Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,249 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 5,634,352,467.00 3,249 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,173,510 2022-12-15 2022-12-20 74210170012022 Sherbimet bankare 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU Turqi, transferte per paga date 15.12.2022, kursi 117, 10000 euro
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,173,510 2022-12-15 2022-12-20 74310170012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001. Min.Mbrojtjes, transferta vkm 305, date 12.03.2008, AU Rumani, transferte per paga date 15.12.2022, kursi 117, 10000 euro
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 454,000 2022-12-13 2022-12-19 59210170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1472, 06.09.2022, up 161, 23.09.2022, fo 23.09.2022, pv 23.09.2022, njfit 23.09.2022, fat 4024/2022, 26.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 71,900 2022-12-13 2022-12-19 59310170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1476, 09.09.25022, up 162, 26.09.2022, fo 26.09.2022, pv 26.09.2022, njfit 26.09.2022, fat 4029/2022, 26.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 116,500 2022-12-13 2022-12-19 59510170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1427, 01.09.2022, up 169, 30.09.2022, fo 30.09.2022, pv 30.09.2022, njfit 30.09.2022, fat 4171/2022, 01.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 489,133 2022-12-13 2022-12-19 69810170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1714, 10.10.2022, fat 4747, 25.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 71,000 2022-12-14 2022-12-19 70410170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit,ushshp 1042, 29.09.2022, up 176, 05.10.2022, fo 05.10.2022, pv 05.10.2022, njfit 05.10.2022, fat 4231/2022, 06.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 29,880 2022-12-13 2022-12-19 59010170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 907, 14.09.2022, up 163, 26.09.2022, fo 26.09.2022, pv 26.09.2022, njfit 26.09.2022, fat 281/2022, 26.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 36,840 2022-12-14 2022-12-19 70610170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 1103, 10.10.2022,, up 181, 11.10.2022, fo 11.10.2022, pv 11.10.2022, njfit 11.10.2022, fat 309/2022, 11.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 91,560 2022-12-13 2022-12-19 58710170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 775, 19.08.2022, up 155, 20.09.2022, fo 20.09.2022, pv 20.09.2022, njfit 20.09.2022, fat 272/2022, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 9,000 2022-12-14 2022-12-19 70910170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje, prog.sp 1976/1, 30.09.2022, up 159, 22.09.2022, pv 22.09.2022, fat 480/2022, 22.09.2022, pv pritje malli 22.09.2022, fh 29, 22.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 23,400 2022-12-13 2022-12-19 58810170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, ushshp 906, 14.09.2022, up 156, 20.09.2022, fo 20.09.2022, pv 20.09.2022, njfit 20.09.2022, fat 271/2022, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 119,520 2022-12-14 2022-12-19 70110170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1199/1, 02.08.2022, up 172, 03.10.2022, fo 03.10.2022, pv 03.10.2022, njfit 03.10.2022,fat 296/2022, 03.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 99,800 2022-12-14 2022-12-19 70010170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, ushshp 1060, 30.09.2022, up 171, 03.10.2022, fo 03.10.2022, pv 03.10.2022, njfit 03.10.2022, fat 793/2022, 04.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 292,200 2022-12-14 2022-12-19 70510170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, usp 1701, 06.10.2022, up 177, 06.10.2022, fo 06.10.2022, pv 06.10.2022, njfit 06.10.2022, fat 305/2022, 07.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 99,600 2022-12-13 2022-12-19 58610170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, ushshp 1038, 27.09.2022, up 166, 28.09.2022, fo 28.09.2022, pv 28.09.2022, njfit 28.09.2022, fat 1227/2022, 29.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 45,000 2022-12-14 2022-12-19 71110170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shpenz.pritje percjellje, prog sp 1976/1, 30.09.2022, fat 5127/2022, 21.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MEDIA INTELLIGENCE Tirane 78,500 2022-12-14 2022-12-19 71010170012022 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime per pjesemarrje ne konferenca, raporte shtator 2022, fat 385/2022, 30.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2022-12-14 2022-12-19 70710170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenz.pritje percjellje, prog sp 4602/2, 15.09.2022, up 154, 16.09.2022, pv 16.09.2022, fat 112/2022, 16.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IDAJET GAXHERRI Tirane 21,000 2022-12-14 2022-12-19 71210170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes, shpenzime pritje percjellje, prog sp 1930/1, 04.10.2022, fat 31784/2022, 08.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 406,800 2022-12-14 2022-12-19 69910170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1643, 28.09.2022, up 170, 30.09.2022, fo 30.09.2022, pv 30.09.2022, njfit 30.09.2022, fat 293/2022, 01.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 316,900 2022-12-13 2022-12-19 59410170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1473, 06.09.2022, up 164, 27.09.2022, fo 27.09.2022, pv 27.09.2022, njfit 27.09.2022, fat 4115/2022, 28.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 49,800 2022-12-14 2022-12-19 70210170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1006, 28.06.2022, up 173, 03.10.2022, fo03.10.2022, pv 03.10.2022, njfit 03.10.2022, fat 297/2022, 03.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 77,000 2022-12-14 2022-12-19 70310170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit,usp 1641, 28.09.2022, up 165, 28.09.2022, fo 28.09.2022, pv 28.09.2022, njfit 28.09.2022, fat 4133/2022, 29.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 34,999 2022-12-13 2022-12-19 58410170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, umm 1507, 15.09.2022, up 157, 21.09.2022, fo 21.09.2022, pv 21.09.2022, njfit 21.09.2022, fat 1092/2022, 22.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 57,000 2022-12-13 2022-12-19 59110170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetim jashte shtetit, usp 1513, 16.09.2022, ushshp 927, 21.09.2022, up 167, 28.09.2022, fo 28.09.2022, pv 28.09.2022, njfit 28.09.2022, fat 4132/2022, 29.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 60,000 2022-12-13 2022-12-19 58910170012022 Udhetim jashte shtetit 1017001, Ministria e Mbrojtjes, udhetime jashte shtetit, umm 1604, 21.09.2022, up 158, 21.09.2022, fo 21.09.2022, pv 21.09.2022, njfit 21.09.2022, fat 274/2022, 20.09.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 12,000 2022-12-14 2022-12-19 70810170012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1017001, Ministria e Mbrojtjes shp.pritje percjellje, umm 1476, 09.09.2022, up 174, 03.10.2022, pv 03.10.2022, fat 494/2022, 03.10.2022, pv pritje malli 03.10.2022, fh 30, 03.10.2022
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 76,500 2022-12-01 2022-12-07 68710170012022 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, pagesa nentor 2022, keshilltar i jashtem, vkm 893, 17.12.2014, umm 104, 01.02.2022, kontrate 179/2, 01.02.2022, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,216,018 2022-12-01 2022-12-06 69410170012022 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, vgjyqi, bashkeshorte, kushqimor, nentor 2022, vkm 854, 17.12.2004, vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, umm 1933, 31.12.2021, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 76,500 2022-12-01 2022-12-05 68810170012022 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, pagesa Nentor 2022, keshilltare te jashtem, vkm 893, 17.12.2014, umm 897, 13.06.2022, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 91,584 2022-12-01 2022-12-05 69510170012022 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes,transferta bashkeshorte, vkm 854, 17.12.2004, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,124,316 2022-12-01 2022-12-05 69110170012022 Te tjera transferta tek individet 1017001, Ministria e Mbrojtjes, vgjyqi, bashkeshorte, kushqimor, nentor 2022, vkm 854, 17.12.2004, vgj 4247/1, 28.04.2016, 6684/1, 01.11.2016, 4294/9, 04.07.2016, umm 1933, 31.12.2021, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 50,384 2022-12-01 2022-12-05 69310170012022 Te tjera transferta tek individet 1017001, transferta bashkeshorte, nentor 2022, vkm 854, 17.12.2004, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 94,799 2022-12-01 2022-12-05 68610170012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes,Nentor 2022, nr.punonjesish plan 393/nr.punonjesish fakt 1, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Banka OTP Albania Tirane 76,500 2022-12-01 2022-12-05 69010170012022 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, pagesa Nentor 2022, keshilltare te jashtem, vkm 893, 17.12.2014, umm 561, 28.04.2022, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,721,130 2022-12-01 2022-12-05 68510170012022 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 1017001, Ministria e Mbrojtjes, paga Nentor 2022, nr. i punonjesve plan 393/nr i punonjesve fakt 93, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,713,940 2022-12-01 2022-12-05 68210170012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, paga Nentor 2022, nr.punonjesish plan 393/nr.punonjesish fakt 99, listepagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,147,018 2022-12-01 2022-12-05 68310170012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1017001, Ministria e Mbrojtjes, paga Nentor 2022, nr. i punonjesve plan 393/nr i punonjesve fakt 43, listepagesa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 153,000 2022-12-01 2022-12-05 68910170012022 Shpenzime per honorare 1017001, Ministria e Mbrojtjes, pagesa Nentor 2022, keshilltare te jashtem, vkm 893, 17.12.2014, umm 103, 01.02.2022, kont 164/3, 01.02.2022, umm 1911, 31.10.2022, listepagesa
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave