpretimi, prog sp 4640/2, date 28.09.2022, fat 51/2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 95,804 2023-01-19 2023-01-23 2010170012023 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes paga listepritje dhjetor 2022,vgj 4247/1,28.04.2016,6684/1 01.11.2016,4294/9,04.07.2016 ,listpagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 110,160 2023-01-18 2023-01-23 82810170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1347, 30.11.2022, usp 2095, 01.12.2022, up 238, 01.12.2022, fo 01.12.2022, pv 01.12.2022, njfit 01.12.2022, fat 386/2022, 02.12.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GUSTOSO Tirane 10,000 2023-01-17 2023-01-23 80810170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes , shpenz pritje percjellje, prog sp 2263/2, 08.11.2022, fat 111/2022, 24.11.2022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave